اخبار محرمانه

آخرين مطالب

تشریح اقدامات خدمات شهری شهرداری تهران در گفتگو با شهر

تهران در 24 ساعت گذشته هیچگونه آبگرفتی نداشت شهرداری تهران

تهران در 24 ساعت گذشته هیچگونه آبگرفتی نداشت
  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - شهر: مدیر کل خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته هیچ گزارشی از آبگرفتگی در شهر تهران وجود نداشته است گفت: شهرداری تهران از ابتدای سال 99 تمهیدات گسترده ای در همه موارد در موضوع بارش باران و برف در نظر گرفته است و برنامه ریزی کامل و یکپارچه در سطح شهر تهران و مناطق 22 گانه با هماهنگی صورت داده است.

اصغر عطایی، مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار شهر درباره بارندگی های مداوم در شبانه روز گذشته تا کنون در تهران توضیح داد:در 24 ساعت گذشته با توجه به حجم بارش قابل توجه در تهران همه نیروها از ستاد و نواحی 122 گانه به صورت آماده باش بودند.
او ادامه داد: شهرداری تهران از ابتدای سال 1399 تمهیدات گسترده ای در همه موارد در موضوع بارش باران و برف در نظر گرفته است و برنامه ریزی کامل و یکپارچه در سطح شهر تهران و مناطق 22 گانه با هماهنگی صورت داده است. نزدیک 530 کیلومتر کانال ها و مسیل ها در چند مرحله پاکسازی و لایروبی شده اند. این کانال ها به صورت مستمر هم کنترل می شوند و پیمانکاران در چند مرحله در این بخش ها نظارت و پاکسازی می کنند.
عطایی گفت: انهار مویرگی شهر تهران نیز به صورت کامل نظارت می شود و هر 24 ساعت یک بار پاکسازی می شوند. پیمانکاران خدمات شهری موظف هستند که نهرهای سطح شهر را پاکسازی کنند.
او ادامه داد: امسال تمهیدات دیگری نیز در موضوع بارش باران وجود داشت. 244 دستگاه پمپ آبکش در اختیار نواحی 122 گانه قرار گرفت که هر ناحیه دو دستگاه پمپ آبکش دراختیار دارد و آموزش های لازم را دیده است و در صورتی که در منطقه ای تجمع آب وجود داشته باشد می توانند استفاده کنند.
عطایی بیان کرد: خوشبختانه در 24 ساعت گذشته حتی یک مورد آبگرفتگی قابل توجه در سطح شهر مشاهده و گزارش نشده است چراکه همه آماده هستند و امکانات وجود دارد و از قبل نیز تمهیدات لازم دیده شده است.
او در مورد احتمال بارش برف نیز گفت: در موضوع برف امسال کاملا متفاوت و خیلی آماده تر از سال های گذشته هستیم. در سال های نه چندان دور ماشین های مکانیزه برف روب و مقابله با برف که در اختیار داشتیم خیلی کم بودند و امروز نزدیک 270 دستگاه ماشین آلات برف روب مانند نمک پاش، محلول پاش و تیغه های برف روب داریم که نسبت به مساحت و بزرگراه ها و شیب و رمپ و روبل های شهر تهران در اختیار مناطق گذاشته شدند که می توانند بلافاصله خود را به محل های مورد نیاز برسانند.
عطایی ادامه داد: علاوه بر این امکانات، 4 پایگاه پشتیبانی کننده برف، ستادهایی در شمال، جنوب، شرق و غرب و مرکز شهر تهران تشکیل داده اند که هم ماشین آلات و هم امکانات نیروی انسانی آموزش دیده در آنها استقرار دارند. همچنین امسال تمهیداتی دیده شده است که همان پیمانکاران خدمات شهری که در روزهای عادی امر رفت و روب و جارو را به عهده دارند در موارد برف کار پاروزنی انجام دهند و در بخش برف ورود کنند و با اولویت بندی بخش های مختلف شهر کار پاکسازی انجام دهند.
به گفته عطایی، در سطح شهر نیز مخازن زرد رنگی از شن در مناطق مختلف به ویژه مناطق حساس بزرگراها و رمپ و لوپ ها در بسته های کوچک 4 تا 5 کیلویی گذاشته شده است که حتی شهروندان هم می توانند برای نیازهای خود از آنها استفاده کنند.
عطایی گفت: هر منطقه مانورهای متعددی برای برف روبی داشته است که آمادگی خود را اعلام کرده است. همه مناطق دارای سناریو هستند و می دانند که به هنگام بارش باران و برف به چه شکلی خود را آماده کنند و در صحنه حاضر شوند که شرایطی ایجاد کنیم که مشکلی برای شهر نباشد و مردم بتوانند از بارش ها بهترین استفاده را ببرند.
او در مورد محدودیت های تهران نیز گفت: نیروهای خدمات شهری جزو گروه یک و نیروهای بدون تعطیلی هستند و ضمن آنکه تعطیل نیستند خدمات ویژه تری نیز باید به شهروندان بدهند که خیال آنها راحت باشد. نیروهای خدمات شهری در شب و روز و در هر وضعی حضور دارند. حتی در روزهای عادی نیز نظافت و لایروبی و زیبایی و پارک از وظایف خدماتی است که نیروها به صورت مستمر حضور دارند.
خبرنگار: سمیرا امیرچخماقی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کار‌هایی که پس از 40 سالگی سخت می‌شوند (قسمت اول)

