اخبار محرمانه
رایزنی ظریف و همتای کویتی درباره تحولات منطقه
يکشنبه 30 خرداد 1400 - 04:21:43
اخبار محرمانه - فارس/ وزرای خارجه ایران و کویت در آنتالیا دیدار و درباره تحولات دوجانبه و مسائل منطقه از جمله اوضاع یمن، عراق، سوریه و لیبی به گفت‌وگو پرداختند.
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و «شیخ احمد ناصر الصباح» همتای کویتی که برای شرکت در نشست مجمع دیپلماسی آنتالیا در شهر آنتالیای ترکیه حضور دارند، امروز در حاشیه این نشست دیدار و به گفت‌وگو نشستند.
در این دیدار دو طرف درباره موضوعات دوجانبه و منطقه‌ای بحث و تبادل نظر کردند.
بررسی آخرین وضعیت یمن، عراق، سوریه و لیبی از دیگر موضوعات مورد گفت‌وگوی دو وزیر خارجه بود.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نهم اردیبهشت ماه در سفر به کویت، با «شیخ احمد ناصر الصباح» وزیر امور خارجه دولت کویت دیدار و گفت‌وگو کرد. ظریف در این دیدار با مرور بر روابط دوجانبه در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و تجاری خواست کشورمان برای توسعه روابط در ابعاد مختلف را به آگاهی همتای کویتی خود رساند. (اینجا بخوانید)
به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه برای شرکت در نشست مجمع دیپلماسی آنتالیا روز پنجشنبه وارد این شهر ترکیه شد. وی طی دو روز اخیر با برخی مقامات حاضر از جمله وزرای خارجه عراق، ونزوئلا، افغانستان، کرواسی، عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان، تاجیکستان و جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و گفت‌وگو کرد.
وی قرار است فردا در نخستین نشست سه جانبه وزرای خارجه ایران، ترکیه و افغانستان نیز حضور یابد.
ظریف امروز نیز در حاشیه این نشست در گفت‌وگویی با اشاره به روند فعلی مذاکرات «وین» برای احیای برجام گفت که احتمالاً تا قبل از پایان کار دولت «حسن روحانی»، توافق حاصل خواهد شد. (بیشتر بخوانید)
مجمع دیپلماسی آنتالیا روز (جمعه) 28 خرداد با سخنرانی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه افتتاح شد. این نشست با حضور مقامات عالی رتبه کشورها، وزرای امور خارجه، روسای سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای و دیپلمات‌های برجسته برگزار شده است.
فرصت‌های جدید صلح و همکاری در قفقاز جنوبی، تقویت همبستگی‌های منطقه‌ای، همکاری‌های منطقه‌ای در آسیا، ارتباط با آفریقا، مسائل خاورمیانه و خلیج فارس، روابط فراآتلانتیکی، پناهجویان و مهاجران، دیپلماسی اقتصادی و تجارت، ارتباطات و اخبار جعلی در دنیای مجازی از جمله مهم‌ترین موضوعاتی هستند که در اجلاس سالجاری مجمع دیپلماسی آنتالیا مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

http://www.SecretNews.ir/Fa/News/564918/رایزنی-ظریف-و-همتای-کویتی-درباره-تحولات-منطقه
بستن   چاپ