پایگاه خبری تحلیلی اخبار محرمانه

آخرين مطالب

راز سر‌به‌مهر سازمان غذا و دارو اقتصادی

راز سر‌به‌مهر سازمان غذا و دارو
  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه -
راز سر‌به‌مهر سازمان غذا و دارو
k ١.٣
١


شرق / متن پیش رو در شرق منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست
مافیای دارو، رانت دارویی و امضاهای طلایی موضوعاتی هستند که به تازگی زیاد به گوش می‌رسند به‌ویژه در اخبار مربوط به سازمان غذا و دارو. گرچه این فساد در حوزه سلامت موضوع تازه‌ای نیست و به سال‌های قبل باز می‌گردد اما با روی‌کارآمدن سعید نمکی در وزارت بهداشت نخستین تغییرات مدیریتی متوجه سازمان غذا و دارو شد، تغییراتی که نمکی آن را برای پاک‌کردن فساد و رانت از حوزه دارو اعلام کرد و برای نخستین‌بار به عنوان یک مقام بلندپایه در وزارت بهداشت صحبت از امضاهای طلایی به میان کشید، امضاهایی که پای اسناد دارویی حک شده و سرنوشت بخشی از ارز مملکت و سلامت بیماران را تعیین می‌کند.
به تازگی وزیر بهداشت ضمن مثبت‌خواندن روند اقدامات انجام‌شده در جهت ایجاد شفافیت در وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو و تشریح این اقدامات، تأکید کرد: با پدیده‌ای به نام موریانه فساد در ساختار اجرائی کشور و در درون وزارت بهداشت مبارزه می‌کنیم و این را به فال نیک می‌گیرم و امیدوارم اثرات مثبت آن را ببینیم. سعید نمکی در اجلاس معاونین غذا و دارو، خطاب به معاونین غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی، گفت: شاید با خود بگویید این چه وزیری است که آن‌قدر معاون غذا و دارو عوض می‌کند. به هر حال ما نشست قبلی را با حضور دکتر پیرصالحی برگزار کردیم، اما نشست امروز با حضور دکتر شانه‌ساز برگزار می‌شود. تأکید می‌کنم که من با هیچ‌کس رودربایستی ندارم. به همه همکارانم گفته‌ام که من مانند یک مربی هستم که در کنار زمین ایستاده‌ام و تیمم باید گل بزند نه اینکه گل بخورد. اگر کاپیتان تیم هم در دقایق اول به خوبی بازی نکند، در همان دقیقه اول از زمین بیرونش می‌کشم.
نمکی با بیان اینکه در امور مربوط به مردم با کسی شوخی ندارم، گفت: در امور مربوط به مردم مطلقا با کسی مسامحه نمی‌کنم. گرچه آقای دکتر پیرصالحی از برادران بسیار پاکیزه بودند، اما برایشان مشقی را نوشتم، تعیین تکلیفی کردم و بارها خواستم که آنها را انجام دهند و زمانی را برای انجامش مشخص کردم؛ چراکه ما فرصت نداریم و وقت‌های تلف‌شده زیادی داریم. باید در دقیقه 90 گل بزنیم. به هر حال این اقدامات اجرا نشد و من هم در کار با مردم اهل مسامحه نیستم.
وزیر بهداشت ادامه داد: سؤال دومی که ممکن است برای شما پیش بیاید، این است که ما به چه موضوع غیرشفافی بیشترین توجه را داریم؛ همواره گفته‌ام که نباید اجازه دهیم تعداد معدودی از افراد قانون‌شکن و فرصت‌طلب حیثیت جامعه داروسازی و پزشکی کشور را ببرند. ما نباید اجازه دهیم اعتبارمان در ذهن مردمان این سرزمین به دلیل منفعت‌طلبی و انحصارطلبی گروهی خاص مخدوش شود.
