اخبار محرمانه

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

خبر پیدا شدن تمساح در دریاچه چیتگر را فعلا تایید نمی‌کنیم

اخبار محرمانه - رییس اداره محیط زیست شهرستان تهران با اشاره به ماجرای دیده شدن تمساح در دریاچه چیتگر، گفت: اینکه گفته می‌شود آنجا تمساح وجود دارد، کسی هنوز به صورت قطعی نمی‌تواند موضوع را تایید کند و ما هم دقیقا نمی‌دانیم دلیل این نوع پیچیدن خبر و اطلاعات از کجا بوده است.

تخصیص عوارض آلایندگی برای رفع آلودگی‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰/امکان مخالفت مجلس با این بند

اخبار محرمانه - درحالی همانند سال گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مقرر شده است که بخشی از عوارض آلایندگی برای حل مشکلات زیست‌محیطی کشور اختصاص یابد اما معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست می‌گوید که با توجه به یک فوریت طرح مجلس درباره تخصیص ابن عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، امکان مخالفت با این بند در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد.

اجرای پروژه های بزرگ مقیاس بدون انجام مطالعات زیست محیطی تخلف است

اخبار محرمانه - مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت:با هماهنگی هایی که انجام شده هیچ پروژه بزرگی اجازه باز کردن بودجه بدون انجام پروژه های زیست محیطی در حوزه های شهری ندارد.

پیام معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات

اخبار محرمانه - کیومرث کلانتری به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات پیامی صادر کرد. در این پیام تاکید شده است: امید است با تصویب لایحه قانونی حمایت از حیوانات و پیش بینی آموزش مستمر و فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه ها همچنین از طریق رسانه ها در رابطه با حیوان دوستی و حمایت از حیوانات ،در آینده نزدیک دیگر شاهد آزار و اذیت حیوانات در کشورمان نباشیم.

ویروس کرونا به زمین فرصت نفس کشیدن داد

اخبار محرمانه - تهران- ایرنا- معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب تغییرات زیادی بر تفکر انسان‌ها شده گفت: همین موضوع باعث شد تا به زمین نیز فرصت داده شود تا نفس بکشد.

صدور بیش از ۹۰۰ گواهی به صورت مجازی، پایان کار اولین همایش ملی تنوع زیستی

اخبار محرمانه - دبیر اولین همایش ملی تنوع زیستی گفت: با صدور بیش از ۹۰۰ گواهی برای شرکت کنندگان در همایش و کارگاه های آموزشی، و نیز ارائه دهندگان مقالات فعالیت دبیرخانه عامی اولین همایش ملی تنوع زیستی به کار خود پایان داد.

نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب

اخبار محرمانه - معاون محیط زیست دریایی و تالاب ها از برگزاری مجازی نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب در روز پنجشنبه مورخ ۲۰ آذر ‌ماه سال جاری، توسط طرح حفاظت از تالاب‌های ایران و با مشارکت دفتر روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست در سه بخش: خبر و گزارش، عکس و اینفوگرافیک، فیلم و موشن گرافیک خبر داد.

رایزنی محیط زیست برای بودجه سال آینده مقابله با گرد و غبار

اخبار محرمانه - مدیر کارگروه ملی مقابله با پدیده گرد و غبار کشور گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به‌صورت مستقیم به بودجه مقابله با پدیده گرد و غبار اشاره نشده است اما پیش‌بینی می‌شود که این بودجه تقریبا مشابه بودجه سال ۱۳۹۹ باشد.

عملکرد دستگاه‌ها در اجرای قانون هوای پاک قابل‌قبول نیست

اخبار محرمانه - معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: سازمان محیط‌زیست به عنوان یک دستگاه نظارتی عملکرد دستگاه‌های متولی در اجرای قانون هوای پاک را ارزیابی کرد که نتیجه به دست آمده اصلا قابل قبول نبود.

خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم

اخبار محرمانه - اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر ( ۱۵ آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد. بزرگداشت این سال و این روزها از طرف جامعه جهانی بیانگر لزوم توجه هرچه بیشتر به این سرمایه عظیم خدادادی است کـه بـه علـت افـزایش نیازهـای روزافزون جمعیت جهان تحت فشار مضاعف قرارگرفته است.

