اخبار محرمانه

آخرين مطالب

صادق خرازی: ظریف نه متعلق به اصلاح طلبان است، نه اصولگراها؛ او فراجناحی است / حیات سیاسی ظریف با یک فایل صوتی تغییر نمی کند سیاسی

صادق خرازی:  ظریف نه متعلق به اصلاح طلبان است، نه اصولگراها؛ او فراجناحی است / حیات سیاسی ظریف با یک فایل صوتی تغییر نمی کند
  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - صادق خرازی، دبیرکل حزب ندا گفت: حیات سیاسی ظریف با یک فایل صوتی تغییر نمی کند. یعنی اتفاقی افتاده و ایشان دیدگاهی داشته و نگفته است که می خواهد دیدگاهش پخش شود بلکه کسی خیانت کرده و باید کسی که خیانت کرده را شماتت کرد. نمی شود کسی را بخاطر عقیده و فکرش شماتت کرد.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
اکوایران: صادق خرازی، دبیرکل حزب ندا و از کاندیداهای احتمالی انتخابات 1400 می گوید: سیاست خارجی ایران 2 بال دارد؛ یک بال آن وزارت امور خارجه است و بال دیگر کاری است که نیروی قدس به عنوان یک نیروی واکنش سریع انجام می دهد.
صادق خرازی، دبیرکل حزب ندا و کاندیدای احتمالی انتخابات 1400 در گفتگویی از رابطه نزدیک سردار سلیمانی و مناسبات بین وزارتخارجه و نیروی قدس سپاه روایت کرده است.
او وقتی پای صداوسیما به میان می آید می گوید می توان با رهبری درباره صداوسیما حرف زد. خرازی از احتمال کاندیداتوری ظریف هم صحبت کرده است.
بخش هایی از گفتگوی با صادق خرازی را بخوانید؛
*بخش عمده مناسبات در جبهه مقاومت توسط نیروی قدس رهبری و هدایت می شود.
*کشورهایی که سیاست خارجی آنها ایدئولوژیک است مانند ایالات متحده آمریکا، فرانسه و تا حدی روسیه معمولا این دوگانگی را بین دستگاه امنیت خارجی و نیروهای واکنش سریعشان و دستگاه سیاست خارجی دارند.
سردار سلیمانی و ظریف مناسبات نزدیکی داشتند
*در زمانی که شهید سردار سپهبد سلیمانی در قید حیات بودند مناسبات دکتر ظریف و ایشان، مناسبات نزدیکی بود .
*من معتقد هستم روس ها فرصت طلب هستند. در ماجرای هسته ای آنها بخاطر اینکه در کنار ایران نشستند تهدیدات را بیشتر حس می کنند تا اروپایی ها و آمریکایی ها منتهی آنها اولویت های خودشان را دارند یعنی هرکسی اولویت های خودش را دارد، ما هم اولویت های خودمان را داریم.
* آدم می تواند حدس بزند آقای ظریف این موضوعات را برای پخش نگفتند بلکه برای تاریخ گذاشتند، رندی که این وسط، با چه انگیزه ای چنین کاری را کرده، آنها باید پاسخ دهند و باید رسیدگی شود.
*منافع ایران و روسیه در سوریه مشترک است. برداشت من این است که اگر پای روسیه به سوریه باز نمی شد مشکلات داعش خیلی فراتر بود. آمریکایی ها و ترک ها اگر می توانستند کارهای دیگر هم انجام می دادند؛ حضور روسیه در سوریه برای ادامه بازدارندگی در برابر داعش و در برابر نیروهای تحت حمایت آمریکا یک حضور کاملا قابل دفاع است.
*به دلیل موقعیتی که در دنیای اسلام و جبهه مقاومت داریم، طبیعی است که نیروهای واکنش سریع ما توفیقات بزرگی داشتند یعنی نیروهای واکنش سریع اگر نبودند داعش در مناطق پیرامونی ما کارهایی را می کرد که هزینه های آن خیلی بالاتر از امروز بود. ما برای تامین امنیت خودمان در مدیترانه می جنگیدیم، برای تامین امنیت خودمان برخی از نیروهای مزاحم فرامنطقه ای در هزاران کیلومتر بیرون از مرزهایمان را مهار کرده بودیم در حالی که می توانستیم لب مرز اینکار را کنیم منتهی اینکار هنر نبود.