وی تأکید کرد: متأسفانه در سال‌های گذشته در سازمان غذا و دارو یکی از بزرگ‌ترین آفت‌ها عدم شفافیت بوده است. هرچه هم فریاد می‌زدم عده‌ای فکر می‌کردند با شخص خاصی خصومت دارم. در روز اول هم به معاونانم اعلام کردم شما حق ندارید با پیش‌داوری‌ها به سازمان غذا و دارو پا بگذارید. شما حق ندارید فرد خاصی را بر دیگری ترجیح دهید. حق ندارید در حق هیچ‌کس بی‌عدالتی کنید. به دکتر شانه‌ساز هم تأکید کردم که مبادا به دلیل ذهنیت مخدوش یا درست از گذشته کسی، چوب لای چرخش بگذارید.
وزیر بهداشت با اشاره به جلسه‌ای که چندین ماه قبل با رئیس بانک مرکزی، رئیس سابق سازمان غذا و دارو و معاون اول رئیس‌جمهور در زمینه تخصیص ارز داشته و عدم همخوانی اعداد سازمان غذا و دارو با اعداد بانک مرکزی، گفت: حال برای منی که در سازمان برنامه و بودجه، اندیشه‌ام با رقم شکل گرفته و با حدود 308 هزار میلیارد از پول کشور سروکار داشتم، این موضوع جای سؤال بزرگی بود. در اینجا حساسیت‌هایم بیشتر شد و مقدار بیشتری به این حوزه ورود کردم.
وی، دکتر اصغری، رئیس اسبق سازمان غذا و دارو را که یکی از پاکیزه‌ترین مدیران خواند و گفت: در ابتدای حضورم در وزارت بهداشت وی را صدا زدم و گفتم شما از سامانه تی‌تک چه اطلاعاتی داشتید که گفتند من تا روز آخر شناسه‌ای از این سامانه در اختیار نداشتم. بنده گفتم ببندید در این سازمان غذا و دارو را. در جایی که رئیس سازمان غذا و دارو به اطلاعات این سازمان دسترسی ندارد، چرا این مجموعه را نگه داشته‌اید. بنابراین به مسئله ورود کردیم. با ورود دکتر شانه‌ساز به سازمان جلسه گذاشتیم. پرسیدیم که در حوزه مواد اولیه چقدر موجودی انبار داریم؟ گفتند که نمی‌دانیم. می‌پرسیدم چقدر در انبارهای پخش موجودی داریم؟ باز هم گفتند نمی‌دانیم. پرسیدم فعل و انفعالات ارزی به چه میزان بوده است؟ که باز هم گفتند نمی‌دانیم.
نمکی تأکید کرد: کلید این راز سربه‌مهر در جیب یکی، دو نفر بود. من در اینجا احساس کردم که دیگر نمی‌توانم بنشینم و سکوت کنم و باید به مسئله ورود کنم؛ چراکه من آمده‌ام که همین اقدامات را انجام دهم و اهل برگشت هم نیستم و ماشینم دنده عقب ندارد. از روز اول با خدای خودم عهد کردم که کار را انجام دهم.
وی گفت: من ضمن قدردانی از بدنه پاکیزه سازمان غذا و دارو به شما اعلام می‌کنم که در این فرایندها تعدادی پرونده در زمینه تخلفات تشکیل شد که به مقامات قضائی ارائه داده‌ایم که دارند رسیدگی می‌کنند. در حال حاضر و در این حوزه کل بدنه نظام پشت سر ما هستند و فکر نکنید کسی در حوزه مقامات امنیتی و قضائی و در دولت است که بخواهد ما را از این روند رو به جلو منع کند. خوشبختانه همه یک‌صدا با اذن رهبری و دستور رئیس‌جمهور با پدیده‌ای به نام موریانه فساد در ساختار اجرائی کشور و در درون وزارت بهداشت مبارزه می‌کنیم و این را به فال نیک می‌گیرم و امیدوارم اثرات مثبت آن را ببینیم. خوشبختانه امروز در سازمان غذا و دارو اقدامات بسیار مثبتی انجام شده است و به صورت صمیمی مسائل را پیش می‌بریم. چندنفری در زمینه تخلفات دستگیر شدند و اعترافاتی هم کرده‌اند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کاهش 180 هزار تومانی قیمت سکه