نشست روز جهانی خاک در قزوین با تاکید بر حفاظت از خاک به عنوان بستر حیات و تنوع زیستی به پایان رسید

اخبار محرمانه - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به رشد صنعت و توسعه کشاورزی و فعالیتهای عمرانی که باعث تخریب، آلودگی و ایجاد اختلال در خاک میشوند، توجه به رفع آلودگی خاک و احیای آن در راستای اجرای قانون حفاظت از خاک الزامی است.

وضعیت منابع خاک کشورمان مطلوب نیست

اخبار محرمانه - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل پرونده قضایی برای یکی از شهرداران شهرهای استان به دلیل ایجاد آلودگی خاک و مخالفت شدید با ورود خاک های معدنی به این استان خبر داد و گفت: متأسفانه وضعیت منابع خاک در کشورمان اصلا مطلوب نیست.

از تنوع زیستی خاک محافظت کنید

اخبار محرمانه - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی خاک پیامی صادر کرد. کیومرث کلانتری در این پیام تاکید کرد: حفاظت از خاک ضامن امنیت غذایی کشور، سلامت محیط زیست، حفظ تنوع زیستی، تعادل اقلیم و پایداری توسعه است و لازم است با برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه های حفاظت از خاک و افزایش آگاهی های عمومی بهره برداران از منابع خاک اقدام کنیم و آن را برای نسل های حاضر و آتی حفاظت کنیم.

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

اخبار محرمانه - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست کرد: درصورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده و سرما زده ضمن مراقبت موضوع را به ادارات شهرستانی گزارش دهند.

تلف شدن ببر باغ وحش ارم

اخبار محرمانه - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: بنا بر اعلام مدیریت باغ وحش پارک ارم، ماده ببر این باغ وحش صبح امروز جمعه ۱۴ آذرماه تلف شده است .

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

اخبار محرمانه - عیسی کلانتری رییس سلزمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جابه جایی آراد کوه گفت: جا به جایی آرادکوه حداقل به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد و شهرداری عاجز از تامین این رقم است بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری پیش رفت.

سازمان حفاظت محیط زیست چه الزاماتی برای نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها اعمال کرده است؟

اخبار محرمانه - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست عدم نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها و بی اعتنایی تولید کنندگان موتورسیکلت به این موضوع را قویا تکذیب کرد.

خبر خوش لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای محیط‌بانان/سهم قانون هوای پاک از بودجه

اخبار محرمانه - براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اعتبارات سازمان حفاظت محیط‌ زیست در بخش حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط‌ زیست و حمایت از محیط‌بانان نسبت به سال گذشته بیش از ۳۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

اخبار محرمانه - براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ٨ صبح روز چهارشنبه مورخ ١٢ آذرماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته ١٣٤ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.٥میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

زنگ خطر برای پسماندهای پزشکی «پردیس»

اخبار محرمانه - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور اهمیت مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی را بیش از پیش افزایش داده است، گفت: شهرستان پردیس فاقد دستگاه بی‌خطرساز پسماندهای پزشکی است و این پسماندها در مخازن زباله نقاط مختلف شهرستان تخلیه می‌شوند. وضعیت پسماندهای پزشکی پردیس زنگ خطری برای سلامت مردم این شهرستان است و باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی شود.

۶۰ مورد جانور آسیب دیده بعد از درمان به دامن طبیعت قزووین بازگشتند

اخبار محرمانه - مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان قزوین گفت: ۶۰ مورد از انواع جانوران وحشی آسیب دیده شامل انواع پرندگان، خزندگان و جوندگان پس از تیمار در زیستگاه‌های حیات وحش استان رهاسازی شده‌اند.

متهمین آلوده کننده محیط زیست دراستان قزوین به تهیه چهار مقاله علمی، پژوهشی محکوم شدند

اخبار محرمانه - مسئولین چهار بیمارستان آلاینده محیط زیست در قزوین بدلیل عدم رعایت دقیق قوانین و مقررات بی خطر سازی و دفع اصولی پسماند عفونی به یکسال قرار تعلیق و مجازات تکمیلی محکوم شدند.

