اخبار محرمانه

آخرين مطالب

جدال نفس گیر 2 مشاور آیت الله بر سر اظهارات فائزه

جدال نفس گیر 2 مشاور آیت الله بر سر اظهارات فائزه
  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - انصاف نیوز / غلامعلی رجایی، مشاور هاشمی رفسنجانی در واکنش به حرف‌های محمدحسین قدیری ابیانه، فعال سیاسی اصولگرا و مشاور هاشمی رفسنجانی به می‌گوید او باید به خاطر اشتباه‌های تاریخی خود درباره‌ی هاشمی‌ها عذرخواهی کند. وی همچنین می‌گوید: اگرچه فائزه هاشمی حق دارد نظرات خود را بیان کند، هرچند ناپخته بود اما به هر حال باید نقد محسن هاشمی و دیگران را بپذیرد.
متن کامل گفت‌وگو با غلامعلی رجایی پیرامون مصاحبه اخیر فائزه هاشمی با انصاف نیوز، حرف‌های قدیری ابیانه درباره‌ی هاشمی‌ها و نامه محسن هاشمی را در ادامه بخوانید:
رجایی: این حرف‌ها بی‌پایه و اساس است
به نظر شما انگیزه‌ی حرف‌های آقای قدیری ابیانه علیه خاندان هاشمی چیست؟ آیا آنها را رد می‌کنید؟
در سالگرد آقای هاشمی آقای قدیری ابیانه که ادعا می‌کند، مشاور و معاون دفتر بوده است، توقع داریم منصفانه حرف بزند. در مصاحبه‌ی اخیر خود با انصاف نیوز به نکاتی اشاره کرده است که از منتقد هاشمی به دور است. به تمام حرف های آقای قدیری ابیانه نمی توان پاسخ داد. ارزش ندارد و دلایل آن هم خواهم گفت. این حرف‌ها بی‌پایه و دروغ است.
آقای قدیری ابیانه نکاتی را درباره‌ی همسر خانم فاطمه هاشمی مطرح کردند که همسر او منافق بود و در خانه تیمی کشته یا زخمی شد، نظر شما درباره‌ی این ادعاها چیست؟
دروغ است. فاطمه هاشمی یکبار ازدواج کرده؛ شوهر او آقای سعید لاهوتی –دندان‌پزشک- است و مطب دارد و تابلوی او هم برقرار است. شش سال که هیچی، کسی که شش ساعت هم مشاور باشد نباید انقدر بی پایه و اساس صحبت کند. مگر اینکه به او گفته باشند و بخواهد هاشمی را به بهانه‌ی بچه‌هایش تخریب کند. اگر ایشان نقدی دارد، حداقل مطالب واقعی را مطرح کند. آقای قدیری در ابتدا به ثبت احوال مراجعه کند و ببیند اصلا در شناسنامه‌ی خانم فاطمه هاشمی مهر طلاق خورده است؟ هیچکدام از دختران هاشمی طلاق نگرفتند.
آقای قدیری ابیانه گفته بود «ویکی لیکس سندی را منتشر کرد که سفیر اتریش در ملاقاتی که با آقای هاشمی داشت، در پایان ملاقات از سوی آقای هاشمی از او خواسته می‌شود تا غربی‌ها روی دو موضوع بر ایران فشار بیاورند. یکی موضوع حقوق بشر و دیگری مسئله‌ی تقلب بود.» با توجه به نزدیکی به مرحوم آقای هاشمی این حرف‌ها چقدر صحت دارد؟
