پایگاه خبری تحلیلی اخبار محرمانه

آخرين مطالب

بودجه سال 99 بدون نفت تدوین می‌شود اقتصادی

بودجه سال 99 بدون نفت تدوین می‌شود
  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - سخنگوی هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه برنامه اداره کشور بدون در نظر گرفتن صادرات نفت در نظر گرفته‌شده، گفت: مجلس بودجه سال 99 را بدون در نظر گرفتن نفت برنامه‌ریزی می‌کند.
به گزارش مشرق ، اسدالله عباسی عصر امروز در نشست کمیته برنامه‌ریزی در سالن اجتماعات فرمانداری املش اظهار کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی با توجه به شرایط تحریم‌ها در خصوص چگونگی هزینه کرد اعتبارات حداکثر صرفه‌جویی را داشته باشند.
وی بر ضرورت کار جهادی مدیران دستگاه‌های اجرایی و حل مشکلات مردم با توجه به شرایط فعلی کشور تأکید کرد و افزود: با توجه به تحریم‌های ظالمانه دشمن و محدود بودن منابع اعتباری می‌طلبد تا مدیران باکار جهادی مانند سال‌های اول انقلاب و دوران دفاع مقدس عمل کنند و اجازه ندهند تا اجرای پروژه به دلیل محدودیت منابع، طولانی و با هزینه کرد بالایی انجام شود.
بیشتر بخوانید:
بودجه به‌مثابه ابزار رزم
چرا جزییات برنامه اصلاح ساختار بودجه منتشر نشد؟
8 منبع درآمدی جبران کسری بودجه امسال+جدول
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس طولانی شدن پروژه راه املش به شلمان و کنارگذر کلاچای را خیانت بزرگ در حق نظام و دولت دانست و تصریح کرد: طولانی کردن اجرای یک پروژه یعنی گران کردن انجام آن طرح و تحمیل هزینه اضافی به‌نظام و دولت که این کار غیرمسئولانه است و باید شرایط کشور را درک و بر اساس آن مدیریت و تصمیم‌گیری کرد.
وی از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست تا با سرعت بخشی به کارهای عمرانی در توسعه و پیشرفت شهرستان املش تلاش کنند و گفت: دستگاه‌های اجرایی شهرستان می‌توانند با تعامل و همدلی در انجام طرح‌ها حداکثر همکاری را داشته و در صورت نیازمند بودن به کمک یقیناً از منابع ملی حمایت‌هایی می‌توان گرفت.
اداره کشور بدون درآمدهای نفتی
سخنگوی هیات رئیسه مجلس با اشاره به اینکه مجلس بودجه سال 99 را بدون در نظر گرفتن نفت برنامه‌ریزی می‌کند، بیان کرد: برنامه اداره کشور بدون در نظر گرفتن صادرات نفت در نظر گرفته‌شده و تلاش می‌شود که یک بخش از کسری بودجه با دریافت مالیات از افرادی که فرار مالیاتی دارند جبران شود.
وی اصلاح ساختار دستگاه‌های اجرایی، اصلاح نظام مالی نفت و گاز، اصلاح مالیاتی، ارتقای توسعه، عدالت و تعهدات دولت و کنترل و نظارت بر درآمدهای نفتی را از مهم‌ترین برنامه‌های مجلس اعلام کرد.
افزایش 7.8 درصدی اعتبارات املش
فرماندار املش نیز با تأکید بر لزوم همدلی بین مدیران ادارات و نهادها اظهار کرد: در املش برای ایجاد تعادل بخشی و عدالت اعتباری، تمام پروژه‌های کدینگ و نیمه‌تمام دستگاه‌های اجرایی موردبررسی قرار گرفت تا بر اساس توان و میزان اعتبارات شهرستان در بین دستگاه‌های لازم توزیع شود.
یونس محمودی بر ضرورت اجرا و تحقق پروژه‌های عمرانی و زیرساختی نیمه‌تمام املش بر اساس سیاست‌های راهبردی دولت تأکید کرد و افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید همت و تلاش بیشتری داشته باشند تا شاهد شرایط خوب و مؤثر در تحقق پروژه‌های نیمه‌تمام این شهرستان باشیم.