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران مشاهده نشده است

اخبار محرمانه - مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی طی روزهای اخیر نگرانی‌هایی را از گسترش این بیماری و مشاهده آن‌ در استان‌های دیگر به وجود آورده است. رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: هیچ مورد مشکوک یا قطعی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان طی سال جاری در استان تهران مشاهده و گزارش نشده است.

محیط‌بان همدانی آزاد می‌شود

اخبار محرمانه - فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گفت: «سعید مومیوند» محیط‌بان همدان که به علت درگیری با چند فرد مسلح در زندان بود، با قرار وثیقه تا دو روز آینده آزاد می‌شود.

ضرورت بهره گیری از دانش و ایده های نوین در مقابله با تغییرات اقلیمی و افزایش تاب آوری شهری

اخبار محرمانه - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طرحی که در آن شهرها براساس آسیب پذیری رتبه بندی می شوند، گفت باید با بهره گیری از دانش و ایده های نوین و با در نظرگرفتن یک الگوی مصرف مناسب و ارائه راهبردهای افزایش تاب آوری شهرها به شهرداری ها، از آسیب پذیری شهرها در مقابله با حوادث به ویژه تغییر اقلیم بکاهیم تا در آینده شاهد بهبود کیفیت محیط زیست شهرها باشیم.

شرط محیط زیست برای انتقال آب خلیج فارس چیست؟

اخبار محرمانه - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست جزئیاتی از شرط این سازمان برای انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی کشور را تشریح کرد.

لاشه ۴۰۱ پرنده از تالاب میقان اراک جمع آوری شد

اخبار محرمانه - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ۴۰۱ لاشه پرندگان که بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده‌اند، از جمعه هفته گذشته و به دنبال شیوع این بیماری تاکنون، از تالاب میقان اراک جمع آوری شد.

لایحه تشدید جرائم زیست محیطی در پیچ و خم مجلس/ تورهای گردشگری باید از محیط زیست مجوز بگیرند/رصد ۲۷۴ تخلف در فضای مجازی/معرفی ۱۱۰ نفر از مجرمین محیط زیست در فضای مجازی به مراجع قضایی

اخبار محرمانه - رئیس مرکز سایبری یگان حفاظت محیط زیست گفت:حوزه وظایف این مرکز مقابله با حیوان آزاری، خرید و فروش گونه های جانوری، رسیدگی به تخلفات و اخبار شهروندان، تخلفات حوزه شکار از جمله مهم ترین مواردی هستند که به آن ها رسیدگی می شود که در هشت ماه نخست امسال در این رابطه ۲۷۴ پرونده تشکیل شده است.

۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم آنلاین شدند

اخبار محرمانه - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با هماهنگی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین ۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم برخط کنترل آلاینده های محیط زیست شدند.

ساير مطالب

پشت پرده گرانی روغن

فیسبوک صدها حساب کاربری منافقین را حذف کرد

نامه ملتمسانه اصلاح‌طلبان به «جو بایدن»؛ هرچه زودتر به برجام برگرد

دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی: اظهارات منتسب به شمخانی درمورد وقایع آبان 1398 تماما کذب است / سوء نیت محمود صادقی محرز است / اظهارات او پیامد‌های کلان امنیتی برای کشور دارد و قابل اغماض نیست

توضیحات سردار جوانی درخصوص اظهاراتش درباره سعید محمد

ادامه گمانه‌زنی‌ها درخصوص آمدن یا نیامدن رئیسی

شکایت 2 پلیس کنگره از ترامپ

حرف های ضد ایرانی سفیر آمریکا در لبنان

لاوروف: آمریکا، شرور و به دنبال باج گیری است

وال‌استریت‌ژورنال مدعی شد؛ دستور مهم بایدن درباره خروج برخی از نیروهای آمریکایی در خاورمیانه

تکذیب کابینه منتشر شده منتسب به رضایی

سیدحسن نصرالله: اولویت دولت بایدن، چین و روسیه است

ادعای آمریکا درباره همکاری‌ با چین بر سر مسئله هسته‌ای ایران

بزرگترین فروشندگان و خریداران سلاح چه کشورهایی هستند؟ +فیلم

دسترسی هکرهای روس به ایمیل رئیس امنیت داخلی دولت ترامپ

دستگیری و هلاکت عوامل یک تیم تروریستی در خوزستان / سپاه: ششم فروردین این تیم تروریستی وابسته به گروهک حرکت النضال به اماکن نظامی و انتظامی در شوش حمله کردند

