اخبار محرمانه

آخرين مطالب

آخرین قمار ترامپ تحلیل ویژه

آخرین قمار ترامپ
  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - ایسنا /متن پیش رو در ایسنا منتشر شده و انتشار آن در اخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیست
ترامپ به خودداری از شکست در انتخابات 2020 ادامه می‌دهد، زیرا این کار باعث جذب پول برای کمیته سیاسی تازه تأسیس او و نامزدی احتمالی ریاست جمهوری برای سال 2024 می‌شود.
 رابرت ریچ، وزیر کار دولت کلینتون و مشاور و استاد آمریکایی در حوزه اقتصاد در مطلبی در روزنامه گاردین نوشته است: میلیون‌ها آمریکایی به جای آنکه با الیگارش‌ها در این کشور مخالفت کنند دچار تفرقه و حواس‌پرتی شده‌اند، همانطور که رهبرانشان چنین چیزی را می‌خواهند.
این را به عهده ترامپ و همپیمانان جمهوریخواهش بگذارید تا انرژی بیشتری صرف مبارزه با تقلب انتخاباتی ناموجود کنند به جای آنکه آن را برای مهار ویروسی که 244000 آمریکایی را کشته و همچنان به شمار آن می افزاید.
هزینه این توجه نابجا غیرقابل محاسبه است. در حالی که پاندمی کرونا رکوردها را می شکند، هنوز هیچ استراتژی ملی برای تجهیزات، صدور فرمان برای در خانه ماندن، احکام مربوط به ماسک یا امداد مربوط به فاجعه وجود ندارد.
هزینه دیگر مربوط به میلیونها رای دهنده حامی ترامپ است که به این باور رسیده‌اند که انتخابات دزدیده شده و در سالهای آینده یک نیروی متخاصم خواهند بود و این کار را برای انجام هر کار مورد نیاز کشور از جمله اقدامات مربوط به مهار ویروس سخت‌تر می سازد.
ترامپ به تظاهر ادامه می‌دهد چون این باعث کشیده شدن پول به کمیته اقدام سیاسی جدیدالتاسیس او شده و به او اجازه تقبل نقش نامزد مفروض ریاست جمهوری برای سال 2024 را چه مایل به نامزدی باشد یا صرفا خودش را در مرکز توجه حفظ کند، می‌دهد.
جمهوریخواهان ارشد همچون میچ مک کانل، رهبر اکثریت سنای آمریکا دارند با این روند همراه می‌کنند چون حامیان ملی خزانه‌های حزب جمهوریخواه را مجددا پر می‌کنند.
بزرگترین نافعان بزرگترین حامیان حزب هستند – طبقه میلیاردر شامل سران بزرگترین شرکتها و نهادهای مالی کشور، شرکت‌های خصوصی و صندوق های پوششی – که یک ملت شدیدا دچار تفرقه به آنها از طریق دادن دسترسی بی قید به سودهای اقتصادی خدمت می‌کند.
دزدی آنها چهار دهه قبل شروع شد. بر اساس یک مطالعه اخیر Rand اگر توزیع درآمد در آمریکا در همان سطح سه دهه بعد از جنگ جهانی دوم باقی می ماند، طبقه 90 درصدی پایین اکنون 47 تریلیون دلار ثروتمندتر بودند.
باز توزیع 47 تریلیون دلار به سمت بالا به خاطر دلایل طبیعی نبود. این یک کار ساختگی بود. همچنان که ثروت در طبقه بالا انباشته می شد، قدرت سیاسی هم برای کشیدن حتی ثروت بیشتر و بی اهمیت دانستن هر کس دیگر انباشته می‌شد.
انحصارگری ها گسترش یافتند چون قوانین حمایت از مصرف کننده خنثی شدند. اتحادیه‌های کارگری تضعیف شدند زیرا شرکتها اجازه پیدا کردند اتحادیه ها را در هم بشکنند. بازار وال استریت اجازه یافت با پول مردم دیگر قمار کند و هر زمان که در شرط‌بندی‌هایش به مشکل می‌خورد وام نجات دریافت می کرد در حالی که میلیونها نفر خانه ها و پس اندازهایشان را از دست می دادند. مالیاتها بر طبقه بالا کاهش یافتند در حالی که مفرهای مالیاتی عریض شدند.
زمانی که کووید 19 ضربه زد، شرکتهای بزرگ حوزه تکنولوژی بازار را در تنگنا قرار دادند، ثروتمندان روی برتری اطلاعاتی تجارت کردند و خزانه‌داری و فدرال رزرو شرکت‌های بزرگ را با وام نجات دادند اما اجازه دادند شرکتهای کوچک به زیر کشیده شوند. از ماه مارس، ثروت میلیاردرها سر به فلک گذاشته در حالی که اکثر آمریکا فقیرتر شده است.
چطور الیگارشی توانسته در یک دموکراسی که در آن طبقه 90 درصد پایینی آرا را دارند بگریزد؟ چون طبقه 90 درصد پایینی شدیدا دچار اختلاف هستند.
خیلی قبل تر از ترامپ، جمهوریخواهان به رای دهندگان سفید پوست می‌گفتند دشمنان واقعی آنها سیاهپوستان، لاتین تبارها، مهاجران، نخبگان ساحلی، بوروکراتها و سوسیالیستها هستند. ترامپ با سوار شدن بر خشم و نارضایتی آنها و با پیامهای حتی مستقیم‌تر و آتشین‌تر وارد کاخ سفید شد. او هنوز هم با ادعای دیوانه‌وار یک انتخابات دزدیده شده به این کار ادامه می‌دهد.
مطمئنا الیگارشی قدردان کاهش های مالیاتی ترامپ-جمهوریخواهان، برچیدن قوانین و یک دادگاه عالی با بیشترین میزان دوستی با تاجران از زمان اوایل دهه 1930 تا کنون است. اما بزرگترین هدیه ترامپ-جمهوریخواهان رای دهندگانی است که بیشتر از هر زمان دچار چند دستگی هستند.
در این نزاع جو بایدن در حالی وارد می شود که درباره اینکه "رئیس جمهور همه آمریکایی هاست" و از همکاری با حزب جمهوریخواه صحبت می‌کند. اما حزب جمهوریخواه خواستار همکاری نیست. وقتی بایدن یک شاخه زیتون را به دست میگیرد، مک کانل و دیگر رهبران جمهوریخواهان همانطور پاسخ می دهند که به اوباما پاسخ می‌دادند – با جنگ بیشتر، زیرا این قدرتشان را حفظ می کند و پولهای زیاد را در گردش نگه می دارد.
رئیس جمهور منتخب به دنبال یافتن یک طبقه متوسط میانه رو است. این کار سختی است زیرا طبقه متوسطی وجود ندارد. شکاف واقعی دیگر بین چپ در برابر راست نیست بلکه میان طبقه 90 درصد پایین در برابر الیگارشی است.
بایدن و دموکراتها در صورتی به ملت بهتر خدمت خواهند کرد که تبدیل به حزب 90 درصد پایین – فقرا و طبقه متوسط کارگر، سیاهپوستها و سفیدپوستها و قهوه‌ای پوستها، و همه آنهایی که در صورت عدم تصاحب آمریکا توسط الیگارشی امروز 47 تریلیون دلار ثروتمندتر بودند شود. 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