وضعیت کشور در یک ماهگی گرانی بنزین

نان در ورامین گران شد

آخرین نرخ هندوانه شب یلدا

قیمت طلا و سکه باز هم کاهش یافت

زنگنه: نه قیمت بنزین را عوض می‌کنیم نه گازوئیل!

ثبت 2 رکورد تاریخی در یک روز برای بورس

واریز سود سهام عدالت به کجا رسید؟

افزایش سرمایه سازمان خصوصی‌سازی تصویب شد

اعمال اصلاحات ساختاری بازار سرمایه در دوران رکود

شوخی با اظهارات وزیر اقتصاد درباره نرخ واقعی دلار

حساب‌های بانکی نیابتی، ابزار فرار مالیاتی

شهرداری‌ها موظف به انتشار درآمدها و هزینه‌هایشان شدند

روند ساخت ساختمان جدید پلاسکو

ریزش قیمت ها در بازار طلا، سکه و دلار

واکنش وزیر نفت به افزایش قیمت گازوئیل و بنزین تک نرخی

دستگاه‌های اجرایی موظف به پرداخت عوارض شهرداری‌ها شدند

حضرتی: صداوسیما در جریان تصمیم گرانی بنزین بود

وزیر نفت: واردات قطعات خودرو‌های گازسوز ممنوع است

همتی: مدیریت ریال و ارز تعادل و آرامش در بازار ایجاد کرد

آغاز به کار چهارمین نمایشگاه حمل و نقل با حضور وزیر راه و شهرسازی

آمار عجیب از خانه های خالی در کشور

شرط جدید وزارت صنعت برای صادرات

قیمت کالاها، یک ماه پس از گرانی بنزین

وضعیت کشور در یک ماهگی بنزین گران

جزییات تجارت ایران و اروپا در سال 2019

بسته بندی مناسب حلقه گمشده در صادرات ایران

تسهیلات بانکی کمکی برای نخریدن خانه!

سهم 94 درصدی حمل‌ونقل دریایی در تجارت کشور

تبدیل یک میلیون و 400 هزار خودرو عمومی به دوگانه سوز

دلار به میانه کانال 12 هزار تومان رسید

رشد 1000 درصدی درآمد فروش اموال دولتی در بودجه 99

چشم‌بادامی‌ها در کمین طلای سرخ ایران

همتی: تورم کاهش یافت

موافقت مجمع تشخیص مصلحت نظام با حذف سود مرکب از معوقات بدهکاران بانکی

مراقب مراکز غیرمجاز تبدیل سوخت باشید

گندمکاران همچنان چشم انتظار اصلاح قیمت خرید تضمینی

حباب قیمتی در بازار مسکن شکسته شد

پرونده شبنم نعمت زاده در مرحله صدور حکم

برداشت 3.4 میلیارد دلاری از ذخایر ارزی برای سال 1399

تورم فرانسه اندکی زیاد شد

پیش بینی قیمت نفت در سال 2020

طرح ایجاد مناطق ویژه اقتصادی در دستور کار امروز مجلس

تحویل تیبای صفر به مشتری بدون دنده عقب!

وضعیت بازار مسکن در هسته تاریخی تهران

صرفه جویی 10 میلیون لیتری در مصرف بنزین با توسعه ناوگان گازسوز کشور

دود سفید در مذاکرات تجاری آمریکا وچین

آغاز عملیات اجرایی پروژه انتقال آب به شرق کشور

معمای چشم پوشی از معافیت مالیاتی 18 هزار میلیاردی

3 بار برآورد غیرواقعی قیمت نفت در بودجه 6 سال اخیر