هنر بزرگ سردار سلیمانی در دور نگه داشتن داعش از مرزهای ایران
*هنر کار بزرگی بود که شهید سلیمانی کرد؛ اینکه آن سنگر و مرزهای بازدارندگی و دفاعی را از داخل ایران هزاران کیلومتر آن طرف تر برد وگرنه شما دیدید که در اروپا، فرانسه مصون نماند، انگلستان، اسپانیا و آلمان مصون نماندند، اینها حتی در ماجرای القاعده و پدرخوانده داعش و طالبان و گروه های تکفیری مشکل داشتند.
*کتاب خانم کلینتون به صورت واضح اشاره می کند و می گوید ما برای مهار ایران، مهار مقاومت، برای سرکوب دولت قانونی بشار اسد، برای انهدام قدرت حزب الله و برای مهار اینها داعش را طراحی کردیم و بخشی از این طراحی در اختیار اسرائیل بود. بخشی آموزش، طراحی و برنامه ریزیشان و بخش دیگر ساپورت آنها بود حتی ژاپن 500 یا هزار دستگاه ماشین در اختیارشان گذاشت، عربستان سعودی چند رقم صد میلیون دلار و دویست میلیون دلار به آنها پول داده بود.
صادق خرازی: درباره صداوسیما باید با رهبری مذاکره کرد/می گفتند از طرف بیت رهبری ماموریت دارم /ظریف گفت مستقل کاندیدا می شود
سیاست خارجی ایران دو بال دارد؛ وزارتخارجه و نیروی قدس
*از نان شب برای امنیت مردممان واجب تر است که در حوزه پیرامونی خودمان فعال باشیم اگر نباشیم ضربه می خوریم. من مثال می زنم، 4 داعش بومی که ته مانده های اینها بودند آمدند و یک اقدام کور در مجلس ایران انجام دادند و 1 هفته ایران بهم خورد، بورس بالا رفت، بورس و اقتصاد افتادند، فرمانده پلیس کف خیابان بود، فرمانده سپاه کف خیابان بود، وزیر کشور کف خیابان بود، امنیت پایتخت بهم ریخته بود آن هم با یک اتفاق کوچک، شما ببینید چندتا از این اتفاقات در ترکیه و کشورهای دیگر افتاد. این نشان می دهد که ضرورت دارد ما در حوزه پیرامونی فعال باشیم و بحث عدم موازنه نیست. سیاست خارجی ایران 2 بال دارد؛ یک بال آن وزارت امور خارجه است و بال دیگر کاری است که نیروی قدس به عنوان یک نیروی واکنش سریع انجام می دهد.
*وزارتخارجه و سپاه قدس باهم هماهنگ هستند و کارهای بزرگی با هماهنگی انجام شده است. طبیعی است که جاهایی بهم می خورند. شاید صدها پروژه است، شما از این صد پروژه 5 درصدش را در نظر بگیرید که دچار یک نوع تصادم شود مثلا 200 پروژه باشد، از آن 5 درصدش 10 الی 15 اختلاف جدی می توان درآورد.
* تجارت خارجی ایران بی در و پیکر است و صاحب ندارد. تجارت خارجی ما نیازمند قوانین و مقررات و تشکیلات و ساختار است.
*حیات سیاسی ظریف با یک فایل صوتی تغییر نمی کند. یعنی اتفاقی افتاده و ایشان دیدگاهی داشته و نگفته است که می خواهد دیدگاهش پخش شود بلکه کسی خیانت کرده و باید کسی که خیانت کرده را شماتت کرد. نمی شود کسی را بخاطر عقیده و فکرش شماتت کرد.
*آقای ظریف 8 سال وزیر خارجه و گرفتار هزار نکته باریکتر از مو بوده و یک مشکلات جدی ماهوی در کارش داشته البته من می گویم که هر کسی عقیده ای دارد و این عقیده ایشان است و خود ایشان باید پاسخ دهند ولی اینگونه نگاه کردن و نگاه صفر و صدی از نظر من خیلی شتاب زده است.
ظریف گفت مستقل کاندیدا می شود
*خیلی از اصلاح طلب ها به آقای ظریف مراجعه کردند که ایشان در انتخابات بیایند و نامزد شوند. با من که صحبت می کردند می گفت من که تصمیم ندارم بیایم ولی اگر زمانی بخواهم بیایم تصمیم دارم که مستقل بیایم و هر کس خواست از من دفاع و حمایت کند اما اکنون در شرایطی هستم که تصمیمی برای آمدن ندارم و این صحبت برای چند روز اخیر بود که ما با همدیگر صحبت مفصلی داشتیم.