پاسخ مهاجری به زاکانی: حرف حساب برای گوش شما هم مفید است

بیانیه انتخاباتی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در آستانه سال جدید

محورهای مهم توافق 25 ساله ایران و چین

کاخ سفید گاف بایدن درباره نام رئیس‌جمهور افغانستان را تصحیح کرد

نامه 3 قانون‌گذار آمریکایی به بلینکن: توضیح دهید نقش واشنگتن در آزادسازی یک میلیارد دلار پول ایران در قبال آزاد‌ کردن کشتی کره‌جنوبی چیست؟

روایت رهبر انقلاب از عزل منتظری/ وقتی امام با تاریخ اتمام حجت کرد

علاقه رهبر انقلاب به نامزد شدن حسن روحانی در انتخابات/ چه کسی نگران کاندیداتوری سید محمد خاتمی بود؟

افشاگری «مجتهد» از شکست سامانه موشکی عربستان

واکنش نائب‌رئیس مجلس به احتکار مرغ: اسناد را به رئیسی خواهم داد

تشکیل کمیته رسیدگی به پرونده شهید فخری زاده

واکنش حسام الدین آشنا به نامه فرمانده کل سپاه به رهبر انقلاب

کتابی که شهید سردار سلیمانی با دست مجروح نوشت

اسرائیل قدرت نرم جهان عرب می‌شود؟ / موانعی که حرکت «قطار ضد ایرانی» را دشوار می‌کند

نگرانی دیپلمات صهیونیست از توانمندی نظامی حزب‌الله

اخراج کارکنان کاخ سفید به دلیل مصرف ماری جوآنا

واکنش سردار دهقان به خبر بازداشت مشاورش

گزارش سایت اکسیوس از مذاکرات محرمانه اسرائیل و آمریکا درباره ایران

افشاگری یک اپوزیسیون از هزینه برخی کشورها برای ایجاد رسانه برای ایرانی ها

پاسخ وزیر ارتباطات به تهدید ترور توسط «مشرق نیوز»

توصیه رسایی به اصولگرایان؛ با هم دعوا نکنید ببینیم نظر رهبر انقلاب با چه کسی است

جاسوس یا بی‌گناه، در نخستین جلسه دادگاه امیرانتظام چه گذشت؟

نشریه اخبار و تحلیل‌های سه‌شنبه، 26 اسفند‌ماه

زلزله در کاخ باکینگهام

خوشگذرانی های ولیعهد سعودی چقدر آب می‌خورد؟

2 ماموریت ویژه اصلاح‌طلبان تا انتخابات 1400

اقدام امنیتی ساسی مانکن از ترس انتقال به ایران +تصاویر دیده نشده

افشای جزئیاتی از نخستین جلسه مشورتی تل‌آویو-واشنگتن درباره ایران

کورتاژ بچه مریم رجوی به دستور مسعود رجوی!

معنای دوگانه اظهارات محسن رضایی در مصاحبه با فایننشال تایمز

رویترز از قول مقام سعودی: خبر برگزاری دیدار بین بن سلمان با نتانیاهو در ابوظبی نادرست است / بن سلمان امروز به امارات سفر نخواهد کرد

لاوروف در عربستان؛ آیا ریاض از دولت بایدن به آغوش پوتین پناه می‌برد؟

ماجرای سه روز تحصن پشت در دفتر سردار سلیمانی

احمدی‌نژاد به آیت‌الله سیستانی و پاپ نامه نوشت

حمله سایت اصولگرا به اصلاح‌طلبان و مسئله «نازنین زاغری»

روایت عضو سابق منافقین از شکنجه ها و آزار و اذیت های سرکردگان این گروهک

قوه قضاییه: برگزاری دادگاهی برای منافقین

نازنین زاغری آزاد شد

تماس های محرمانه منظم پوتین با سران کشورهای عربی / سفر لاورف به امارات، عربستان و قطر

تماس تلفنی مهندس موسوی و زهرا رهنورد با محمد توسلی

پول بلوکه شده ایران در عراق آزاد شد

چرا اتفاقات سراوان، مورد حمایت برخی از کشورهای عربی قرار گرفت؟/ حمله به نیروهای سپاه، به چه علت بود؟

