اخبار محرمانه
انصارالله جواب گریفیث را داد
چهارشنبه 26 خرداد 1400 - 11:24:31
اخبار محرمانه - ایسنا / عضو شورای عالی سیاسی یمن و از رهبران برجسته جنبش انصارالله به ادعاهای فرستاده ویژه سازمان ملل درباره این جنبش واکنش نشان داد.
به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، محمد علی الحوثی، عضو شورای عالی سیاسی یمن و از رهبران برجسته جنبش انصارالله با انتشار توییتی نسبت به اظهارات مارتین گریفیث، فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن در پایان ماموریت سه ساله‌اش در این کشور و اذعان به شکست تلاش‌هایش برای پایان دادن به جنگ واکنش نشان داد.
وی نوشت: گریفیث توسط ائتلاف متجاوز از میدان به در شد و راه حل‌های جدی و واقعی را که اجازه سازش با نقض قوانین بین‌الملل را نمی‌دهد، کنار گذاشت و به جای آن راه حل‌هایی را ارائه کرد که جنایات و نقض هنجارهای بین‌المللی را به فراموشی می‌سپارد.
این اظهارات پس از آن مطرح شد که گریفیث در جریان نشست شورای امنیت در پایان ماموریت سه ساله‌اش در یمن به شکست تلاش‌هایش برای پایان دادن به جنگ یمن اذعان کرد.
وی انصارالله را به مخالفت با آتش‌بس متهم کرد و مدعی شد که رهبران این جنبش حاضر به پذیرش آتش بس نیستند و بازگشایی بندر حدیده و فرودگاه صنعا را به عنوان پیش شرط آغاز مذاکرات و برقراری آتش‌بس در نظر گرفته‌اند.

http://www.SecretNews.ir/Fa/News/562846/انصارالله-جواب-گریفیث-را-داد
بستن   چاپ