اخبار محرمانه

آخرين مطالب

توصیه مهم به خریداران ارزهای دیجیتال اقتصادی

توصیه مهم به خریداران ارزهای دیجیتال
  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - خبرآنلاین / در حالی که اقبال به سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها به شدت با افزایش روبرو بوده است، ریزش قیمت ارزهای دیجیتال نگرانی سرمایه‎گذاران از سوخت شدن سرمایه‌ها را به شدت افزایش داد.
بسیاری از کارشناسان نسبت به خروج سرمایه‌ها از بورس به سمت بازار رمزارزها هشدار داده‌اند اما به نظر می‌رسد بخشی از سرمایه‌های خرد در این بازار جای پا سفت می‌کنند . افزایش شمار فروشندگان و تبلیغات شدید در این حوزه نشان‌دهنده افزایش شمار متقاضیان خرید رمزارزهاست. 
ریزش شدید ارزش بیت‌کوین
سرمایه‌های سرگردانی که در پی یافتن راهی برای رهایی از تبعات تورم هستند، پیش از این در بازار مسکن، طلا، سکه و ارز جا خوش کرده بودند اما حالا بورس و بازار رمزارزها به عنوان بازارهای مالی نوین مرجع جذب سرمایه‌ها بوده‌اند. بر این اساس اما ریزش بورس و تغییر شرایط در سایر بازارها سبب شده است بازار رمزارزها بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. 
چرایی کوچ سرمایه‌گذاران به بازار رمز ارزها
یک کارشناس بازار سرمایه درباره کوچه سرمایه ها از بازار سرمایه و ... به سمت رمز ارزها به خبرآنلاین گفت: سرمایه با توجه به هوشیاری و هوشمندی که دارد همیشه به دنبال کشف فرصت های بهینه است تا خود را در آن منطقه و بازار نمایان کند.
مجید محمدعلیزاده آرانی اظهار کرد: امروز و یا در سال جاری ابزاری تحت عنوان رمز ارزها در کشور رونق گرفته و توانسته سرمایه ها را از بازارهای موازی به این سمت این بازار سوق دهد و شرایط به گونه ای پیش رفته که در واقع اکنون این بازار پرطمطراق شده است.
وی اضافه کرد: به اعتقاد بنده این مساله نشان‌دهنده هوش و درایت مالی سرمایه‌گذاران است که به هر نحوی که شده از فرصت‌ها به بهترین شکل استفاده می کنند و سرمایه خود را افزایش می‌دهند.
وی ادامه داد: البته بعضی سرمایه‌هایی که به سمت بازارهایی سوق پیدا می کند که ‌متشکل است و قاعده و قانون و آیین نامه‌ای دارد و سرمایه‌گذاران از این مجموع قوانین تبعیت می‌کنند و یا بعضی از بازارها ممکن است هیچ قانونی نداشته و خودالتزام باشند؛ زیرا گاهی اوقات مشاهده می شود در برخی بازارها مانند ارز زمانی که تلاطمی ایجاد می شود، هیچ سقف و کفی برای آن وجود ندارد.
علیزاده آرانی تاکید کرد: اکنون شرایط بازار رمز ارزها نیز این چنین است و هیچ سقف و کفی در این بازار وجود ندارد؛ اما در مقابل در بازار سرمایه سقف و کفی مشخص شده و این بازار هر روز دستخوش نوسانات، تغییرات آیین نامه‌ها و مقررات و ... می‌شود و طبیعتا سرمایه گذاران را به ستوه آورده و از این تغییرات روزمره خسته می کند لذا آنها به سمت بازاری حرکت می کنند که تاحدودی آزادتر و راحت‌تر بتوانند کار خود را چه با سود و چه با زیان انجام دهند.
سایه سنگین ریزش بر سر بازار رمز ارزها
