اخبار محرمانه

آخرين مطالب

مشاور روانشناس، راهنمای زندگی شماستاخبار شرکت‌ها

مشاور روانشناس، راهنمای زندگی شماست

بزرگنمايي:

مشاور روانشناس به افراد کمک می‌کند تا در زندگی از حال خوب بهره مند شوند. در کنار یک مشاور روانشناس می‌توان بر بسیاری از مشکلات غلبه و بر آنها پیروز شد. بسیاری از افراد روزهای تلخی در زندگی داشته‌اند، روزهای سخت در کنار روزهای شاد پدیدار می‌شوند. دکتر مهدیه اسدی مقدم در این راه به افراد کمک می‌کند.

آشکار کردن ارزش زندگی برای افراد 

زندگی فرصتی ارزشمند برای انسان است. هر چند این فرصت محدود است اما ارزش آن بر هیچ کس پوشیده نیست. در زندگی تمام انسان‌ها فراز و فرودهایی وجود دارد که وجود یک مشاور روانشناس را ضروری می‌سازد. در کنار یک مشاور روانشناس خوب در تهران مانند دکتر مهدیه اسدی مقدم، می‌توان بر بسیاری از مشکلات غلبه کرد و بر آنها پیروز شد.

تلخی‌ها و شادی‌ها هر دو در زندگی انسان‌ها دیده می‌شود. نمی‌توان از سختی و تلخی گریخت می‌توان گفت هم سختی‌ها هم شادی‌ها بخشی از زندگی انسان است که شخصیت را می‌سازد. امروز حضور مفید یک مشاور روانشناس در زندگی انسان‌ها بر هیچکس پوشیده نیست. یک روانشناس خوب می‌تواند در بسیاری از تلخی‌ها و شادی‌ها حضور مفید و مؤثر برای انسان داشته باشد. یک مشاور ارزش زندگی را بیشتر برای افراد آشکار خواهد کرد و به افراد توان غلبه بر بسیاری از مشکلات و رویدادها را خواهد داد.

قرار نیست حتماً مشکلی وجود داشته باشد

بسیاری از مردم فکر می‌کنند باید یک بیماری روانی یا مشکل شدیدی در زندگی داشته باشند تا به مشاور روانشناس مراجعه کنند. این باور اشتباه است. برای تصمیم گیری در بسیاری از امور زندگی نیز نیاز به یک مشاور روانشناس وجود دارد. فردی که بتواند به افراد کمک کند تا بهترین تصمیمات را بگیرند. تصمیمات و انتخاب‌های زندگی انسان را می‌سازند. پس فردی که برای انتخاب و تصمیم درست به مشاور روانشناس مراجعه می‌کند از بقیه موفق‌تر خواهد بود.

مشاور روانشناس مناسب با مشکل خود را انتخاب کرد

با پیشرفت علم و تخصصی شدن امور در زمینه‌های مختلف روانشناسان مختلفی مشغول به کار هستند. مشاورین ازدواج، خانواده، مشاوره کودک، مشاوران بالینی و بسیاری دیگر از شاخه‌های روانشناسی مشغول فعالیت هستند. بهتر است با توجه به نوع مشکل خود به مشاور روانشناس مراجعه کرد. برای مثال اگر فردی قصد ازدواج دارد، مشاور ازدواج و اگر کودک مشکلی دارد می‌توان یک مشاور روانشناس کودک انتخاب کرد.

نقش پررنگ در نحوه برخورد با چالش‌ها و اتفاق‌ها

از کودکی تا بزرگسالی و رسیدن به سنین پیری رویدادهای مختلفی در زندگی پیش می‌آید. افراد در زندگی رویدادهایی را تجربه می‌کنند که می‌توانند تغییرات مهم و عدیده‌ای را به وجود آورند. تغییرات چه مثبت باشند و چه منفی همواره مستلزم تحمل استرس هستند. میزان استرس وارد شده در هر رویداد متفاوت است و رویدادهای مثبت زندگی و رویدادهای منفی را شامل می‌شود.

ازدواج، طلاق، تغییر شغل و مهاجرت همه رویدادهایی است که در آنها میزان زیادی استرس مشاهده می‌شود. زمانی که افراد با تغییرات و تلخی‌‌ها روبه‌رو می‌شوند و زمانی که احساس می‌کنند بر سر دوراهی قرار گرفته‌اند و نمی‌توانند به درستی تصمیم بگیرند تا بتوانند بر مشکلات و چالش‌های زندگی غلبه کنند نیاز به مشورت و مشاوره پدیدار می‌شود.

در این هنگام یک مشاور روانشناس می‌تواند نقشی پررنگ در برخورد با رویدادها و چالش‌ها در زندگی بازی کند. اینکه یک رویداد چگونه مدیریت شود و چه اثری را در زندگی بر جای بگذارد به نحوه برخورد افراد با آن بستگی دارد. یک مشاور روانشناس کمک می‌کند تا بهترین تصمیم را گرفت و بهترین و مناسب ترین برخورد را در مواجهه با رویدادهای مختلف داشت.

