اخبار محرمانه

آخرين مطالب

خیز اصولگرایان برای وحدت تحلیل ویژه

خیز اصولگرایان برای وحدت
  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - صبح نو /متن پیش رو در صبح نو منتشر شده و انتشار آن به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیست
جواد بخشی / وحدت برای نیل به اهداف جریان انقلاب و مردم انقلابی در ماه‌های گذشته به مهم‌ترین دغدغه، تبدیل شده است. اتفاق نظر بر روی کاندیدایی واحد، ظرفیت‌ها را متوجه وی کرده و از هدر رفتن انرژی جلوگیری می‌کند. مؤلفه‌ای که حالا در ایستگاه پسا ثبت‌نامی، نمود بهتری پیدا کرده است.
محمدباقر قالیباف که رأی بسیاری داشت و در نظرسنجی‌ها جایگاه دوم را به خود اختصاص داده بود، زمانی که رئیسی برای حضور در انتخابات اعلام آمادگی کرد، از ثبت‌نام خودداری کرد تا سنگ از خودگذشتگی و ایثار را بگذارد. برای پیروزی البته تنها اقدام یک فرد تاثیرگذار نسیت و باقی کاندیداها نیز باید قدم‌های مهمی بردارند و برای رسیدن به وحدت تلاش کنند.
اگر چه این روند و فرآیند رسیدن به وحدت در زمان حاضر، تسهیل شده است اما نباید دست از تلاش برداشت. دیگر کاندیداها نیز باید به تاسی رییس مجلس، قدم‌های وحدت‌آفرین برداشته و دست از تلاش برای پیروزی کاندیدای واحد جریان انقلابی برندارند.
تعدد نامزدها با اجماع سازگار نیست
محمدباقر قالیباف در همین راستا در جلسه مجمع عمومی فراکسیون انقلاب اسلامی خاطرنشان کرده بود که «اجماع میان جبهه انقلاب مهم‌ترین مسأله انتخابات است. تعدد کاندیداها در جبهه انقلاب، با اجماع و انسجام سازگار نیست و از همه افرادی که خود را در معرض نامزدی قرار داده‌اند برای انسجام بیشتر دعوت می‌کنم. الآن وقت آزمون برای همه و خصوصا برای خواص جریان انقلابی است. همه تلاش‌ها باید برای منسجم کار کردن انجام بگیرد. ما باید اجماع جریانی را به‌طور کامل حفظ کنیم و اینکه بعضی خود را فراتر از تصمیم جبهه انقلاب اصلح تلقی کنند راه به جایی نمی‌برند.
علی‌رغم دمیدن اصلاح‌طلبان بر وجود انشقاق، در صفوف جریان انقلابی اما شاهد رویه‌ای متفاوت در این جریان هستیم. در این میان سعید جلیلی نیز پس از قالیباف، به‌عنوان نامزدی که پس از رئیسی مورد توجه قرار گرفته است و با اقبال بیشتری مواجه است، در نخستین ساعات پس از پایان مهلت ثبت‌نام داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، رسانه‌های رسمی و غیررسمی مرتبط با سعید جلیلی یکی از کاندیداهای منتقد دولت که در لحظات آخر وارد کارزار انتخابات شد، با دعوت خود وی تصمیم گرفتند که تمامی مواضع و دیدگاه‌های سایر کاندیداهای جریان انقلاب را نیز پوشش دهند. استقبال جلیلی از همراهی و هم‌افزایی با سایر کاندیداهای جریان انقلابی باعث شد تا برنامه‌ها و توطئه‌های رقبا در راستای القای وحدت‌شکنی وی، پوشالی از آب در بیاید و قدم برداشتن در جهت وحدت را برای دیگر کاندیداهای حاضر در گردونه انتخابات، تسهیل کند.
وحدت گفتمانی با اسم رمز «جلیلی»
پس از این دعوت و اقدام طرفداران وی، صفحه اینستاگرامی سعید جلیلی اقدام به بازتاب مواضع آیت‌الله رئیسی، علیرضا زاکانی،سعید محمد، رستم قاسمی و عزت‌الله ضرغامی کرد و این روند به رفتاری متفاوت در جبهه انقلابی، تبدیل شد.
اقدام حامیان جلیلی که در نوع خود کم‌سابقه و بدور از تصور و برداشت تحلیل‌گران و رقبا بود، تحسین کاربران فضای مجازی و حقیقی را در پی داشت و بذر امید را در دل خیلی‌ها کاشت. آنچه که در این میان اهمیت دارد، وحدت گفتمانی، حول گفتمان اصیل انقلاب اسلامی است. وحدت گفتمانی راه برای رسیدن به پیروزی و حل مشکلات کشور فراهم خواهد کرد.
جلیلی که از چهره‌های سرشناس منتقد دولت است و در هشت سال گذشته نیز روشنگری‌های بسیاری را داشته است پس از ثبت نام در انتخابات، گفت که «نامزدهای همسو در جبهه انقلاب تلاش می‌کنند که در جریان انتخابات هم‌افزایی کنند»، موضوعی که استقبال بسیاری را در پی داشت.