*آقای ظریف نه متعلق به اصلاح طلبان است و نه اصولگراها بلکه یک شخصیت مستقل فراجناحی دارد و این شخصیت فراجناحی ایشان می تواند زمانی که کاندیدا شد یا فرضا هنوز بر این قوت باقی بماند که ایشان بخواهند در صحنه بیایند برداشت من این است که ایشان خودشان را نامزد می کند و هر کسی که خواست از ایشان حمایت می کند که می تواند یک جریان اصولگرایی باشد یا یک جریان اصلاح طلبی اما قاطبه اصلاح طلبان امروز علاقه دارند که آقای ظریف برای ریاست جمهوری انتخاب شوند چون فکر می کنند که کسی غیر از آقای ظریف را ندارند .
*{در پاسخ به این سوال که چرا حزب ندای ایرانیان خیلی در ساختار اصلاح طلبان جدی گرفته نمی شود}: این سوال قشنگی نیست. اتفاقا چون خیلی جدی هستیم یک رفتار رقابتی نسبت به دوستانمان در ندا دارند و این حرف درستی نیست که جدی گرفته نمی شویم. یعنی چه که جدی گرفته نمی شویم؟ همانطور که ما به ساختار اصلاحات نقد داریم و حرف خودمان را شفاف می زنیم.روز اولی که حزب ندا تشکیل شد سخن از پوست اندازی کردیم که اول ما را زدند ولی بعد خودشان حرف های ما را تکرار کردند، حافظه انسان ها که از بین نمی رود و باید به شعور مردم احترام گذاشت.
می گفتند از طرف سیستم امنیتی و بیت رهبری ماموریت دارم
*حزب ندا که تشکیل شد اول به ما گفتند اینها از سیستم ماموریت دارند مثلا از سیستم امنیتی یا بیت رهبری آن هم بخاطر شخص من چون من ارتباطات شخصی داشتم و می گفتند اینها ماموریت دارند که بیایند و مثلا اصلاحات را منهدم کنند، بعدها به تناوب دیدند که هیچ حزبی در درون اصلاحات به اندازه حزب ندا توسعه ادبیات اصلاحی را نداشته یعنی ادبیات اصلاحی و پایان انسداد سیاسی که از سال 88 به وجود آمد با تلاش و پیش قراولی بچه های ندا توأم شد و بچه های ندا توانستند آن کارهای بزرگ را انجام دهند.
*منتهی مسیر آقای روحانی در دور اول مسیر کار برای برجام و حل مشکل بین المللی ایران بود و برای تلاشی که آقای روحانی کرد و موفقیتی که آقای روحانی در دور اول ریاست جمهوریش داشت نباید بی انصافی کرد.
درباره صداوسیما باید با رهبری مذاکره کرد
*{در پاسخ به سوالی درباره عملکرد صداوسیما}: من معتقد هستم اولا که می شود همه چیز را با رهبری مذاکره کرد و ایشان در همکاری خیلی همراه هستند چون صدا و سیما زیر نظر رهبری است. شما می گویید برنامه من برای صدا و سیما چیست، من معتقد هستم باید با رهبری صحبت کنیم و بگوییم این آقایی که مدیر عامل صدا و سیما است توان همکاری و ذهن همراهی با دولت ما را ندارد. من مطمئن هستم رهبری تصمیم می گیرند، مثلا رئیس دولتی بود که خدمت رهبری رفت و رهبری از اختیارات خودشان تا یک حدی به آن رئیس دولت انتقال دادند و من نمی خواهم اسم آن رئیس دولت را ببرم.
*چه کسی گفته رئیس جمهور نظامی می تواند FATF را حل کند؟
*من اگر نمی توانستم گره ها را باز کنم خودم را در معرض قرار نمی دادم. من در برابر مردم مسؤل هستم و نمی توانم مسؤلیتی را قبول کنم ولی بعد از قبول مسؤلیت شروع به تعارف کردن کنم. مدیریت تنها بخشی است که قابل تعارف نیست و کالایی تقسیم نشدنی است؛ مدیریت اقتدار، قدرت و تشخیص می خواهد و باید بر اساس آخرین تشخیص های جهانی و مؤلفه های جهان بینی خاص جلو رفت و کار انجام داد. اگر من این تشخیص را نداشتم که خودم را در معرض قرار نمی دادم؛ نه خودم و نه مردم را معطل نمی کردم.

