پایگاه خبری تحلیلی اخبار محرمانه

آخرين مطالب

اوباما فعال شد بین الملل

اوباما فعال شد
  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - فارس / طبق گزارش یک روزنامه آمریکایی، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور سابق این کشور در کارزار انتخاباتی «جو بایدن» فعال شده و حتی با اعضای ارشد ستاد انتخاباتی او دیدار کرده است.
یک رسانه نزدیک به دموکرات‌ها از «علاقه فعالانه» رئیس‌جمهور سابق این کشور به کارزار انتخاباتی معاونش «جو بایدن» و دیدارهایش در این باره خبر داده است.
طبق گزارش پایگاه «هیل»، روزنامه «نیویورک تایمز» در تازه‌ترین خبرهای خود درباره تحرکات دموکرات‌ها در کارزار انتخابات ریاست جمهوری 2020، از فعال شدن باراک اوباما رئیس‌جمهور سابق این کشور به نفع جو بایدن خبر داده است.
باراک اوباما که از 20 ژانویه 2009 تا 20 ژانویه 2017( اول بهمن 1387 تا اول بهمن 1395) رئیس‌جمهور آمریکا بوده، تاکنون رسما حمایت خود را از هیچ یک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سال اینده این کشور اعلام نکرده است.
بنا بر اعلام نیویورک تایمز، رئیس‌جمهور سابق و دموکرات آمریکا «علاقه فعالی به کارزار انتخابات ریاست جمهوری جو بایدن نشان داده و ماه گذشته با معاون سابقش شام خورده است.
در تمام هشت سال ریاست جمهوری اوباما، بایدن که سال‌ها سابقه عضویت در سنای آمریکا را داشته، به عنوان معاون رئیس‌جمهور در دولت او فعالیت کرده بود.
طبق این گزارش، اوباما قبل از آغاز رسمی کارزار انتخاباتی بایدن، اعضای ارشد ستاد انتخاباتی او را به منزلش در واشنگتن فراخواند تا به او درباره استراتژی‌های رسانه‌ای، ارتباطاتی و دیجیتالی بایدن گزارش بدهند.
طبق گزارش هیل، «اوباما در مبارزات مقدماتی حزب دموکرات از هیچ یک از نامزدها حمایت نمی‌کند. او قول داده که در این رقابت بی‌طرف بماند».
با این حال، نیویورک تایمز در گزارش خود خبر داده که اوباما «از نزدیک در حال نظاره‌ کردن کارزار انتخاباتی بایدن است و در مواقع مختلف، توصیه‎هایی کرده است.
این رسانه نزدیک به دموکرات‌ها گزارش داد، یکی از توصیه‌های اوباما جذب «مشاوران جوان‌تر» به ستاد انتخاباتی بایدن بوده است.
طبق گزارش نیویورک تایمز، رئیس‌جمهور سابق آمریکا از برخی از مشاوران نزدیک بایدن که با جوانان فعال در حزب دموکرات ارتباطی ندارند، «ناامید» شده است.
اوباما در دیدار ماه مارس (10 اسفند 1397 تا 11 فروردین 1398) خود با دو عضو ارشد ستاد انتخاباتی بایدن («کیت بدینگفیلد» سخنگوی ستاد و «آنیتا دان» مشاور پیشین ارتباطاتی کاخ سفید) درباره استراتژی انتخاباتی صحبت کرده بود.
رئیس‌جمهور سابق آمریکا به این دو نفر گفته بود که آنها باید از این موضوع اطمینان حاصل کنند که بایدن در کارزار انتخابات ریاست جمهوری، «به میراث خودش آسیب نزند» و «خودش را خجالت ندهد».
از نظر رسانه‌های آمریکای آمریکایی از قبیل هیل، بایدن در کارزار انتخاباتی خودش را به اوباما نزدیک نگه داشته و محبوبیت او به ویژه در میان سیاه‌پوستان تا حد زیادی به دلیل حضورش در دولت اوباما بوده است.
بایدن طبق تازه‌ترین نظرسنجی انتخاباتی در آمریکا که شبکه فاکس نیوز انجام آن را برعهده گرفته بود، با 31 درصد آرا در صدر نامزدهای دموکرات قرار گرفته و سناتور «الیزابت وارن» با کسب 20 درصد نزدیک‌ترین رقیبش است.
نکته قابل تامل در نظرسنجی فاکس نیوز که رسانه جمهوری‌خواه و مورد علاقه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا است، توان 4 نامزد پیشتار دموکرات‌ها برای شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر 2020 (13 آبان 1399) است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield