پایگاه خبری تحلیلی اخبار محرمانه

آخرين مطالب

تداوم روند کاهشی تقاضا برای نفت خام اوپک وزارت نفت

تداوم روند کاهشی تقاضا برای نفت خام اوپک
  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - اوپک در تازه ترین گزارش ماهانه خود پیش بینی کرده است که روند کاهشی تقاضا برای نفت خام اعضای این سازمان ادامه خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار شانا، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در تازه‌ترین گزارش ماهانه خود که روز چهارشنبه (20 شهریورماه) منتشر شد، اعلام کرد که تقاضا برای نفت خام اعضای اوپک در سال گذشته میلادی نسبت به سال 2017 روزانه یک میلیون بشکه کاهش یافت و برای سال آینده نیز یک میلیون و 200 هزار بشکه دیگر کاهش می‌یابد.
بر اساس این گزارش، تازه‌ترین برآورد اوپک نشان می‌دهد تقاضا برای نفت خام اعضای این سازمان در سال جاری میلادی روزانه 30 میلیون و 600 هزار بشکه است و در سال آینده به 29 میلیون و 400 هزار بشکه می‌رسد.
براساس تازه‌ترین گزارش دبیرخانه اوپک، انتظار می‌رود رشد مصرف جهانی نفت در سال جاری و آینده حدود یک میلیون بشکه باشد، اما رشد تولید نفت کشورهای غیرعضو اوپک در سال جاری 2 میلیون بشکه و در سال آینده 2 میلیون و 250 هزار بشکه افزایش یابد.
تولید 14 عضو اوپک در ماه اوت؛ 29 میلیون و 741 هزار بشکه در روز
گزارش اخیر اوپک می‌افزاید: تولید نفت اعضای اوپک روزانه 136 هزار بشکه نسبت به ماه پیش (ژوئیه) افزایش یافته است.
بر اساس این گزارش، عربستان با افزایش روزانه 118 هزار بشکه بیشترین افزایش تولید را در این ماه به خود اختصاص داد. تولید نفت نیجریه و عراق نیز در این ماه به ترتیب روزانه 86 و 43 هزار بشکه با افزایش همراه شد.
نفت ونزوئلا نیز در این ماه روزانه 43 هزار بشکه کاهش یافت و بیشترین کاهش تولید را به خود اختصاص داده است.
کاهش بیش از 4 دلاری قیمت نفت‌خام
تازه‌ترین گزارش ماهانه دبیرخانه اوپک نشان می‌دهد که قیمت نفت‌خام سنگین ایران در ماه اوت با 4 دلار و 88 سنت کاهش نسبت به ماه ژوئیه به 57 دلار و 77 سنت برای هر بشکه رسیده است.
میانگین قیمت نفت‌خام سنگین ایران در سال 2018، 67 دلار و 94 سنت برای هر بشکه ثبت شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield