اخبار محرمانه

آخرين مطالب

سردار سنایی راد پاسخ داد:

چرا اتفاقات سراوان، مورد حمایت برخی از کشورهای عربی قرار گرفت؟/ حمله به نیروهای سپاه، به چه علت بود؟

چرا اتفاقات سراوان، مورد حمایت برخی از کشورهای عربی قرار گرفت؟/ حمله به نیروهای سپاه، به چه علت بود؟
  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - برخی از کشورهای عربی در تعامل با سرویس ها نوعی میزبانی و حمایت از این گروهک ها انجام می دهند.
سردارسنایی‌راد، معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی بصیرت اتفاقات روی داده در شهر سراوان، گفت: اتفاقی که در مرز شمسر سراوان افتاد معلول عواملی است که یکی تغییر در معابر مرزی که امکان تردد به سوخت بران می دهد. از این رو مسیر خودروهای سوخت برانی که از منطقه مرزی پاکستان با ایران اقدام به حمل فرآورده های نفتی می کردند مسدود شد و این موجب نوعی ازدحام و ترافیک برای تردد سوخت بران گردید.
مورد دیگر در نوع انتقال سوخت توسط سوخت بران به وجود آمده بود. بخشی از افرادی که قبل از این بنزین حمل می کردند به سمت انتقال گازوئیل رفته بودند. طبق اعلام نیروهای مستقر در مرز، نوعی اختلال در آن سوی مرز به وجود آمده بود. تنشی که بین نیروهای مرزی پاکستان و افرادی که به صورت غیرقانونی سوخت جابجا می‌کردند منجر به کشته شدن یک نفر از سوخت بران و جراحت عده ای از آنها شد.
به گفته سردارسنایی راد با تحریک عده ای از ناحیه تروریست های تکفیری جیش الظلم و همچنین فشار روانی و استرس ناشی از معطلی در مرز موجب شد افرادی از فرصت استفاده کرده و به سمت پاسگاه شمسر حمله ‌کنند این در حالی بود که مامورین مشغول کنترل خودروها بودند و هر گونه نقل و انتقال با کندی صورت می گرفت. به این ترتیب با هجوم افراد فرصت طلب، مدافعین پاسگاه برای حفظ امنیت اقدام به تیراندازی کرده که در این ماجرا متاسفانه دو نفر دیگر کشته و تعدادی مجروح شدند که البته با کمک خود نیروهای قرارگاه سپاه در سراوان به بیمارستان منتقل شدند.
نکته مهم این است در همه جای دنیا مراکز نظامی خط قرمز به حساب می آید. از آنجایی که ماجرای سراوان به همین جا ختم نشد در روزهای گذشته، رسانه‌های معاند به اتفاقات روی داده دامن زده و اخباری در فضای مجازی منتشر کردند که تعداد کشته‌های این درگیری تا 37 نفر افزایش دارد.
سنایی راد خاطرنشان کرد: در این ماجرا رسانه ای تحت حمایت رژیم عربستان نقش محوری به عهده گرفت و فضاسازی رسانه ای سنگین، روایت مخدوش و انحرافی از اصل ماجرا را ارائه می داد و متاسفانه همزمان با این رسانه برخی از عناصر سیاسی فرصت طلب و برخی از چهره های سیاسی خود استان که اعتبار آن چنانی ندارند اما مدعی دفاع از حقوق اقلیت ها هستند معمولا به دنبال سوء استفاده از شکاف های قومی مذهبی هستند به تحریک خانواده های سوخت بران پرداختند.
بعد از اینکه ماجرا ختم نشد عناصر مشکوک و فرصت طلب در شهر سراوان ابتدا یک اجتماع مقابل قرارگاه صورت گرفت که با حضور سرداران محلی که همان ریش سفید سران طوایف هستند این اجتماع پراکنده شد و به دنبال آن با فراخوان در فضای مجازی هجوم به فرمانداری صورت گرفت و کسانی که برای گفتگو با فرماندار آنجا رفتند تعداد محدودی از آنها شروع به تخریب و ایجاد تنش در فرمانداری کردند که خوشبختانه به خروج از فرمانداری و فیصله با مختصر خسارتی منتهی شد.
اما در ادامه همچنان یک فضای سنگین وجود داشت که متاسفانه زمینه تهاجم به دو مرکز انتظامی در حاشیه شهر زاهدان منجر شد متاسفانه در این درگیری یکی از نگهبانان را شهید و نفراتی مجروح کردند.