یک روانشناس دارای دانش و تجربه لازم است

وقتی نیاز به مشورت وجود داشته باشد بهتر است چه فردی را برای این کار انتخاب کرد؟ طبیعتاً برای مشورت فردی باید انتخاب شود که دارای تجربه کافی و صلاحیت و دانش مناسب در زمینه مورد نظر باشد. یک مشاور روانشناس دارای دانش و تجربه لازم است و می‌تواند به افراد در حل مشکلات کمک کند. یک مشاور مانند یک همراه خوب به افراد در حل مشکل و یا مواجهه با رویداد استرس زای زندگی کمک می کند.

روانشناس به حرف‌های افراد گوش می‌دهد، آنها را همراهی می‌کند، با هدایت خود آنها را به شناسایی واقعی مشکلات می‌رساند و می‌تواند آنها را در شناسایی واقعی مشکلات یاری دهد. ممکن است بخشی از مشکل از نحوه برخورد با رویدادها پیش آمده باشد. مشاور روانشناس به شناسایی چنین مواردی کمک می‌کند. بهتر است برای مشورت بهترین را انتخاب کرد که بهترین فرد یک مشاور روانشناس خوب است.

یک روانشناس خوب از افراد یک تصمیم گیرنده خوب می‌سازد

مشاور روانشناس یک متخصص است. او روش‌های علمی مطالعه و بررسی رفتار و فرآیندهای روانی انسان را می‌شناسد و به آنها آگاهی دارد. برخورد او با مشکلات و رویدادها از دریچه علم است.

بنابراین اگر فردی به یک روانشناس مراجعه کند باید بداند که یک متخصص را در کنار خود دارد. او با تجربه خود در مواجهه با افراد مختلف می‌تواند بهترین مشاوره را برای گرفتن بهترین تصمیم به افراد دهد. در بسیاری از رویدادها و تصمیمات زندگی به یک مشاور روانشناس نیاز است. او با نگاهی که بر دانش روز متکی است به افراد برای بهترین تصمیم گیری یاری می‌رساند. یک روانشناس خوب از افراد یک تصمیم گیرنده خوب می‌سازد.

یک مشاور می‌تواند مشکل افراد را تشخیص دهد

کار روانشناس تنها محدود به مسائلی مانند طلاق، ازدواج، کار و … نیست. ممکن است فرد به دلایل مختلف دچار مشکلات روحی شده باشد. ممکن است بی خواب شده باشد. نتواند تمرکز کند. دچار بی اشتهایی عصبی شده باشد. افسرده و بی حال باشد و یا بر خود تسلط کافی نداشته باشد. در تمام این موارد باید به مشاور مراجعه شود.

یک مشاور روانشناس می‌تواند مشکل افراد را تشخیص دهد و به آنها در حل آن کمک کند. در چنین مواردی مهمترین کار تشخیص است. تا مشکل توسط یک روانشناس شناسایی نشود نمی‌توان راه‌های برطرف کردن و درمان آن را دانست. تشخیص یکی از مهمترین کارهای روانشناس بالینی است. در چنین مواردی نیاز به یک مشاور روانشناس بالینی است. اگر مشکل به درستی تشخیص داده شود راه حل آن نیز در دسترس خواهد بود.

احساس خوبی از مراجعه به مشاور روانشناس وجود خواهد داشت

این تجربه بسیاری از مراجعین به مشاورین روانشناس بوده است که پس از نشست مشاوره احساس بسیار خوبی دارند. آنها گزارش کرده‌اند که نوعی تخلیه هیجانی را تجربه کرده‌اند. علت آن نیز این نکته است که با مراجعه به یک روانشناس می‌توان تمام حرف‌ها و مشکلات را مطرح کرد. به راحتی گریه کرد و یا خندید. به راحتی بتوان با احساسات و مشکلات رو در رو شد و آنها را تجربه کرد. این اتفاقی است که با مراجعه به یک مشاور می‌افتد. پس بهتر است همین امروز برای مراجعه به یک مشاور روانشناس تصمیم گرفت.

انواع مشاوره روان شناسی

روان شناسی حوزه بسیار گسترده‌ای را شامل شده و به همین دلیل دارای انواع مختلفی است که در ادامه برخی از مهم‌ترین انواع  مشاوره روانشناسی ذکر شده است:
• مشاوره ازدواج
• مشاوره خانواده
• مشاوره سلامت روان
• مشاوره شغلی
• مشاوره تحصیلی
• مشاوره افسردگی
• مشاوره کودک

علاقه مندان جهت آشنایی با هرکدام می‌توانند به وب سایت کتر مهدیه اسدی مقدم به آدرس www.drmahdiyehasadi.com مراجعه تا اطلاعات جامعی را کسب کنند. همچنین می‌توان به صورت مستقیم از طریق شماره 02126711307 با خانم دکتر مهدیه اسدی مقدم در ارتباط بود.

