اخبار محرمانه

آخرين مطالب

امید حقیقی به رشد دلاری بورس اقتصادی

امید حقیقی به رشد دلاری بورس
  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - دنیای اقتصاد /هفته گذشته در حالی که بورس تهران برای دومین هفته تنها 3 روز کاری داشت، شاخص‌کل با رشد 4/ 0 درصدی همراه شد و ضمن ثبت ششمین هفته پیاپی صعودی، سرانجام پس از حدود 10 ماه تغییر فاز داد و بر مبنای مفاهیم مالی- رفتاری وارد فاز گاوی یا صعودی شد. در این هفته بازیگران خرد نیز مجددا به زمین خرید سهام بازگشتند و در مجموع شاهد جابه‌جایی سهامی به ارزش 183میلیارد و 830 میلیون تومان در مسیر حقوقی به حقیقی بودیم. به این ترتیب پس از دو هفته دوری حقیقی‌ها، مجددا شاهد تحرک این دسته از بازیگران بورسی در سمت تقاضا بودیم.

اخبار محرمانه

 کمرنگ‌شدن احیای برجام در ما‌ه‌های آینده و به‌دنبال آن رشد نرخ دلار از مهم‌ترین دلایلی بود که مجددا بورس‌بازان را به تالار شیشه‌ای کشاند. جایی که دلار در مجموع دادوستدهای هفتگی خود رشد بیش از 4 درصدی را ثبت کرد و حتی روز چهارشنبه وارد کانال 26 هزار تومانی نیز شد. در این شرایط سهامداران با رجوع به تجربیات گذشته خود، تورمی‌شدن فضای اقتصاد را عامل رشد قیمت سهام ارزیابی می‌کنند و به دنبال حفظ ارزش ریال خود بوده و بورس را مناسب‌ترین گزینه برای رسیدن به این هدف خود می‌دانند.
 همگام با بازیگران صنایع
در هفته‌ای که سهامداران خرد در مجموع خالص خرید حدود 183میلیارد و 830میلیون تومانی را رقم زدند، گروه محصولات شیمیایی در صدر لیست ورود حقیقی‌ها قرار گرفت. به این ترتیب در مجموع هفته آغازین مردادماه، سهام پتروشیمی به ارزش 177میلیارد و 400‌میلیون تومان از پرتفوی معامله‌گران عمده بورس تهران به سبد سهام حقیقی‌ها منتقل شد. پس از آن نوبت به زیرمجموعه‌های معدنی رسید. گروهی که برمبنای شنیده‌ها، قراردادی با بزرگان فولادساز کشور برای فروش سنگ‌آهن به نرخ‌های جهانی بسته‌اند و از این‌رو نیز مورد توجه بورس‌بازان حقیقی قرار گرفتند. از این‌رو طی دادوستدهای هفته گذشته سهامداران خرد نیز به امید افزایش درآمد در این دسته از شرکت‌ها خالص خرید 142میلیارد و 488میلیون تومانی را رقم زدند. غذایی‌ها نیز در هفته گذشته در لیست ورود سهامداران خرد قرار گرفتند و شاهد انتقال سهامی در گروه مذکور به ارزش 27میلیارد و 270میلیون تومان در مسیر حقوقی به حقیقی بودند. در مجموع 13صنعت بورسی در هفته منتهی به 6 مردادماه مورد اقبال سهامداران خرد واقع شدند و در مقابل شاهد خروج حقیقی‌ها از 24 گروه بودیم. در صدر این گروه‌ها، زیرمجموعه‌های بانکی مشاهده می‌شدند. این صنعت در هفته گذشته مطابق با روند چند هفته پیش‌تر شاهد خروج سهامداران حقیقی بوده است. به‌نظر می‌رسد کاهش امید به تحقق زودهنگام توافق هسته‌ای و رفع تحریم‌ها از مهم‌ترین دلایل پشت‌کردن به گروه‌های موسوم به صنایع برجامی در بورس تهران بوده است. جایی‌که علاوه‌بر بانکی‌ها، خودروسازان نیز در لیست فروش حقیقی‌ها جای گرفتند‌ به‌طوری که طی دادوستدهای هفته‌ گذشته در گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری شاهد جابه‌جایی 83میلیارد و 765 میلیون تومانی در مسیر حقیقی به حقوقی بودیم. خودرویی‌ها نیز معاملات هفته گذشته خود را با خروج 29 میلیارد و 358 میلیون تومانی حقیقی‌ها پشت‌سر گذاشتند. شرکت‌های سیمانی نیز این هفته در میان صنایع با بیشترین خالص فروش سهامداران خرد قرار گرفتند. این گروه که طی هفته‌های اخیر به‌مراتب با چالش‌های متعدد ناشی از بی‌برقی دست و پنجه نرم می‌کرد، در هفته گذشته با مخالفانی مواجه شد که رشد قیمت سیمان که ناشی از بر‌هم‌خوردن موازنه عرضه و تقاضا پس از توقف فعالیت شرکت‌های مذکور بود‌ را بهانه‌ای برای خروج سیمان از بورس کالا قرار دادند. موضوعی‌که سبب شد تا برای چند روزی شاهد توقف عرضه سیمان در تالار نقره‌ای باشیم. هر‌چند در پایان هفته خبر رسید که قرار است 100درصد عرضه سیمان در بورس کالا انجام شود اما برآیند هفتگی این گروه حکایت از خروج سهامداران خرد داشت. در این راستا، در هفته منتهی به 6مردادماه، شاهد جابه‌جایی سهام سیمانی به ارزش 60 میلیارد و 442 میلیون تومان در مسیر حقیقی به حقوقی بودیم.
 نگاهی به روزهای هفته گذشته
دوشنبه: در نخستین روز کاری هفته گذشته، شاخص سهام 9/ 0درصد پیشروی کرد. این شرایط سبب شد شاهد ورود 257میلیارد و 606میلیون تومان نقدینگی خرد به گردونه معاملات سهام باشیم. در این میان 19صنعت از صنایع 39گانه بورسی در لیست خرید حقیقی‌ها قرار گرفتند. اولویت نخست سهامداران خرد زیرمجموعه‌های پتروشیمی بودند که با جابه‌جایی 62میلیارد و 372میلیون تومانی در مسیر حقوقی به حقیقی همراه شدند. در این گروه آن دسته از شرکت‌هایی که گزارش‌های سه ماهه جذابی را راهی کدال کردند، مورد‌توجه فعالان بازار بودند. گروه بعدی موردتوجه حقیقی‌ها در روز دوشنبه دارویی‌ها بودند که با تمرکز بر سهام «تیپیکو»، خالص خرید 42میلیارد و 481میلیون تومانی این گروه از سهامداران را تجربه کردند. دو گروه کانه‌های فلزی و فلزات اساسی نیز با تجربه شرایطی مشابه در مجموع شاهد انتقال سهامی به ارزش 66میلیارد و 952میلیون تومان از پرتفوی سهامداران عمده به سبد سهام حقیقی‌ها بودند. در مقابل سیمانی‌ها شاهد خروج 45میلیارد و 89میلیون تومانی سهامداران خرد بودند. پس از آن نوبت به دو گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری و نهادهای مالی رسید تا به‌ترتیب شاهد انتقال سهامی به ارزش 8/ 7 و 3/ 7میلیارد تومان در مسیر حقیقی به حقوقی باشند.
سه‌شنبه: رشد قیمت‌ها روز سه‌شنبه ادامه پیدا نکرد و شاخص‌کل بورس تهران با کاهش 6/ 0درصدی مواجه شد. در این شرایط معامله‌گران شاهد انتقال سهامی به ارزش 111میلیارد و 285میلیون تومان در مسیر حقیقی به حقوقی بودند. در این روز تنها 8گروه از 39صنعت فعال با خالص خرید مثبت سهامداران خرد همراه شدند و در مقابل شاهد خروج حقیقی‌ها از زیرمجموعه‌های 28 صنعت بودیم. در صدر لیست خروج حقیقی‌ها، گروه فلزات اساسی قرار داشت که شاهد جابه‌جایی 54میلیارد و 459میلیون تومانی در مسیر حقیقی به حقوقی بود. سیمانی‌ها نیز در این روز خالص فروش 54 میلیارد و 280 میلیون تومانی از سوی سهامداران خرد را تجربه کردند. در آن سوی بازار اما معدنی‌ها بودند که در صدر لیست خرید حقیقی قرار گرفتند و شاهد ورود 114میلیارد و 531میلیون تومانی سهامداران خرد بودند. پتروشیمی‌ها نیز در این روز با خالص خرید 19میلیارد و 185میلیون تومانی حقیقی‌ها همراه شدند.
چهارشنبه: در پایان هفته، نماگر اصلی تالار شیشه‌ای مجددا به مسیر صعودی بازگشت و با رشد اندک 1/ 0درصدی همراه شد. همزمان با آن شاهد جابه‌جایی سهامی به ارزش 37میلیارد و 509میلیون تومان از پرتفوی معامله‌گران عمده بورس تهران به سبد سهام حقیقی‌ها بودیم. در این روز پتروشیمی‌ها باز‌هم در صدر لیست خرید سهامداران خرد قرار گرفتند. این گروه روز چهارشنبه شاهد جابه‌جایی سهامی به ارزش 95میلیارد و 842میلیون تومان در مسیر حقوقی به حقیقی بود. پس از آن زیرمجموعه‌های سیمانی پس از انتشار خبر عرضه 100 درصدی سیمان در بورس‌کالا، مورد‌توجه حقیقی‌ها قرار گرفتند و با خالص ورود 38میلیارد و 927میلیون تومانی این گروه از بازیگران سهام همراه شدند. فلزی‌ها نیز روز چهارشنبه شاهد جابه‌جایی سهامی به ارزش 21میلیارد و 610میلیون تومان در مسیر حقوقی به حقیقی بودند. در آن سوی بازار، سه گروه بانک، خودرو و خدمات فنی و مهندسی با بیشترین خروج سهامداران حقیقی مواجه شدند.