سردار سنایی راد در پاسخ به اینکه سپاه همواره به دنبال کارهای عمرانی و امنیت در منطقه سیستان و بلوچستان است گفت: در سالیان گذشته سپاه همواره به دلیل وجود ناامنی هایی که توسط گروهک های شبه تکفیری و تروریستی که از سوی برخی کشورهای عربی حمایت مالی می شوند برای کمک به سایر نیروها برای تامین امنیت حضور دارند. متاسفانه برخی از سرویس های کشورهای همسایه از این موضوع استفاده ابزاری می کنند.
معان سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با اینکه برخی کشورهای عربی در خاک خودشان به این تروریست ها پایگاه دادند تا منافع شان تامین شود اظهار داشت: یکی از دلایل اینکه کشورهای عربی در کشور خودشان به این تروریست ها پایگاه دادند در واقع استفاده از منابعی است که حامیان مالی این گروهک ها در اختیارشان قرار داده است یعنی فشاری که سرویس های کشورهای فرامنطقه ای مثل آمریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس روی آنها دارند.
برخی از کشورهای عربی در تعامل با سرویس ها نوعی میزبانی و حمایت از این گروهک ها انجام می دهند. این گروهک ها در ادامه آنچه به عنوان جنگ نیابتی در سوریه آمریکا و متحدان عربی و عبری را دنبال می کردند این تصور غلط و واهی وجود داشت که می توان از این ابزار در خود ایران هم استفاده کرد. لذا این گروهک ها چند سالی است که مورد حمایت جدی برخی از سرویس های جاسوسی بیگانه هستند.
سردار سنایی راد در رابطه با منطقه محروم سیستان و بلوچستان که نیازمند پیشرفت و کارهای عمرانی دارد و به لحاظ جغرافیایی منطقه ای محروم است گفت: به هر حال از گذشته محرومیت هایی در این استان باقیمانده و خود ناامنی هم می تواند به محرومیت دامن بزند.
اتفاقا وضع موجود باعث شده تا گروه های تکفیری دست نشانده عربی دنبال تحریک فضای محلی شوند. از همین رو سپاه برای جلوگیری از افکار پوج و بیهوده این گروهک ها حدود سیصد کیلومتر تامین مرز بر عهده گرفتند. سپاه از ابتدای حضور در منطقه سیستان و بلوچستان با استفاده از تجارب شهید سلیمانی در امن سازی منطقه جنوب کرمان و شمال هرمزگان بخشی از سیستان و بلوچستان در آن دوره با توجه به زمینه های اجتماعی و نگاه به امنیت مردم پایه دنبال رفع مشکلات اقتصادی مردم بودند و استفاده از نیروهای بومی برای تامین امنیت که بسیج بومی شامل اهل سنت و شیعه و نیروهای بلوچ و سیستانی غیر بلوچ برای ایجاد امنیت توسط سپاه به کارگیری شدند که خود این موجب واکنش نیروهای تروریستی بود. به همین جهت نیروهای تروریستی به دنبال استفاده از شکاف های قومی مذهبی و ایجاد بهانه برای آشوب بیشتر در آن منطقه بودند.
سردار سنایی راد در ادامه افزود: یکی از طرح های سپاه برای کمک به امنیت و معیشت مردم آن منطقه «طرح رزاق» بود. این طرح از ابتدای مهر امسال برای ساماندهی سوخت‌رسان ها و کمک به معیشت مردم مرزنشین اجرایی شد . از همان ابتدای اجرای این طرح دو مخالف جدی وجود داشت: یکی گروهک های تروریستی بودند که با پوشش سوخت بران به دنبال فرصت طلبی از بلبشوی ترددها داشتند. گروه دوم مافیای سوختی بود. از همان ابتدای سامان یافتن سوخت بران و شناسنامه دار شدن آنها به نوعی منافع خودشان متضرع می دیدند. کسانی که با زد و بندهایی می توانستند افراد سرکیسه کنند. آنها با تنظیم میزان واگذاری و تعیین قیمت به دنبال منافع خودشان هستند. با اجرای طرح رزاق جریان رانتی و مافیایی منافع خودشان را در معرض خطر می دید در ابتدا با طرح رزاق مخالفت کردند و همواره دنبال این بودند که این طرح را هوا کنند جالب است در ماجرای اخیر هر دو گروه مخالف طرح رزاق ایفای نقش کردند.