آخرین آمار کرونا در ایران، 12 آذر 99: شناسایی 13621 بیمار جدید در کشور / فوت 362 نفر در شبانه روز گذشته / مجموع جانباختگان به 48990 نفر رسید / مجموع مبتلایان به 989572 نفر افزایش یافت

وزیر بهداشت: اگر آزمایشات انسانی نتیجه دهد، بهار 1400 از تولیدکنندگان مطرح واکسن کرونا خواهیم بود

عبدالله اسکندری به کرونا مبتلا شد/ استراحت و قرنطینه در منزل

متن کامل لایحه بودجه ١4٠٠ منتشر شد / سقف بودجه 2435 هزار میلیارد تومان؛ بودجه عمومی 929 هزار میلیارد تومان

بودجه 1400؛ یارانه نقدی و معیشتی و وام ازدواج ثابت ماند

دومین جلسه دادگاه پوری حسینی برگزار شد / نماینده دادستان: سازمان خصوصی سازی در قرارداد با قربانعلی فرخزاد، سود فروش اقساطی را محاسبه نکرده

بر اساس بودجه 1400، سه دهک یارانه بگیر حذف می شوند

عوارض خروج از کشور در سال آینده، 264 هزار تومان

روحانی: دولت با مصوبه دیروز مجلس موافق نیست؛ این مصوبه را برای فعالیت‌های دیپلماتیک مضر می‌دانیم / دلیل حاضر نشدنم در جلسه مجلس مصوبه ستاد کروناست نه مصوبه دیروز / می‌توانیم با سانتریفیوژ‌های آی آر 6، زنجیره غنی سازی داشته باشیم؛ از نظر هسته‌ای از هر زمان دیگر قدرتمندتریم

فارس: شورای نگهبان طرح «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها» را با 3 ایراد به مجلس باز می‌گرداند

عضو هیات رئیسه مجلس: ایراد شورای نگهبان به مصوبه اقدام راهبردی لغو تحریم ها این بود که نسبت این طرح با مصوبه شورای عالی امنیت ملی روشن نیست / مجلس طرح را اصلاح کرد؛ عبارت «یک‌ماه» به «دوماه» تغییر کرد؛ کلمه «تصویب» هم به «لازم الاجرا شدن» تغییر کرد

نظر آشنا درمورد مصوبه مجلس: می خواهند گشایش های قطعی از طرف بایدن را به اسم نتیجه طرح مجلس و به نفع خودشان مصادره کنند؛ برای انتخابات 1400 هم مصرف خوبی خواهد داشت

راجع به یک تهمت به ظریف / دوستان انقلابی‌نما! اگر دین ندارید، لااقل بدانید که در عصر ارتباطات زندگی می‌کنید!

ترور دماوند و مسئولیت منطقه ای وزارت خارجه

بیانیه مجریان و گویندگان صداوسیما در محکومیت ترور شهید فخری زاده

ماهیگیری BBC فارسی از آبگرفتگی خوزستان

سهم صداوسیما از بودجه کشور چقدر است؟

هرگز از واتس‌اپ استفاده نکنید، مگر اینکه...

شبکه «سه» پربیننده‌ترین شد/ رقابت «چهار» و «افق» در انتهای جدول

کرونا گرفتن رویا نونهالی از زبان خودش و بی‌خبری احسان علیخانی/ ویدئو

پیشنهاد آیت‌الله عندلیب‌همدانی برای حل مشکلات فقهی حضانت زنان

بهره‌گیری از پویایی فقه شیعه برای حل معضلات حضانت زنان

پادکست های خانه مان /5: همدلی

بسیار بسیار بسیار خسته، مانده، قضای نماز ظهر و عصر را نشسته کردم

لحظه نفس گیر عبور پسر بچه از خیابان!

یک شب عادی در روسیه

4گوشه دنیا/ این نوزاد ضد کروناست!

وقتی برق بدترین موقع قطع میشه

4 گوشه دنیا/ مردی که نیم قرن با سکه در بینی اش زندگی می کرد!

4گوشه دنیا/ سرطان ساختگی برای پول جمع کردن!

فرو ریختن تلسکوپ عظیم در پورتوریکو

سیلی زدن بیمار به پرستار حین انجام تست کرونا

آبشاری زیبا در ایران

جدال دو خرس گریزلی با یکدیگر

ستون های نوری شگفت انگیزی که در آسمان چین پدیدار شدند

راهکار قیمت گذاری مرغ!

آسمانی زیبا در شب‌های مه آلود پایتخت

گازسوز کردن خودرو در چین هم حادثه آفرید

صوت/ کدام بدن ما دچار عذاب میشود؟

خرید پیتزا در ونزوئلا با ارز دیجیتال

30 حقیقت و نکته از روم باستان که از وجود آن بی‌خبر بودید!

یکی از مهمترین اختراعات بشر را ببینید!

حکایت/ چه آرزویی داری؟

داستانک/ بی حیا و با حیا

ارزش سخاوت و جایگاه سخاوتمند

سرّ اینکه پیامبران و مؤمنین به گرفتاری‌ها مبتلا می‌شوند چیست؟

شکوهی به نام خرس سیاه ایرانی

این نوزاد 27 سال سن دارد

خشم یک زن از همسایه اش برای دزدیدن غذا