وی با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه دو شاخص مهم جمعیت و محرومیت برای تقسیم اعتبارات در نظر گرفته‌شده، تصریح کرد: میزان اعتبارات سال 98 شهرستان املش بالغ‌بر 11 میلیارد و 346 میلیون تومان است که این میزان اعتبارات در نظر گرفته‌شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد 7.8 درصدی روبه‌رو بوده که برای تکمیل پروژه‌های عمرانی اختصاص داده‌شده است.
فرماندار املش با اشاره به جمعیت و نیمه برخوردار بودن املش، این شهرستان می‌بایست نسبت به سال گذشته از اعتبارات پائین تری برخوردار می‌شد، گفت: با اتخاذ سیاست‌های مؤثر در سطح استان و حمایت‌های مسؤولین شاهد رشد اعتبارات هستیم و امیدواریم با ادامه‌دار بودن این روند حمایتی بتوانیم موانع، مشکلات و انسدادهای موجود در این شهرستان را حل و شاهد رشد و شکوفایی پروژه‌های عمرانی باشیم.
محمودی پنج‌تا هفت درصد پروژه‌های نیمه‌تمام بالای 50 تا 70 درصد شهرستان املش را مربوط به پروژه‌های نیمه‌تمام بنیاد مسکن اعلام کرد و افزود: بازنگری و اجرای طرح‌ هادی و همچنین پرداخت مطالبات پیمانکاران باید از اولویت‌های شهرستان قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه یک درصد اعتبارات از سرفصل‌های ابلاغی به شهرستان املش به سپاه پاسداران و احداث پایگاه‌های مقاومت در سطح این شهرستان اختصاص‌یافته، خاطرنشان کرد: 10 درصد اعتبارات بر اساس بند «ب» ماده پنج قانون توسعه آب شرب به آب شرب روستایی اختصاص‌یافته است.
وجود 68 پروژه عمرانی نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی 50 تا 75 درصد
فرماندار املش پروژه‌های کددار این شهرستان را تعداد 204 طرح اعلام کرد و گفت: از 101 پروژه عمرانی در سال 98 تعداد 68 پروژه نیمه‌تمام با پیشرفت 50 تا 75 درصد داریم که باید موردتوجه قرار گیرد.
وی توجه به آب شرب و زراعی به‌عنوان یکی از مشکلات زیستی مردم را مورد تأکید قرارداد و بیان کرد: اجرای طرح‌های هادی روستایی از ضروریات است و هر روستایی که فاقد طرح هادی باشد یعنی آن روستا فاقد شناسه اقتصادی و اجتماعی بوده که هیچ‌گونه سرمایه‌گذاری در حوزه کاری، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و روبنایی و زیرساختی در این روستاها شکل نخواهد گرفت.
محمودی بر ضرورت ایجاد راه‌های متوازن و پایدار روستایی تأکید کرد و افزود: امیدوارم با اهتمام و تلاش همه مدیران دستگاه‌های اجرایی بتوانیم این اعتبارات تخصیص‌یافته و به مؤلفه‌های موردنظر دست‌یابیم.
وی با اشاره به اینکه از سفر نخست ریاست جمهوری به استان گیلان 50 میلیارد تومان به مقوله تعمیر و لایروبی استخرها و احداث سردهنه و 10 میلیارد تومان به منابع طبیعی و آبخیزداری اختصاص‌یافته است، خاطرنشان کرد: انتظار داریم با همکاری نماینده و پیگیری استانداری قدر السهم شهرستان املش مشخص شود.
فرماندار املش از اختصاص پنج میلیارد تومان به خانه فرهنگ و هنر املش از دور دوم سفر ریاست جمهوری خبر داد و تصریح کرد: املش مهد آزادمردان، نامداران در حوزه فقهی و کلامی، طبی و پزشکی بوده که احداث خانه فرهنگ و هنر در این شهرستان می‌تواند از مهم‌ترین زیرساخت‌های این شهرستان قرار گیرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

گوجه‌فرنگی به سراشیبی قیمت افتاد

سقوط کم‌ سابقه دلار

ادعای صادقی درباره گرانی احتمالی گازوئیل و ...