لینک کوتاه:
https://www.secretnews.ir/Fa/News/588500/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

نگاهی به حضور روسای جمهور ایران در سازمان ملل؛ حاشیه‌هایی از نیویورک

حاج قاسم را نباید در یک بعد نبوغ نظامی محدود کرد

خروج برجام از اولویت برنامه های ایران

آمریکا دوباره ایران را تهدید کرد

حمایت قاطع نماینده ویژه پوتین از ایران

منازعه «نتانیاهو» و «بنت» بر سر نقاشی‌های «بمب ایران»

سیاست های متناقض اردوغان: حمایت از قدس در ترکیه، حمایت از رژیم صهیونیستی در نیویورک!

طالبان: مجازات قطع دست و اعدام به افغانستان برمی گردد

نماینده مجلس: امروز در کشور تفکر انقلابی حاکم شده؛ غرب باوران دیگر جایی در مدیریت ندارند!

ترامپ به جای بایدن سخنرانی کرد!

گلایدری که با موتور جت کار می‌کند! +فیلم

چرا حکومت طالبان برای تهران یک دردسر بزرگ به حساب می آید؟

ناگفته‌ها از بانویی که همپای مردان از وطن دفاع کرد

دانلود ویدئوهای یوتیوب امکان پذیر شد

این نسخه از واتساپ را فورا حذف کنید

رونمایی مایکروسافت از تلفن همراه Surface Duo 2 +فیلم

مدیریت ترافیک فضایی یکی از عوامل عملیات در فضا است

چرا دولت به دنبال تقویت ارتباط با همسایگان است؟ +فیلم

اختراع شگفت انگیز 2 دانش آموز برای آلزایمری‌ها

داروها با واکسن کرونا تداخل دارند؟

کنترل دیابت با مصرف یک گیاه دارویی

سریع‌ترین خودروهای دنیا با شتاب‌های فوق‌العاده

آموزش فالوده کرمانی +فیلم

معرفی جدیدترین موتورسیکلت هوندا برای سفرهای درون شهری +عکس وفیلم

روایت زائران عراقی از جای خالی ایرانی‌ها در اربعین +فیلم

امام‌جمعه قم: مردم منتظر روی کارآمدن دولتی مطیع امر رهبری بودند؛ باید قدرشناس این نعمت باشند

توصیه وزیرخارجه به مجمع عمومی سازمان ملل

توقف الاهلی با حضور فیکس قایدی و 2 دقیقه‌ای نوراللهی !

حذف دو آسیایی و صعود دو قدرت در جام جهانی فوتسال

شکست تیم ملی والیبال جوانان در گام نخست

نوجوان کنگاوری ربوده شده به آغوش خانواده بازگشت

واکسن فایزر برای افراد عادی تزریق نمی‌شود

قاسمی: رئیس جمهور قانون جهش تولید مسکن را ابلاغ کرد

ترامپ: درباره نتایج انتخابات با جمهوری‌خواهان مذاکره‌ نداشتم

امام‌جمعه قم: مردم منتظر روی کارآمدن دولتی مطیع امر رهبری بودند؛ آنها باید قدرشناس این نعمت باشند

ماجرای سرباز رژیم بعث عراق که از شهدای مدافع حرم شد!

دجال و آخرالزمان

وای به حال آن روزی که این معنویت از دست بشریت برود

شعرخوانی حاج قاسم؛ هر که را صبح شهادت نیست شام مرگ هست

تعداد پرواز‌های اربعین دو برابر شد

خبر خوش معاون فنی گمرک به کامیون‌های دپو شده

واردات خودرو در بن‌بست

اردوغان: آمریکا برای تروریست‌های سوریه سلاح می‌فرستد

خلبانان افغان منتظر در تاجیکستان: درباره آینده خود نگرانیم

اردوغان: آمریکا با ترکیه رفتار صادقانه‌ای ندارد

چهره ها/ پریناز ایزدیار از کوتاه بودن تابستان می گوید

چهره ها/ عکس زیرخاکی امید حاجیلی از زمان کودکی اش

شعرخوانی مردم بر سر مزار استاد شجریان

طرح های جالب توجه برای سریال «خاتون»

چهره ها/ کودکی های آزاده صمدی

© - www.secretnews.ir . All Rights Reserved.