کسی که مشاور هاشمی بوده و در خارج از کشور هم مسئولیت داشته است. به سندهایی که ویکی لیکس منتشر می کند اعتماد می‌کند؟ مثل اینکه ما روایت‌های تاریخ‌نگاران بنی‌امیه علیه امیرالمومنین و پدرش را باور کنیم. هاشمی نور چشم امام بود. امام آنقدر به او اعتماد داشت که جنگ را به او واگذار کرد و رهبری هم گفت تنها کسی که امام برای او قربانی می‌کرد، هاشمی بود. آقای قدیری ابیانه هاشمی را در حد یک آدم ناتوان ذهنی پایین آورده است، این حرف‌ها بی‌پایه است. انسان باید جنبه‌ی آزادی خود را در نقد رعایت کند. در تمامی موارد ملاقات‌های خارجی آقای هاشمی به جز مواردی استثنائی بنده حضور داشتم. تمام آنها ضبط می‌شد تا کارشناس‌ها و مدیران ارشد وزارت خارجه آنها را بررسی کنند. آقای هاشمی چگونه آن حرف‌ها را به سفیر اتریش زده است؟ چرا نمی‌گویید که سفیر اتریش دروغی را نقل کرده باشد؟ یا ویکی لیکس سندی سند جعلی منتشر کرده است. از کی برای امثال آقای ابیانه‌ی اصولگرا ویکلی لیکس منبع معتبر شده است.
درباره‌ی اینکه آقای قدیری ابیانه گفته بودند، آقای هاشمی و خاندان او فرصت توبه و جبران عملکردشان را پیدا نکردند، چه نظری دارید؟
او در یک موضع عارفانه می‌گوید هاشمی و خاندانش فرصت توبه و جبران پیدا نکردند. این از آن حرف‌های سخیف است. آقای ابیانه بگوید اینها برای چه کاری باید توبه می‌کردند؟ از کجا می‌دانید آقای هاشمی فرصت توبه پیدا نکرده است. اینها دیگر از نقد فراتر است و جنبه‌ی سخافت دارد.
درباره‌ی این حرفی که آقای هاشمی با دخترشان (فائزه هاشمی) به تندی برخورد کرده چه نظری دارید؟
کسی به دختر هاشمی و خود هاشمی دروغ می‌بندد و از قول یک محافظ می‌گوید آقای هاشمی با فائزه به تندی برخورد می‌کرده. کدام محافظ؟ آقای ابیانه خودش بچه‌هایش را کتک می‌زند که این حرف سخیف را می‌زند؟ البته اینکه آقای هاشمی با فرزندان خودش برخورد می‌کرده است را رد نمی‌کنم. اما آیا می‌شود فرد مورد اعتماد امام رفتاری که ایشان می‌گوید را داشته باشد؟ دختر بزرگش که نوه هم دارد. آقای قدیری ابیانه به امام توهین می‌کند، آقای هاشمی تنها کسی بود که باعث شد امام قطعنامه را بپذیرد. اینها را من به عنوان یکی از مسئولین ارشد جنگ می‌گویم. این شاهکار هاشمی بود. چگونه امام فردی را که به خارجی‌ها خط می‌دهد نمی‌شناسد اما شما می‌شناسید. آقای قدیری ابیانه می‌خواهند دیده و شنیده شوند یا اینکه به هر شکلی فکر می‌کنند زدن آقای هاشمی پس از چهار سال آن هم در سالگرد آقای هاشمی موثر است. آقای هاشمی پرچم‌دار تفکر رسمی کشور است که دو دوره مجلس و ریاست جمهوری را در دست داشته است. به نظر می‌رسد موضوع بچه‌های هاشمی بهانه است. بلا تشبیه می‌گویم برخی از اصحاب با پیامبر بودند اما او را نمی‌شناختند، آقای ابیانه اگر آقای هاشمی را می‌شناخت این حرف‌ها را نمی‌زد که در این حد شخصیت آقای هاشمی را پایین بیاورد. من جزو آخرین نفرهایی هستم که کتاب خاطرات آقای هاشمی را می‌بینم و بعد چاپ می‌شود. در آن کتاب آمده بود، {مرحوم} حسینیان می‌گوید خواب امام زمان را دیده و از او رهنمودخواسته است و امام زمان می‌گوید برو به آقای هاشمی کمک کن. من نمی‌خواهم آقای هاشمی را وارد این فازها کنم. آقای مرحوم حسینیان از لیدرهای جریان پایداری است. از هاشمی وقت گرفت و این حرف را به او گفت. حالا امیدوارم آقای ابیانه اینها را دیده باشد و فراموش نکرده باشد. شاید هم آقای ابیانه ماموریت دارد برای رسیدن به برخی از جاها بخواهد بر روی شخصیت‌هایی پا بگذارد؟ کسی که آقای هاشمی را بشناسد می‌داند او بسیار واقع بین و آدم شناسی بود. البته اینکه آقای هاشمی از کسی تاثیر می‌پذیرفت، بدیهی است اگر کسی این را انکار کند باید به سلامت عقلی او شک کرد. بارها شاهد بوده‌ام آقای هاشمی برخی از مشورت‌ها را می‌پذیرفت. اما مشورت دادن به چنین آدمی که شش دهه در عالی‌ترین مناصب اجرایی کشور است، بسیار سخت است.
آقای محسن هاشمی گفته بودند که دوران موشک دیگر گذشته است؟ منظورشان چه بود؟
 به نظرم من بی‌سوادترین آدم هم اینطوری حرف نمی‌زند؛ محسن هاشمی در راه اندازی صنعت موشک کار کرده است. آقای هاشمی می‌گفت کشورهایی مثل آلمان رشد کرده‌اند و به جای تقویت نیروی نظامی به سمت زیرساخت رفته‌اند. در حدی قوی شده‌اند که از نظر امنیتی هم کسی نمی‌تواند به اینها آسیب برساند. این حرف درست بود. این را به مرحوم آقای هاشمی گفتم، او گفت من خودم پدر موشکی ایران هستم و همچنین می‌گفت هسته ای را من راه انداخته‌ام.
نظرتان درباره‌ی مواضع خانم فائزه هاشمی چیست؟
اینگونه مواضع فائزه هاشمی در زمان پدر او هم سابقه داشته است. حتی او پاسخ پدرش را هم داد. آنها باید مواضع خود را در داخل یک گفتمان ببینند.
اگر فائزه هاشمی یک نماینده ادوار مجلس بود انقدر صدای او شنیده نمیشد
اینکه خانم هاشمی گفتند، برای ایران بهتر است ترامپ رئیس جمهور شوذ، تحلیل شما چیست؟
ترامپ این همه به ایران ضربه زده است؛ ترامپ سردار سلیمانی را ترور کرد. چه خیری در ماندن او است که آرزو می‌کند کاش او رئیس جمهور می‌شد؟ مردم فشارها را تحمل می‌کنند یا حاکمیت؟ مردم بیشتر تحت فشار ترامپ بودند. این حرف ناپخته بود، ضمن اینکه ایشان آزاد است تا حرف خود را بزند اما این را بداند در ارتباط با پدرش او هم دیده می‌شود. شاید اگر خانم فائزه هاشمی یک نماینده ادوار مجلس بود انقدر صدای او شنیده نمی‌شد. باید بچه‌های هاشمی و حتی ما مشاوران او بدانیم که با آقای هاشمی شناخته می‌شویم و او باید احتیاط می‌کرد. بچه‌های آقای هاشمی به این کشور خدماتی می‌کنند. البته نمی‌خواهم بگویم بدون خطا هستند اما کمتر کسی می‌داند که وقتی مهدی از زندان بیرون می‌آید به سراغ بیمارستان‌های سرطانی می‌رود و مثل سرکارگر سرپاست. ساخت، تجهیز و خرید وسایل را مدیریت می‌کند. خدمات بچه‌های هاشمی خاموش است. فاطمه واقعا اعجوبه‌ای در کار سرطان است. دو بیمارستان در نجف و کربلا را از صفر تا صد فاطمه ساخت و عراقی‌ها در آنجا رایگان درمان می‌شوند. خدمات مهدی در زمینه‌ی سازه‌های نفت بی‌نظیر است یا خدمات محسن درباره‌ی موشک. از همه‌ی اینها خاموش‌تر یاسر هاشمی است. یک طرح با برکتی دارند و کسانی که از شهرستان می‌آیند و پول هتل ندارند به آنها جا و سرویس مجانی یا ارزان می‌دهند. اینها را هیج جایی نگفته‌اند. حتی آقای هاشمی یکبار 100 قطعه زمین خود را بخشید. فرزندان هاشمی باید مثل زنان پیامبر حرمت انتسابشان را رعایت کنند، خطای آنها صد برابر دیده می‌شود. برخی هم می‌خواهند شخصیت هاشمی را که چون دماوند بلند نشان داده می شود را بتراشند تا دلشان خنک بشود یا به جاهای دیگری خدمت کرده باشند.
کسی نمی‌تواند فائزه هاشمی را از صحبت کردن منع کند
نظر شما درباره‌ی نامه آقای محسن هاشمی به فائزه هاشمی چه بود؟
این یک نقد درونی است و باید به فال نیک گرفته شود، آقای هاشمی اینها را آزاد تربیت کرده است. اما آقای هاشمی به من گفت اینها آزاد هستند اما حرف آخر را من می‌زنم. کسی نمی‌تواند فائزه هاشمی را از صحبت کردن منع کند. محسن دلسوز فائزه است و می‌گوید این مواضع به ضرر پدر تمام می‌شود و تخریبت می‌کنند. پس فائزه هاشمی باید حرف خود را بزند اما باید این را تحمل کند که از محسن تا دیگران او را نقد کنند. نباید بگوییم فائزه حرف نزن بلکه باید گفت درست حرف بزن. به قول شریعتی برخی راه را غلط می‌روند و برخی غلط راه می‌روند. این نوع حرف زدن امثال فائزه هاشمی غلط راه رفتن است. اگر حرف درستی باشد باید در پازل دیده شود که باز هم حرف درستی نیست. اولا در ماجرای ترامپ نشان دادیم که عقب نشینی نکردیم و با خروج ترامپ هیج ضعفی از خود نشان ندادیم. بلکه رنج تحریم‌ها را تحمل کردیم. باید بداند دختر هاشمی است و اتاق فکر برای تخریب هاشمی فعال است.
یعنی حرف‌های آقای قدیری ابیانه درباره‌ی هاشمی‌ها عمدی بود؟
عمدی است. تازه او مشاور آقای هاشمی بوده است. مردم تا بفهمد این حرف‌ها دروغ است، تاثیرخود را گذاشته است. اما اصل قضیه‌ نامه محسن به هاشمی مبارک بود و به نوعی نقد درونی است. آقای منتظری هم جزوه‌ای را تحت عنوان انتقاد از خود نوشت، بسیار اتفاق مبارکی بود اما کسانی که فکر می‌کنند با تخریب آقای هاشمی می‌توانند برای برای کلاه خودشان نمدی درست کنند این راه را به بیراهه می‌روند. همه‌ی آنهایی که هاشمی را تخریب کردند به عذرخواهی افتادند، شاهد بودم خیلی‌ها از او عذرخواهی می‌کردند یا با تشییع جنازه میلیونی این را نشان دادند. بعد از امام حضور مردم برای آقای هاشمی بی‌سابقه بود و باید بگویم آقای قدیری به خاطر اشتباهات تاریخی خود عذرخواهی کنند.
نظر شما درباره‌ی پوشش صدا‌وسیما در سالگرد آقای هاشمی چیست؟
درست پوشش نداد. صدا وسیما کمترین مایه را برای آقای هاشمی گذاشت. از آقای علی عسگری تعجب می‌کنم. به جز آقای هاشمی صداوسیما خانواده‌های هواپیمای اوکراینی، کشته شده‌های کرمانی را پوشش خوبی نداد، انگار شهروند این کشور نبودند.