استاندار تهران: هزینه تخریب باید از جیب متخلف پرداخت شود

دفاع تمام قد خانم استاندارد از پراید!

گوجه‌فرنگی به سراشیبی افتاد

خبر خوش مجمع تشخیص برای بدهکاران بانکی

بی قیمت نخریم!

نقش عجیب و غریب پزشکان مجلس در فرار مالیاتی پزشکان!

مردم مالیات بدهند تا سلبریتی‌ها لاکچری زندگی کنند!

قیمت اوراق تسهیلات مسکن 40 هزار تومان شد

وزارت راه: نمی‌توانید ماهی 2 میلیون قسط بدهید در طرح ملی مسکن ثبت‌نام نکنید

برنامه تمدید ثبت نام در طرح ملی مسکن

ارز لعنتی هم رسید!

پزشکان آمریکایی سه برابر صادرات نفت ایران مالیات دادند!

پویش"بی قیمت نخریم"جواب داد

جزییاتی باورنکردنی از لوکس‌ترین خانه‌های اجاره‌ای در تهران

اظهارات روحانی درباره قیمت کالاهای اساسی

دلار یک روزه 755 تومان افتاد

پرداخت دلار، یورو و هندوانه به جای عوارض آزاد راه!

ماجرای ممنوعیت واردات کالاهای ایرانی به عراق

عقبگرد بورس های جهانی

فروشِ از دم قسطِ اموال مازاد بانک‌ها در بورس طی 1 ماه آینده

تازه ترین قیمت ها از بازار خودرو

پیش‌ بینی درباره آینده نرخ دلار

بانک مرکزی: بانک‌ها باید نسخه‌ای از قرارداد را به وام‌گیرندگان بدهند

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران: پول قسط ندارید ثبت نام نکنید

اما و اگر‌های دلار 4200 تومانی در بودجه 99

ماجرای خودرو های آب سوز به کجا رسید؟

قیمت سهام آرامکو 10 درصد جهش کرد

زنگنه سهمیه بندی بنزین را از مردم پنهان کرده بود؟

دستگیری فیشر یک میلیاردی در پایتخت

سهم هر ایرانی از بودجه سال 99

رشد اقتصادی انگلیس صفر شد

افزایش سه‌ هزار مگاواتی ظرفیت تولید برق کشور تا پایان امسال

سود 20 هزار میلیارد تومانی بانک مسکن در طرح ملی مسکن

خط اعتباری نیروگاه سیریک هرمزگان باز شد

همتی: منتظر ثبات ارز در بازار باشید

خرید و فروش مسکن رونق گرفت

دنده عقب بورس های جهانی

ارزش کل صادرات به 27 میلیارد دلار می‌رسد

وزیر راه و شهرسازی: 40 درصد از ثبت‌نام کنندگان مسکن ملی، مشمول این طرح نمی‌شوند

ریزش دست جمعی قیمت ها در بازار طلا، سکه و دلار

مکث طلا در آستانه نشست بانک مرکزی آمریکا

کاهش 20 درصدی فقر در دو دهه اخیر

ایران چگونه در ماراتن تولید گاز از قطر سبقت گرفت؟

نفت برنت اندکی ارزان شد

وزیر کشور: اطلاع رسانی درباره افزایش قیمت بنزین با صداوسیما بود

توضیحات رئیس کل بانک مرکزی درباره رمز دوم پویا

اعتبار رمز دوم پویا 120 ثانیه شد