اتفاق نظر نامزدهای تحول‌خواه
«بانیان وضع موجود» اگر چه با صف‌آرایی در ستاد انتخابات، سعی کردند نسبت خود را با شرایط اسفناک اجتماعی و اقتصادی، کم رنگ کنند اما به واکنش‌های بسیاری بر علیه خود، دامن زدند. گریه و مظلوم‌نمایی، تنفر مردم را بیشتر کرده و آن‌ها را نسبت به این هجم از بی‌تفاوتی ناراحت کرده است. در این میان وجه مشترک تمام نامزدهای «تحول‌خواه»، برون‌رفت از بحران به‌وسیله بهره‌گیری از نیروی جوان و ظرفیت‌های پنهان بود و اکثرا بر ایجاد وضع موجود در دولت تدبیر و امید، متفق القول بودند.
علیرضا زاکانی نیز پس از ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری در این باره گفت که «مسببین وضع اسفبار فعلی و حامیان آن‌ها، طلبکارانه به عرصه آمده‌اند و سودای دولت سوم روحانی را در سر می‌پرورانند. در پاسخ به نیاز جبهه انقلاب و با اهتمام به منطق وحدت، پذیرفتم به میدان بیایم تا ان‌شاءالله با زمین زدن شبکه فساد و نفوذ، ایرانی قوی و پیشرفته محقق شود.» تاکید وی بر ضرورت وحدت و طلبکاری بانیان وضع موجود نشان از برنامه‌ای منسجم و حساب شده دارد که هر چه به زمان صفر انتخاباتی نزدیک می‌شویم، بیشتر شاهد آن خواهیم بود.
ضرغامی نیز از این قافله دور نماند و بر این موضوع تاکید کرد که تبارگرایان و اصحاب نکبت قدرت و ثروت، مکیدن خون فرودستان را پیشه بت‌پرستانه خود ساخته و بر اسب راهوار آن و هزارتوی سیاست، مستانه و فرعون‌وار می‌تازند.
تاکید چندباره بر انسجام
آیت‌الله سید‌ابراهیم رئیسی نیز درباره وحدت و وضع موجود هم‌افزا و در راستای نامزدهای جبهه انقلاب نکاتی را در ستاد انتخابات مطرح کرد که بسیار حائز اهمیت بود. وی گفت که حضور ما باید منجر به انسجام گروه‌ها و جناح‌های مختلف شود. هیچ بن‌بستی در کشور برای اداره امور وجود ندارد؛ باید یک مدیریت کارآمد و جهادی در کشور وجود داشته باشد. بانیان و شرکای وضع موجود نمی‌توانند تغییردهنده باشند.
اظهارات و مواضع دیگر کاندیداهای جریان انقلابی از قبیل رضایی، محمد، دهقان و غیره نیز از این قاعده مستثنی نیست و همه در راستای وحدت گفتمانی تاکیداتی را داشته‌اند که در نوع خود قابل توجه است و فردایی روشن را نوید می‌دهد. با آنچه رفت و آنچه در اردوگاه رقیب در جریان است، آینده‌ای روشن و قابل اتکا در جریان است.
اصلاح‌طلبان علی‌رغم بیانیه‌ها و جلسات تکراری هنوز به نقطه قابل قبولی نرسیده‌اند و در شرایطی که به روزهای پایانی نزدیک می‌شویم، راه دشواری را در پیش دارند و در مسیر پرسنگلاخی قرار گرفته‌اند. تکثر نامزد و اصرار بر نشستن بر صندلی پاستور، آن‌ها را از هرگونه امتیازدهی بازداشته و تنها به خود و اطرافیان‌شان می‌اندیشند. در این بین خبرها از انتخاب رییس ستاد جهانگیری حکایت دارد و از سوی دیگر حسن سینکی به‌عنوان رییس ستاد محمد شریعتمداری انتخاب شد. داود محمدی، نماینده مردم تهران در مجلس دهم و دبیرکل سابق انجمن اسلامی معلمان نیز به‌عنوان رییس ستاد انتخابات محسن رهامی، داوطلب انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری انتخاب شد. اصلاح‌طلبان حالا با این حجم از تشتت، راه سختی را در پیش دارند و این می‌تواند فرصتی برای جریان انقلابی و اصول‌گرایان باشد تا در مسیر وحدت گفتمانی، برنامه خود را نیز برای مردم تبیین کنند.
در نهایت باید به این نقطه رسید که پیروزی در انتخابات امری قطعی، تلقی نشده و برای وحدت بیش از پیش از خودگذشتگی کرد. اقدام قالیباف در عدم ثبت‌نام و جلیلی در ادامه این روند امید بخش و نوید‌دهنده رسیدن به اتحاد است. نامزدهای جریان انقلابی باید به این موضوع توجه فراوانی داشته باشند که موجبات انشقاق در جریان انقلابی را فراهم نکنند.

