اخبار محرمانه
سرمقاله سیاست روز/ پایان و آغاز
يکشنبه 30 خرداد 1400 - 09:42:21
اخبار محرمانه - سیاست روز / « پایان و آغاز » عنوان سرمقاله روزنامه سیاست روز به قلم قاسم غفوری است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:
ملت بزرگ ایران با حضور گسترده آن هم در شرایط کرونایی، حماسه‌ای دیگر آفرید و با مشارکتی قابل توجه انتخاباتی بزرگ را رقم زد. در حالی که معاندین و دشمنان ایران زمین ماه‌هاست که بر طبل تحریم می کوبند اما ملت ایران با همان اراده‌ همیشگی در میدان حضور یافت تا سرنوشت کشورش را به دست خویش رقم زند. سرانجام انتخابات ریاست جمهوری به پایان رسید و به انتخاب مردم حجت الاسلام رئیسی به عنوان رئیس جمهوری منتخب ایران اسلامی برگزیده شد. با اعلام نتایج رسمی انتخابات عملا دوران رقابت‌های انتخاباتی پایان یافته و مرحله جدیدی پیش روی نامزد منتخب و سایر نامزدها و ملت بزرگ ایران قرار گرفته است. نکته مهم و اساسی آن است که ملت ایران بار دیگر با حضور همه جانبه در میدان تکلیف خود را انجام داده و اکنون نوبت به نامزدهای انتخابات است تا به وعده‌های خود عمل کنند. در این چارچوب چند نکته قابل توجه است. نخست آنکه رئیس جمهور منتخب که نزدیک به یک ماه و نیم دیگر سکان اداره اجرایی کشور را در دست می‌گیرد، مطلوب است که پیش از هر اقدامی مروری به وعده‌ها و شعارهای انتخاباتی خود داشته باشد و از هم اکنون برنامه‌های خود را بر اساس این شعارها و وعده‌ها تنظیم نماید تا با آغاز شروع دوران ریاست جمهوری، با برنامه‌ای مدون برای تحقق آنها گام بردارد. 
دوم آنکه هر کدام از نامزدهای احراز صلاحیت شده انتخابات در تبلیغات انتخاباتی از داشتن برنامه‌ها و طرح‌های متعدد برای حل مشکلات کشور خبر داده و تاکید داشتند که توان تحقق مطالبات مردم را دارا می‌باشند. نکته مهم در مردم سالاری دینی آن است که افراد نه برای کسب قدرت بلکه برای خدمت به مردم وارد صحنه می‌شوند و بر همین اساس نیز بازنده و برنده معنایی ندارد و در نهایت همگان مکلف به اقدام برای حل مشکلات و مطالبات مردم هستند. بر این اساس از یک سو رئیس جمهور منتخب مطلوب است که با آغوش باز از طرح‌ها و برنامه‌های سایر نامزدها استقبال نموده و از آنها در جهت حل مشکلات کشور بهره گیرد و از سوی دیگر نیز سایر نامزدها مطلوب است که خود را مکلف به دراختیار قرار دادن برنامه‌هایشان به رئیس جمهور منتخب نمایند و در تحقق مطالبات مردمی او را یاری کنند. 
ملت بزرگ ایران به رغم گلایه‌های بسیار بویژه در حوزه اقتصادی، در میدان انتخابات حضور یافته و تکلیف خود را اجرا کرده‌اند لذا اکنون وظیفه نامزدهای انتخابات است که این حضور را پاس داشته و دست در دست هم به دور از جهت گیری‌های سیاسی و تشکیلاتی برای تحقق مطالبات مردم گام بردارند. حقیقت آن است که برای ساختن ایرانی آباد و آزاد پیش از ارائه و اجرای طرحی، همدلی و وفاقی سراسری لازم است تا هر کس گوشه‌ای از کار را گرفته تا نتیجه نهایی تعالی کشور باشد. 
آنچه مسلم است آنکه حل مشکلات کشور با برجام و چشم داشتن به خارج محقق نمی‌شود و صرفا با نگاه به درون این مهم رغم خواهد کرد. وفاق و همگرایی میان نامزدهای انتخابات برای حل مشکلات زمینه ساز تقویت و افزایش سرمایه اجتماعی کشور خواهد شد که نتیجه آن نیز حضور گرمتر مردم پای میدان بی اثرسازی تحریم‌ها خواهد بود. شیرین سازی کام مردم از حضورشان در حماسه انتخابات، پایان رقابت‌های انتخاباتی میان جریان‌ها و گروه‌های سیاسی و رویکرد واحد آنها به همراهی و حمایت از رئیس جمهور منتخب در جعت رفع مشکلات و کاستی‌های کشور است که در کنار تحقق مطالبات مردمی و افزایش سرمایه اجتماعی ، تقویت موقعیت منطقه‌ای و جهانی جمهوری اسلامی را نیز می‌تواند به همراه داشته باشد. مجموع این دو مولفه اقتدار ایران را را برای خنثی سازی و لغو تحریم‌ها را به همراه دارد چرا که تحقق این مهم زمانی روی می‌دهد که کشور در حوزه اقتصادی، سیاسی، امنیتی و اجتماعی به اقتدار درونی رسیده باشد که با پشتوانه آن در معادلات منطقه‌ای و جهانی با قدرت چانه زنی بالا وارد شده و منافع ملی خویش از جمله خنثی‌سازی تحریم‌ها را محقق سازد.

http://www.SecretNews.ir/Fa/News/565011/سرمقاله-سیاست-روز--پایان-و-آغاز
بستن   چاپ