انتشار محتوا:اخبار رسمی
لینک کوتاه:
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

ایران چه زمانی به مذاکرات وین باز می‌گردد؟

بایدن هندی از آب درآمد!

واکنش آمریکا به سخنان امیرعبداللهیان: خیلی زود یعنی کی

آمار رئیس‌جمهور از واکسیناسیون/ رئیسی: فعالیت آزمایشی سامانه هوشمند کنترل کرونا آغاز شود

امیرعبداللهیان: آماده گفت‌وگوهای نتیجه‌محور هستیم

یادداشت وزیر کشور به مناسبت هفته دفاع مقدس

هدیه میلیاردی زن خارجی و ابراز عشقش به محمدرضا گلزار

آخرین قیمت طلا و سکه امروز 3 مهر در بازار | طلا ارزان شد

معاون استاندار کرمانشاه: مرزهای خسروی و پرویزخان برای تردد زائرین اربعین بسته است

آخرین آمار کرونا در ایران، 3 مهر 1400: فوت 280 نفر در شبانه روز گذشته

وزیر ارشاد: موضوع واگذاری شبکه نمایش خانگی به ساترا یا ارشاد بدون جنجال رسانه‌ای باید حل شود

اشتغال 11 میلیون ایرانی در شبکه های اجتماعی

واکنش وزیر ارشاد به حاشیه‌های «ساترا»/ این بحث باید بدون جنجال رسانه‌ای حل شود

باز هم ... از دامن زن مرد به معراج می رود

عذرخواهی کلیسای کاتولیک از نسل کشی بومیان در مدارس شبانه‌روزی کانادا

صحبت با فردی که توانایی سخن گفتن نداشت با حسگرهای جمجمه!

عزاداری مردم در پشت مرز شلمچه و ناراحتی نیروهای امنیتی عراق

پدر ظالمی که با ریختن سم حشره کش در شیر، نوزادش را کشت!

سواری دادن سگ بوستون داینامیک به مرد کابوی

این تکه سنگ یک قایق است!

روایتی عجیب از یک نوزاد که نمی تواند گریه کند!

چطور ارتباط موفقی با فرد گستاخ و بی‌ادب داشته باشیم؟!

قفل آهنی برای خلاص شدن از جیغ و گریه کودک!

با این تست روانشناسی میزان پشتکار خود را بسنجید

حجت الاسلام عالی؛ بهترین دعای شخصی چیست؟!

کشف تمساحی بزرگ و عجیب در فاضلاب‌های فلوریدا!

حرکت هیجان انگیز پلیس برای نجات یک مرد از خودکشی

آب خوردن دیدنی مار از ظرف

ورود هولناک کوسه به قفس یک عکاس

مبارزه نفس گیر مرغ مادر با کلاغ برای دفاع از جوجه ها

برخورد خشونت بار با سارق دوچرخه، او را به کما برد!

صوت/ نماهنگ زیبای «دور از کربلا» با نوای «محمد اسداللهی»

افتتاح اولین پایگاه ثابت تجمیعی واکسیناسیون کارگران کشور در شهرکرد

پیام تسلیت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پی درگذشت «علی لندی»

احمد مسعود: نظامی که تنها نماینده یک بخش از جامعه افغانستان باشد، شکست خواهد خورد / طالبان پس از به قدرت رسیدن، حقوق زنان را نادیده گرفته / طالبان افغانستان را به مکانی برای فعالیت تروریسم بین‌المللی تبدیل کرده

واشنگتن پست: ایران به فرار نمایندگان زن مجلس افغانستان از دست طالبان کمک کرده / گروه 57 نفره زنان و خانواده هایشان از مشهد به گرجستان و سپس به یونان رفته اند

مروری بر کارنامه وزیر کشور دولت سیزدهم

خواهران غریب

نگاهی دوباره به وحشت و تراژدی پاکدشت

گره مذاکرات؛ زیاده‌خواهی آمریکا

اعتراض‌ها به اظهارات تفرقه‌انگیزانه نماینده مجلس جمهوری آذربایجان

دیدار روسای ستاد ارتش‌های ترکیه و لبنان در آنکارا

عباس عبدی: شب دراز است

ایمن سازی معابر منتهی به مدارس در منطقه 20

طرح نمایندگان مجلس برای الزام دولت به تثبیت قیمتها و کنترل تورم

برگ برنده خاندوزی برای مهار تورم

چرا رشد اقتصادی را احساس نمی‌کنیم؟

خروج 8 هزار میلیاردی پول حقیقی از بورس در شهریور

صادرات به کشورهای همسایه دو برابر می‌شود؟

یک میلیارد دلار سرمایه و سود معطل اکسیژن!

© - www.secretnews.ir . All Rights Reserved.