اخبار محرمانه
رویترز به نقل از 4 مقام آمریکایی: گزارش سیا می‌گوید بن سلمان با قتل خاشقجی موافقت کرده بود
پنجشنبه 7 اسفند 1399 - 1:49:23 PM
اخبار محرمانه - چهار مسئول آگاه آمریکایی پیش‌بینی کردند که گزارش آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سی‌آی‌ای) که امروز (پنج‌شنبه) منتشر خواهد شد، حاکی از این است که محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی با قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار این کشور در سال 2018 موافقت کرده بود.

ایسنا: چهار مسئول آگاه آمریکایی پیش‌بینی کردند که گزارش آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سی‌آی‌ای) که امروز (پنج‌شنبه) منتشر خواهد شد، حاکی از این است که محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی با قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار این کشور در سال 2018 موافقت کرده بود.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این مسؤولان آمریکایی اظهار کردند: گزارشی که آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سی‌آی‌ای) در آن مشارکت اصلی را داشته، می‌گوید ولیعهد سعودی با ترور خاشقجی که از سیاست‌های او در مقاله‌هایش در روزنامه واشنگتن پست انتقاد می‌کرد، موافقت کرده و احتمالا دستور آن را داده است.
جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: گزارش را دیدم و انتظار می‌رود به زودی تماس تلفنی با ملک سلمان، پادشاه عربستان انجام شود.
جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید نیز روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: بایدن تنها با پادشاه عربستان رایزنی خواهد کرد و پس از آنکه حالت محرمانه گزارش خاشقجی برداشته شد، اقداماتی در راستای انتشار آن در آینده‌ای نزدیک در دست انجام هستند.
در حالی رایزنی‌های بایدن تنها به ملک سلمان محدود است، برخی دیگر در دولت او با مسؤولان عربستانی در سطوح مختلف در تماس و گفت‌وگو هستند.
خاشقجی روزنامه‌نگار عربستانی و ستون‌نویس واشنگتن پست در 59 سالگی در داخل ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول در تاریخ دوم اکتبر 2018 کشته شد.
در نهایت عربستان اعتراف کرد که خاشقجی طی "عملیاتی توسط نیروهای خودسر" کشته شد اما هر گونه دست داشتن ولیعهد در این عملیات را تکذیب کرد. پس از آنکه حکم اعدام برای پنج تن از متهمان دست داشتن در این جنایت صادر شد، با گذشت خانواده خاشقجی، این حکم به 20 سال زندان تقلیل یافت.

http://www.SecretNews.ir/Fa/News/492718/رویترز-به-نقل-از-4-مقام-آمریکایی--گزارش-سیا-می‌گوید-بن-سلمان-با-قتل-خاشقجی-موافقت-کرده-بود
بستن   چاپ