لینک کوتاه:
https://www.secretnews.ir/Fa/News/545534/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

ماجرای رونمایی عادل فردوسی پور از همسرش +تصاویر دیده نشده

رایزنی ظریف و همتای کویتی درباره تحولات منطقه

پیام جدید لاریجانی به جوانان پس از انتخابات

بازداشت سه تن در رابطه با حمله به رای دهندگان ایرانی در بیرمنگام

چطور تلخی سبزی قورمه‌ را بگیریم؟

نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد

جزئیات کامل نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری

کرباسچی به همتی تبریک گفت!

سفرهای مردم از کرونا سبقت گرفت!

ترفندهایی برای رهایی از بوی رنگ در خانه

واکنش مقام صهیونیستی به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران

حمله مجیدی به معاون وزیر ورزش

فوت و فن تربیت فرزندان موفق

ارتباط انواع بیماری با تغییر رنگ لب‌ها

رئیسی بیانیه داد

جشن پیروزی رئیسی در میدان امام حسین(ع) تهران

اولین واکنش صهیونیست به پیروزی رئیسی در انتخابات

گردش فوق لاکچری یکتا ناصر و همسرش در آلمان! +تصاویر لورفته

تهران از آمریکا ضمانت کتبی درخواست کرده است

سخنگوی ستاد کرونا: وضعیت رعایت پروتکلها در انتخابات راضی کننده بود / 22 شهر در وضعیت قرمز، 175 شهر نارنجی

سازمان سنجش: آزمون سراسری از 9 تا 12 تیرماه برگزار می‌شود

سخنگوی سازمان غذا و دارو: تا پایان سال به بیش از 270 میلیون دُز واکسن نیاز داریم؛ مشکلات ارز برای ورود واکسن‌ محدود است / مردم منتظر ارسال پیامک برای تزریق دُز دوم واکسن کرونا باشند

ریزش تونل کبیرکوه دره شهر / یک نفر کشته و یک نفر زخمی شد

آخرین آمار کرونا در ایران، 29 خرداد 1400 / فوت 108 نفر و ثبت 6448 ابتلای جدید

«نون خ 4» شهریور کلید می‌خورد / پای مسائل روز هم به سریال باز شد

سازندگان «قصیده گاو سفید» روی فرش قرمز برلین 2021

دستِ باز اوپک در مدیریت بازار نفت در سال جاری / تولید نفت آمریکا رشد محدودی دارد

تشکیل پرونده در مجلس برای بررسی شکایات از وزارت کشور در مورد برگزاری انتخابات

میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری: 48.8 درصد / رای رئیسی: 17.9 میلیون

دیدار ظریف با وزیر خارجه ترکیه در آنتالیا / طرفین درباره برنامه کاری نشست‌های سه جانبه تهران-آنکارا-باکو توافق کردند

سعیدی منتخب مردم قم در مجلس خبرگان رهبری شد

ابراهیم نجفی اسپیلی نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شد

جزئیات تماس تلفنی رئیس جمهور عراق با رئیسی / تاکید صالح بر اهمیت هماهنگی مشترک به منظور ارتقای امنیت و ثبات در منطقه

مشاور وزیر کشور در واکنش به انتشار تصویر جعلی تعداد آرا: هیچ ارتباطی با وزارت کشور ندارد / با هدف ایجاد اختلال در روند انتخابات شایعه سازی شده

ظریف: در مجمع دیپلماسی آنتالیا تاکید کردم، در دیپلماسی بحث اعتماد نیست، بلکه بحث احترام به منافع همتایان است / آمریکا زیر برجام زد و حالا باید آن را درست کند

اسامی منتخبان شورای شهر کرج اعلام شد

وزارت کشور: نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری پس از رسیدگی به شکایات، از سوی شورای نگهبان اعلام می‌شود

بیانیه ابراهیم رئیسی: مردم عزیز ایران؛ به پشتوانه آراء بالا و اعتماد کم‌نظیر شما، دولتی پرکار، انقلابی و ضدفساد تشکیل می دهم

وحید حقانیان: حضور سه رقیب برای رئیسی، امداد الهی بود/ دانسته یا ندانسته خود را خرج انقلاب کردند، وگرنه با توجه به رد صلاحیت ها، تحریم انتخابات توسط بیگانگان و احمدی نژاد، اگر بعد از انصراف نامزدهای پوششی، این سه نفر نیز انصراف می‌دادند، چالش بزرگی برای نظام بود

سلیم غفوری، مدیر شبکه افق در «آی سی یو» بستری شد

حسام محمودی: چرا تلویزیون این‌قدر مسابقه می‌سازد؟

ثبت انتخابات ایران بر کاغذ روزنامه های جهان

زمان پخش فوتبال های یورو 2020 از شبکه های 3 و ورزش

سه بانوی کارآفرین خراسان رضوی در مراسم کشوری رتبه برتر را کسب کردند

واقعیت‌های تلخ از فرار دختران از خانه

ضرورت‌های تدوین لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت چه بوده است؟

رییس جمهور باید برای همه سلایق باشد؛ آنهایی که به او و رقبایش رای دادند و حتی آنان که رای ندادند

قبل از رفتن به کارواش یادشون رفته سانروف ماشین رو ببندن!

منوی غذای یک رستوران با قابلیت واقعیت افزوده

خطای دید فوق العاده جالب!

© - www.secretnews.ir . All Rights Reserved.