این کارشناس بازار سرمایه درباره افزایش جاذبه بازار رمز ارزها برای سرمایه‌گذاران خرد و احتمال وقوع سرنوشت مشابه بازار بورس برای این بازار و ریزش شدید نرخ ها و از بین رفتن سرمایه‌ها توضیح داد: در این مساله که بازار رمزارزها با ریزش مواجه خواهد شد اصلا نمی‌توان شک کرد؛ این طبیعت، ذات و قانون بازارهای مالی است به طوری که هر رشد و هر افزایش قیمتی و صعودی قطعا به دنبال خود کاهش و افت قیمت را نیز تجربه خواهد کرد؛ در اکوسیستم نیز وقتی فواره بلند می شود و حرکت می کند تا به اوج می رود و سپس از اوج دوباره برمی‌گردد و پایین می آید و مجددا حرکت می کند؛ این نوسانات و سینوس‌هایی که در شاخص بازارها ایجاد می شود بدون تردید از موارد فطری و ذاتی بازارهاست.
وی تاکید کرد: این موضوع به هوش و هوشیاری سرمایه‌گذاران بستگی دارد که در اوج از سرمایه گذاری که کرده اند، اقناع شده و طمع نکنند و از بازار خارج شوند و دوباره به پایین بیایند و از آنجا سرمایه‌گذاری خود را تجدید کنند و با سود و بازدهی مطلوب همراه شوند.
علیزاده آرانی اظهار کرد: هر بازاری که در نظر بگیرید مانند ارز، طلا و حتی بازارهای فیزیکی مانند خودرو و مسکن، هر موقع با رشدی مواجه می شوند اگر افت نداشته باشند، حداقل این است که راکد شده و درجا می زنند بنابراین طبیعی است که بازدهی مطلوب را به دنبال نخواهند داشت مگر اینکه سرمایه گذاران در فرصت و زمان دیگری بتوانند وارد این بازارها شده و از رشد و بازدهی آنها بهره مند شوند.
وی درباره تاثیر حضور در بازار رمز ارزها بر خروج پول و سرمایه از کشور توضیح داد: ‌قطعا این مساله رخ می دهد و به طور طبیعی بخشی از خروج پول ناشی از ضرر و زیان‌هایی است که افراد آماتور و غیر حرفه‌ای وارد این بازارها می شوند و نمی توانند خود را همپای افراد حرفه‌ای برسانند لذا در مقطعی سرمایه این افراد سوخت شده و تمام می شود.
احتمال بالای سوخت شدن سرمایه ها در بازار رمز ارزها
وی افزود: در رمزارزها شرایط به گونه‌ای است که سرمایه‌ها قاعدتا سوخت شده و منجر به خروج سرمایه از کشور می‌شود مگر اینکه افراد حرفه‌ای بتوانند کسب بازدهی کنند و در معاملات به سودآوری برسند و وجه خود را طلب کرده و دریافت کنند در این حالت می توان گفت تا حدودی همراه با بازدهی و رشد معاملات است و می تواند منجر به ورود ارز شود. بیشتر سرمایه گذاران اکنون با تومان و ریال دست به معامله می زنند و حداقل این است که ورودی پول می تواند نسبت به خروجی پول از این بازار بیشتر باشد.
این کارشناس بازار سرمایه گفت: زمانی که افرادی با ضرر و زیان مواجه شده و یا رمز ارزها با کاهش قیمت همراه شود به حتم می تواند منابع ارزی کشور را به هدر دهند و در اصل این سرمایه ها و منابع سوخت می شود.
رمز ارز ایرانی امن یا پر ریسک؟
وی درباره حضور در بازار رمزارز ایرانی و میزان ریسک این بازار نیز گفت: هر بازاری به دنبال خود ریسک‌هایی را دارد و سرمایه گذاران باید نسبت به ریسک‌های هر بازاری شناخت و آگاهی کافی و لازم را داشته باشند، قطعا هر کس وارد هر بازاری می شود به دنبال کسب سود و بازدهی است بنابراین ممکن است کسب بازدهی به این شکل باشد که با قیمت بسیار خوب و بالایی از بازار خارج شود و در قیمت بالا به شخص دیگری بفروشد و طبیعتا آنجا می تواند نقطه آغاز ریسک و ضرر و زیان یک سرمایه گذار دیگری باشد، لذا نسبت به بازار رمز ارز داخلی هم اگر شناخت، آگاهی و دانش کافی وجود نداشته باشد، ریسک های خاص خود را به دنبال دارد و به عبارت دقیق تر این ریسک سرمایه گذاری در همه بازارها مشاهده می شود.

لینک کوتاه:
https://www.secretnews.ir/Fa/News/492477/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

یک چند نمونه گاو باهوش ببینید

عرضه مرحله نخست اوراق سپرده سرمایه‌گذاری بانک ملی ایران

صادرات شتر آزاد شد

چهره ها/ دلتنگی فریبا نادری برای صحنه تئاتر

جانی دپ بالاخره سکوتش را در مورد ادامه بازی در نقش «جک اسپارو» شکست

جعبه های جالب وجادویی که باز کردن آنها کاره هر کسی نیست

چرا دولت روحانی نتوانست شغل ایجاد کند؟

مخالفان چاد انتصاب پسر ادریس دبی در قدرت را "کودتا" خواندند

وقوع چند انفجار در ننگرهار افغانستان

چهره ها/ عکسی زیرخاکی از جشن تکلیف خاله شادونه

استفاده عجیب هانیه توسلی از هشتگ «metoo»؛ او هم قربانی تجاوز بوده است؟!

عقب‌نشینی قیمت سبد نفتی اوپک

چشمه‌های باداب سورت مازندران

ارتش یمن: برای بار دوم پایگاه ملک خالد را هدف قرار دادیم

سقوط آزاد بیت کوین به دنبال پیشنهاد جدید بایدن

مراکز غیرمجاز رمزارز را معرفی کنید، 20 میلیون تومان جایزه بگیرید

آخرین آمار کرونا در ایران، 3 اردیبهشت 1400: فوت 380 نفر در شبانه روز گذشته

مناجات «بهانه» با نوای علی عرفانی

سفیر اسرائیل در واشنگتن: از بازگشت آمریکا به برجام نگرانیم / به هیچ قراردادی که امنیت ما را به خطر بیندازد، پایبند نمی‌مانیم / ایران علنا اسرائیل را به نابودی تهدید می‌کند؛ حق داریم از امنیت خود دفاع کنیم

ماهیگیری دلالان شهرهای جدید از آب گل آلود بازار مسکن

بقایای موشک نزدیک تاسیسات دیمونا

دیپلمات سابق: ایران و عربستان چراغ اول تفاهم را روشن کردند

سپاه، یک باند قمار را در مشهد متلاشی کرد / 18 گرداننده و 80 مباشر دستگیر شدند

سکه 10 میلیون و 110 هزار تومان شد

تعطیلی اصناف یک هفته دیگر تمدید شد

لحظه رویایی دختر سوری با پدر و مادرش بعد از سال‌ها دوری

احضار سفیر پراگ در مسکو؛ روسیه در پی کاهش تعداد کارکنان این سفارتخانه

تمجید امام جمعه تهران از سید حسن خمینی

نمره قبولی کاندیدای احتمالی انتخابات 1400 به دولت روحانی

آیا دایناسور‌ها و حیوانات منقرض شده را می توان دوباره زنده کرد؟

تفاهم عراق با روسیه، فرانسه و آمریکا برای ساخت راکتور‌های هسته‌ای

تل آویو: شورای امنیت باید نگران حضور حماس در انتخابات فلسطین باشد

آلمان حمایت خود از جمهوری چک در مناقشات دیپلماتیک با روسیه را اعلام کرد

بیانیه‌ی نهضت آزادی درباره‌ی سند همکاری ایران و‌ چین

ماجرای مردی که 15سال بدون کار حقوق گرفت!

معافیت مالیاتی حقوق کارکنان دولتی و غیردولتی ابلاغ شد

حمله با اسید به دختر مسلمان در نیویورک

سفیر آمریکا پس از بازگشت به روسیه: خوشحالم

تفاهم عراق با 3 کشور غربی برای ساخت راکتورهای هسته‌ای

توصیه پزشکیان به شورای نگهبان دربارهٔ انتخابات 1400

توانیر: تابستان امسال برای صنعت برق سخت نیست؛ بسیار سخت است

مراحل انجام خوداظهاری در سامانه ملی املاک و اسکان کشور تشریح شد

چهره ها/ آرزوی سلامتی نوید محمدزاده برای «باران کوثری»

واکنش روزنامه صهیونیستی به اقدام ضدایرانی نتانیاهو: بازی با آتش است

ضربه سازمان اطلاعات سپاه به باند بزرگ قمار

عکس خفن‌طوری نوید محمدزاده و دوستان!

تصاویر باورنکردنی و خاص از باران کوثری

فارن پالیسی: بزرگترین دشمن پادشاه اردن کیست؟

رمز ارزها، اصلی‌ترین رقیب بازار سرمایه در فروردین 1400

سنتکام: نیرو‌های آمریکایی در سوریه هدف «سندروم هاوانا» نبوده‌اند

© - www.secretnews.ir . All Rights Reserved.