چرا ولع مصرف شکر دارم؟

«ملکه گدایان» خواننده خود را شناخت

کشف گورستان تاریخی مسلمانان در اسپانیا

حراج اسکلت 37 میلیون ‌ساله در آمریکا!

قبرستان جن ها در چابهار!

حکم نمازی که سهوا رکعات آن زیاد شده است

گرگ خاکستری بابابزرگ چنگیز خان!

زیباترین دریاچه های اروپا را بهتر بشناسید

دیدنی های زواره؛ زادگاه کاوه آهنگر

داستانک/ ارزش ایمان حقیقی

بنای «نظامیه»؛ بزرگترین مسجد در نیمکره جنوبی

«جنگل یادبودها»، قربانی حمل و نقل سریع السیر شد!

ساخت کاغذهای عجیب در سریلانکا

بازی ریاضی و اعداد

تست هوش را حل کنید

دیدنی های دورود؛ پایتخت طبیعت ایران

حمله زنبورها به هواپیما!

تست هوش منطقی

غرق کردن هواپیمای مسافربری فرسوده

دوست داری اینجا باشی؟

چاه خوفناکی که همه چیز را سنگ می‌کند!

سالمندی هم اینطوری خوبه

اسکی روی آتشفشان فعال!

آیا در دنیا «بلای مطلق» وجود دارد؟

صوت/ آیه‌ای که به یکی از چهار برکت نازل شده الهی اشاره دارد

لذت‌ بردن تازه‌ مسلمان کره‌ای از شنیدن صوت قرآن

صوت/ دعای هفتم صحیفه سجادیه با نوای محمود کریمی

شریعتمداری: از 104هزار واحد مسکونی واگذار شده به افراد دارای معلولیت، 75هزار واحد آن در دولت تدبیر و امید واگذار شده است

داستان یک پروتکل تحمیلی

آرامش موقت در بیمارستان‌ها

طرح لغو اجرای پروتکل الحاقی کمک مجلس به دیپلمات‌هاست

روایت "نشنال اینترست" از درس‌های شکست ارمنستان

آمریکا در وضعیت هیتلری شدن

ایران نباید در تله نتانیاهو، پمپئو و بن سلمان بیفتد

شوک مجلس به سکه و ارز

رازهای خونین در شمال ‌شرق افغانستان

معاون سابق آژانس انرژی اتمی: مدتها به دنبال دیدار با فخری زاده بودیم

دیپلمات بازنشسته آمریکایی: سعودی و اسرائیل به دنبال جلوگیری از تکرار گفت وگوی ایران و واشنگتن هستند

بهانه‌های دروغین عاملان ترور شهید فخری‌زاده

حکایت تلخ کمبود داروی برخی بیماران در ایران

آسیا تایمز: ترور دانشمند ایرانی گزینه های بایدن را محدود کرد

تحلیلگر نظامی آمریکایی: توانایی های نظامی - سیاسی ایران فراتر از تصورات است

درخواست سازمان هایی آمریکایی از بایدن برای توقف حمایت از عربستان

انحلال کنست با شکاف در ائتلاف حاکم بر اسرائیل

بودجه مسکن دولتی 33 درصد رشد کرد

علت گرانی مرغ از زبان واعظی

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی: استاندارد بنزین در کشور، یورو 4 است

پرواز ناتمام مرغ

قیمت سبک نفتی اوپک در آستانه نشست اوپک‌پلاس

کمک 51 میلیاردی سازمان بنادر و دریانوردی به دولت