لینک کوتاه:
http://www.secretnews.ir/Fa/News/462326/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

عضو مجمع: پایگاه رای ظریف باعث هراس از او شده است

بازیگر معروف پایتخت مهمان شهاب حسینی در همرفیق خواهد شد

ریزش قیمت خانه در مناطق تهران|جدول

پلاسکو ؛ متمایزترین خاطره ام

95 درصد کارگران زیر خط فقر هستند

وزیر نیرو: کمبود گاز در کشور نداریم، مشکل در الگوی مصرف است

مصوبه کمیسیون تلفیق: وام ازدواج 70 میلیون تومان شد / پسران زیر 25سال و دختران زیر 23 سال هر کدام 100میلیون تومان وام ازدواج می‌گیرند

ربیعی: دست داشتن دولت در بازار ارز؟ این سوال افکار عمومی نیست؛ افکار عمومی از پایین آمدن قیمت ارز خوشحال است / هر فردی در کف بازار متوجه می شود که با نبودن ترامپ، شکست فشار حداکثری و فرو ریختن تحریم ها قیمت کاذب ارز به سمت تعادل نزدیک خواهد شد / برخی عادت کرده اند هر موضوعی را با عینک سیاسی و تیره بینند

رئیس سازمان بورس استعفا کرد

نیکزاد: صداوسیما می‌گوید فیلم توهین به لباس کردی برای دو سال پیش است

ربیعی: هیچ پیامی از طرف تیم بایدن دریافت نکرده‌ایم

30 درصد ساختمان های پرخطر منطقه 12 ایمن شدند

عملیات سریع پلیس برای دستگیری فروشنده

بازی با کلمات و حروف

زاهدان کجا بریم؟

شلاق‌خوردن در مراسم عروسی

آتش گرفتن یک انبار در چین

گیر کردن خودرو زیر تریلی در چین

زیبایی‌های خیره کننده متروی مسکو‌

اجاره همراه برای خرید رفتن!

آبشار و طبیعت شگفت ‌انگیز آفریقا!

موج سواری روی موج های 10 متری

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی سمنان خبر داد: ایجاد بیش از 7هزار شغل جدید در سمنان

در استان کرمانشاه بیش از 760 هزار نفر تحت پوشش بیمه سازمان تامین اجتماعی هستند

هفدهمین جلسه کمیته نظارت بر طرح های اشتغال پایدار روستایی و عشایری خراسان جنوبی برگزار شد

برنامه های جامعه کار و تلاش با رویکرد امیدآفرینی در دهه فجر اجرا می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان: نرخ بیکاری در زنجان 7.5 درصد است

تمدید مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره کاریکاتور کارا

داستان یک عکس

معترضان رژیم صهیونیستی: نتانیاهو از ویروس کرونا خطرناک‌تر است!

چهل‌سالگی‌ ‌«444 روز»

گزارش‌های میلیاردی شورای نظارت

سقوط روزانه نرخ دلار

بیم و امید رایزنی اصلاح‌طلبانه

وقتی بانیان تورم افسارگسیخته طلبکار FATF می‌شوند

انگار مسخ و بی‌حس شده‌ایم

شیده یک «نهاد» بود...

حضور زنان در مدیریت؟ - اصولگرایان باور ندارند

کاهش قیمت طلا ادامه‌دار است؟

پراید امروز ارزان شد

رییس سازمان بورس استعفا داد

نیروهای کادر درمان آمریکا از دریافت واکسن کرونا خودداری می‌کنند

بن سلمان به بایدن نامه نوشت

واکسن چینی کرونا در پاکستان مجوز استفاده گرفت

هشدار سرطان‌شناس آلمانی درباره عوارض واکسن فایزر

اعزام پلیس نیویورک به واشنگتن!

امید رئیس اتحادیه عرب به بایدن برای تغییر سیاست‌های خاورمیانه‌ای ترامپ

محاکمه نخست‌وزیر اسبق فرانسه به اتهام صرف هزینه‌ انتخابات با رشوه‌های سعودی

سید جواد هاشمی: از واکسن ایرانی کرونا استفاده می‌کنم

5 حقیقتی که از فیلم «جان ویک» نمیدانید