تصویب مشروط FATF چه تاثیری در تحریم ها دارد؟

جزئیاتی از اقدام به هواپیماربایی مسیر اهواز به مشهد؛ سلاح کمری مهاجم پلاستیکی بوده / هواپیماربا به همراه خانواده در هواپیما بوده که همگی دستگیر شده اند

نخستین عکس از فردی که قصد داشت هواپیمای اهواز-مشهد را برباید

پاسخ محمد عباسی به ادعای حمایت احمدی‌نژاد از او در انتخابات 1400

رونمایی عبدالله گنجی از اولین سیاستمداری که فرهنگ «بگم بگم» را رایج کرد

ادعاهای جنگ طلبانه بنی گانتس درباره ایران

ترامپ در حال بررسی شرکت در انتخابات 2024 با یک زن!

توافق هسته‌ای با ایران باید به شکل ریشه‌ای تغییر کند

استاندار اسبق خوزستان بازداشت شد

عذرخواهی کیهان از یک بازیگر معروف

عضو کارگزاران: علی مطهری مستقل در انتخابات شرکت می‌کند

یک منبع آگاه: در جلسه فردای مجمع تشخیص برای FATF تصمیم‌گیری نمی‌شود

واکنش اژه‌ای به شایعه‌ای بحث‌برانگیز درباره پسرش

ادعای رسانه اسرائیلی: مالک کشتی آسیب دیده در خلیج عمان، فردی نزدیک به رئیس موساد است / احتمالا ایران پشت این حادثه باشد

پاسخ یک اصلاح‌طلب به برخی شایعات درباره عارف

رویترز به نقل از 4 مقام آمریکایی: گزارش سیا می‌گوید بن سلمان با قتل خاشقجی موافقت کرده بود

شبکه 11 اسرائیل: رایزنی اسرائیل با اروپا درمورد برجام

تماس بایدن با پادشاه عربستان؛ گزارش قتل خاشقجی فردا منتشر می شود

دولت بایدن از تمدید تحریم‌ها می‌گوید مدعیان اصلاحات از احیای برجام!

سرلشکر باقری: بمبی که به خودروی سردار سلیمانی زدند تا 30 سانتی متر در فولاد فرو می‌رفت

اشتباه گرفتن نیروهای ویژه آلمانی با تروریست‌ها در آریزونا

جمع آوری امضا در مجلس برای شکایت از روحانی

درخواست ملک سلمان از بایدن برای عدم انتشار گزارش مرگ خاشقجی

خنده تحلیلگر شبکه صهیونیستی از رفتار اروپا و آمریکا در قبال ایران

روایت "تحلیلگر اسرائیلی" از گزینه بایدن برای ریاست سیا

حمله تند کیهان به مستند سینمایی ایران‌اینترنشنال/ یک کارشناس بهایی بود و دیگری کمونیستِ ساواکی

نظر روزنامه کیهان درباره شهره آغداشلو

از انتخاب روحانی نه پشیمانیم نه توبه می‌کنیم

آمریکا گزارش اطلاعاتی درباره قتل خاشقجی را منتشر می کند

پاسخ ظریف به یک شائبه درباره سفر قالیباف به روسیه

پشت پرده جمع‌آوری امضا از نمایندگان برای دعوت از رییسی در انتخابات

پاسخ عباس عبدی به اظهارات نماینده مجلس در کمیته فیلترینگ

نشست های انتخاباتی احمدی نژاد کجا برگزار می‌ شود؟

استاندار مسئله‌دار چرا به جای عزل ارتقاء گرفت

دولت تا این حد گرفتار قحط‌الرجال است؟!

خرازی: ساز و کار «ناسا» دهن‌کجی به مردم و جوانان است

کشف سلاح‌های ساخت ناتو در یک مقر داعش در حمص سوریه

در برجام هم وعده خوب زیاد شنیده‌ایم، الان وقت عمل است/ برخی چطور خدمات انقلاب را نمی‌بینند

صعود بیت‌کوین با غول‌های تکنولوژی

توئیت مهاجرانی در مورد سید حسن نصرالله

عکس/اهدای گل ترحیم به رئیس‌جدید استاندارد

عکس/اهدای گل ترحیم به رئیس‌جدید استاندارد

ممنوعیت تبلیغات برای توییتر در ترکیه

© - www.secretnews.ir . All Rights Reserved.