وی همچنین درباره حمله تروریستی به خودروی کارکنان مهندسی سپاه گفت: در روزهای گذشته با برخی تحرکات گروه‌های تروریستی در آن سوی مرز مواجه بودیم که در ادامه نیز تعرضی به یکی از خودروهای مهندسی سپاه صورت گرفت. کسانی که به دنبال کار عمرانی و محرومیت زدایی برای مردم منطقه هستند. با توجه به نوع کار عمرانی معمولا تامینی به آن شکل و همراهی عنصر مسلح موضوعیت ندارد
متاسفانه گروهک های تروریستی در ساعت پایانی روز دقیقا با استفاده از شیوه های کمین داعشی به تعریض نیروهای مهندسی سپاه پرداختند که این را بایستی ادامه فضای تحریک و دامن زدن به وضعیت القاء نا امنی دانست. به نظر می رسد در این ماجرا باید به زمینه ها و عواملی که منجر به بروز چنین پدیده هایی می شود توجه خاصی شود.
معان سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا در رابطه با نقش سران طوایف و علمای آنجا در اتفاقات اخیر اظهار داشت: نقش سران طوایف بایستی در ماجرای سراوان مثبت دید که اجازه فرصت طلبی بیشتر به عناصر ضدانقلاب و گروهک های تروریستی تجزیه و طلب ندادند و همچنین حضور نیروهای بومی در صف مدافعان که در بسیاری جاها اجازه بهره برداری فرصت طلبانه از تروریست ها را تحت لوای شکاف های قومی و مذهبی برخلاف فضای سنگینی که به وجود آورده بودند.
حتی در ماجرای سراوان شاهد ورود بیگانگان به بهانه حقوق بشری بودیم که دنبال گشودن یک پرونده جدید در منطقه برای ما بودند اما خوشبختانه عدم همراهی مردمی که هم عرق اسلامی و ایرانی دارند و هم قدر امنیت را می دانند نقشه های کشورهای همراه با گروهک های شبه تکفیری و تروریستی را بر باد دادند.
سردارسنایی راد در پایان خاطرنشان کرد: یکی از عوامل تداوم عقب ماندگی در منطقه محروم سیستان و بلوچستان و سرعت نگرفتن رشد توسعه وجود نا امنی های است که متاسفانه حامی بیرونی هم دارد در این منطقه رخ می دهد.
متاسفانه از گذشته تا به حال گروهک های تجزیه طلب به کمک متحدان عربی خود با داشتن پایگاه در آن سوی مرزها به دنبال شرارت در این منطقه هستند از راهبندان تا حمله به مراکز دولتی و نظامی و حتی خرابکاری و انهدام دستگاه های مهندسی که برای پروژه هایی مثل راه آهن، احداث جاده و سایر اقدامات عمرانی که برای روستاها انجام می دهند گرفته است . لذا خود نا امنی عامل اصلی عقب افتادن منطقه از عمران و توسعه می باشد. از این رو مردم قدر امنیت را می دانند. چون اجرا و تامین امنیت در آنجا مردم پایه است. یعنی خود مردم محلی در قالب بسیج عشایر با همکاری نیروهای نظامی برای تامین امنیت منطقه حضور دارند. توطئه های اخیر که با همکاری و خیانت برخی از بازیگران فرصت طلب سیاسی با ادعای دفاع از حقوق بلوچ و یا اهل سنت فضایی را به وجود می آورند که افرادی به پاسگاه های مرزی حمله کنند. در مجموع باید گفت امروز برخی در امتداد سیاست های آمریکایی و انگلیسی به دنبال برادرکشی و امنیتی کردن فضا برآمدند که موجب اختلاف افکنی و سیاست صهیونیستی یعنی کشته سازی در کشورهای اسلامی و ایجاد نا امنی است که بایستی بهره بردار اصلی از این شرایط اختلاف و برادرکشی را صهیونیست ها، آمریکایی ها و انگلیسی ها دانست که همواره به دنبال استفاده از عناصر نیابتی خودشان هستند