لینک کوتاه:
https://www.secretnews.ir/Fa/News/538362/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

ماجرای رونمایی عادل فردوسی پور از همسرش +تصاویر دیده نشده

رایزنی ظریف و همتای کویتی درباره تحولات منطقه

پیام جدید لاریجانی به جوانان پس از انتخابات

بازداشت سه تن در رابطه با حمله به رای دهندگان ایرانی در بیرمنگام

چطور تلخی سبزی قورمه‌ را بگیریم؟

نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد

جزئیات کامل نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری

کرباسچی به همتی تبریک گفت!

سفرهای مردم از کرونا سبقت گرفت!

ترفندهایی برای رهایی از بوی رنگ در خانه

واکنش مقام صهیونیستی به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران

حمله مجیدی به معاون وزیر ورزش

فوت و فن تربیت فرزندان موفق

ارتباط انواع بیماری با تغییر رنگ لب‌ها

رئیسی بیانیه داد

جشن پیروزی رئیسی در میدان امام حسین(ع) تهران

اولین واکنش صهیونیست به پیروزی رئیسی در انتخابات

گردش فوق لاکچری یکتا ناصر و همسرش در آلمان! +تصاویر لورفته

تهران از آمریکا ضمانت کتبی درخواست کرده است

سخنگوی ستاد کرونا: وضعیت رعایت پروتکلها در انتخابات راضی کننده بود / 22 شهر در وضعیت قرمز، 175 شهر نارنجی

سازمان سنجش: آزمون سراسری از 9 تا 12 تیرماه برگزار می‌شود

سخنگوی سازمان غذا و دارو: تا پایان سال به بیش از 270 میلیون دُز واکسن نیاز داریم؛ مشکلات ارز برای ورود واکسن‌ محدود است / مردم منتظر ارسال پیامک برای تزریق دُز دوم واکسن کرونا باشند

ریزش تونل کبیرکوه دره شهر / یک نفر کشته و یک نفر زخمی شد

آخرین آمار کرونا در ایران، 29 خرداد 1400 / فوت 108 نفر و ثبت 6448 ابتلای جدید

«نون خ 4» شهریور کلید می‌خورد / پای مسائل روز هم به سریال باز شد

سازندگان «قصیده گاو سفید» روی فرش قرمز برلین 2021

دستِ باز اوپک در مدیریت بازار نفت در سال جاری / تولید نفت آمریکا رشد محدودی دارد

تشکیل پرونده در مجلس برای بررسی شکایات از وزارت کشور در مورد برگزاری انتخابات

میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری: 48.8 درصد / رای رئیسی: 17.9 میلیون

دیدار ظریف با وزیر خارجه ترکیه در آنتالیا / طرفین درباره برنامه کاری نشست‌های سه جانبه تهران-آنکارا-باکو توافق کردند

سعیدی منتخب مردم قم در مجلس خبرگان رهبری شد

ابراهیم نجفی اسپیلی نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شد

جزئیات تماس تلفنی رئیس جمهور عراق با رئیسی / تاکید صالح بر اهمیت هماهنگی مشترک به منظور ارتقای امنیت و ثبات در منطقه

مشاور وزیر کشور در واکنش به انتشار تصویر جعلی تعداد آرا: هیچ ارتباطی با وزارت کشور ندارد / با هدف ایجاد اختلال در روند انتخابات شایعه سازی شده

ظریف: در مجمع دیپلماسی آنتالیا تاکید کردم، در دیپلماسی بحث اعتماد نیست، بلکه بحث احترام به منافع همتایان است / آمریکا زیر برجام زد و حالا باید آن را درست کند

اسامی منتخبان شورای شهر کرج اعلام شد

وزارت کشور: نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری پس از رسیدگی به شکایات، از سوی شورای نگهبان اعلام می‌شود

بیانیه ابراهیم رئیسی: مردم عزیز ایران؛ به پشتوانه آراء بالا و اعتماد کم‌نظیر شما، دولتی پرکار، انقلابی و ضدفساد تشکیل می دهم

وحید حقانیان: حضور سه رقیب برای رئیسی، امداد الهی بود/ دانسته یا ندانسته خود را خرج انقلاب کردند، وگرنه با توجه به رد صلاحیت ها، تحریم انتخابات توسط بیگانگان و احمدی نژاد، اگر بعد از انصراف نامزدهای پوششی، این سه نفر نیز انصراف می‌دادند، چالش بزرگی برای نظام بود

سلیم غفوری، مدیر شبکه افق در «آی سی یو» بستری شد

حسام محمودی: چرا تلویزیون این‌قدر مسابقه می‌سازد؟

ثبت انتخابات ایران بر کاغذ روزنامه های جهان

زمان پخش فوتبال های یورو 2020 از شبکه های 3 و ورزش

سه بانوی کارآفرین خراسان رضوی در مراسم کشوری رتبه برتر را کسب کردند

واقعیت‌های تلخ از فرار دختران از خانه

ضرورت‌های تدوین لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت چه بوده است؟

رییس جمهور باید برای همه سلایق باشد؛ آنهایی که به او و رقبایش رای دادند و حتی آنان که رای ندادند

قبل از رفتن به کارواش یادشون رفته سانروف ماشین رو ببندن!

منوی غذای یک رستوران با قابلیت واقعیت افزوده

خطای دید فوق العاده جالب!

© - www.secretnews.ir . All Rights Reserved.