لینک کوتاه:
https://www.secretnews.ir/Fa/News/499200/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

بخشی از تحریم‌ های ایران تعلیق شد

غربی‌ها سکوت کرده‌اند!

نامه‌ای از ایران به عربستان

رقبای رئیسی با چه عباراتی به او تبریک گفتند؟

آیا قیمت طلا هفته جاری به کف می‌رسد؟

آمریکا می گوید می‌خواهد پیشرفت معنادار در تازه‌ترین دور مذاکرات وین را دنبال کند

آمریکا می گوید به دنبال پیشرفت معنادار در تازه‌ترین دور مذاکرات وین است

علائم سکته گرمایی را بشناسیم

ماجرای رونمایی عادل فردوسی پور از همسرش +تصاویر دیده نشده

رایزنی ظریف و همتای کویتی درباره تحولات منطقه

پیام جدید لاریجانی به جوانان پس از انتخابات

بازداشت سه تن در رابطه با حمله به رای دهندگان ایرانی در بیرمنگام

چطور تلخی سبزی قورمه‌ را بگیریم؟

نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد

جزئیات کامل نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری

کرباسچی به همتی تبریک گفت!

سفرهای مردم از کرونا سبقت گرفت!

ترفندهایی برای رهایی از بوی رنگ در خانه

واکنش مقام صهیونیستی به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران

حمله مجیدی به معاون وزیر ورزش

فوت و فن تربیت فرزندان موفق

ارتباط انواع بیماری با تغییر رنگ لب‌ها

رئیسی بیانیه داد

جشن پیروزی رئیسی در میدان امام حسین(ع) تهران

اولین واکنش صهیونیست به پیروزی رئیسی در انتخابات

گردش فوق لاکچری یکتا ناصر و همسرش در آلمان! +تصاویر لورفته

تهران از آمریکا ضمانت کتبی درخواست کرده است

سخنگوی ستاد کرونا: وضعیت رعایت پروتکلها در انتخابات راضی کننده بود / 22 شهر در وضعیت قرمز، 175 شهر نارنجی

سازمان سنجش: آزمون سراسری از 9 تا 12 تیرماه برگزار می‌شود

سخنگوی سازمان غذا و دارو: تا پایان سال به بیش از 270 میلیون دُز واکسن نیاز داریم؛ مشکلات ارز برای ورود واکسن‌ محدود است / مردم منتظر ارسال پیامک برای تزریق دُز دوم واکسن کرونا باشند

ریزش تونل کبیرکوه دره شهر / یک نفر کشته و یک نفر زخمی شد

آخرین آمار کرونا در ایران، 29 خرداد 1400 / فوت 108 نفر و ثبت 6448 ابتلای جدید

«نون خ 4» شهریور کلید می‌خورد / پای مسائل روز هم به سریال باز شد

سازندگان «قصیده گاو سفید» روی فرش قرمز برلین 2021

دستِ باز اوپک در مدیریت بازار نفت در سال جاری / تولید نفت آمریکا رشد محدودی دارد

تشکیل پرونده در مجلس برای بررسی شکایات از وزارت کشور در مورد برگزاری انتخابات

میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری: 48.8 درصد / رای رئیسی: 17.9 میلیون

دیدار ظریف با وزیر خارجه ترکیه در آنتالیا / طرفین درباره برنامه کاری نشست‌های سه جانبه تهران-آنکارا-باکو توافق کردند

سعیدی منتخب مردم قم در مجلس خبرگان رهبری شد

ابراهیم نجفی اسپیلی نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شد

جزئیات تماس تلفنی رئیس جمهور عراق با رئیسی / تاکید صالح بر اهمیت هماهنگی مشترک به منظور ارتقای امنیت و ثبات در منطقه

مشاور وزیر کشور در واکنش به انتشار تصویر جعلی تعداد آرا: هیچ ارتباطی با وزارت کشور ندارد / با هدف ایجاد اختلال در روند انتخابات شایعه سازی شده

ظریف: در مجمع دیپلماسی آنتالیا تاکید کردم، در دیپلماسی بحث اعتماد نیست، بلکه بحث احترام به منافع همتایان است / آمریکا زیر برجام زد و حالا باید آن را درست کند

اسامی منتخبان شورای شهر کرج اعلام شد

وزارت کشور: نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری پس از رسیدگی به شکایات، از سوی شورای نگهبان اعلام می‌شود

بیانیه ابراهیم رئیسی: مردم عزیز ایران؛ به پشتوانه آراء بالا و اعتماد کم‌نظیر شما، دولتی پرکار، انقلابی و ضدفساد تشکیل می دهم

وحید حقانیان: حضور سه رقیب برای رئیسی، امداد الهی بود/ دانسته یا ندانسته خود را خرج انقلاب کردند، وگرنه با توجه به رد صلاحیت ها، تحریم انتخابات توسط بیگانگان و احمدی نژاد، اگر بعد از انصراف نامزدهای پوششی، این سه نفر نیز انصراف می‌دادند، چالش بزرگی برای نظام بود

سلیم غفوری، مدیر شبکه افق در «آی سی یو» بستری شد

حسام محمودی: چرا تلویزیون این‌قدر مسابقه می‌سازد؟

ثبت انتخابات ایران بر کاغذ روزنامه های جهان

© - www.secretnews.ir . All Rights Reserved.