اخبار محرمانه

آخرين مطالب

خرافاتی که در مورد سفر وجود دارد خواندنی ها

خرافاتی که در مورد سفر وجود دارد
  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - باشگاه خبرنگاران / مسافرت‌ها برای این است که شما از محل زندگی خود دور و با مکان‌های جدید، مردم و تجربه‌های تازه آشنا شوید. اگرچه سفر‌هایی خارج از زندگی روزمره برای عده زیادی جذاب است، اما باز هم می‌تواند اضطراب آفرین باشد.
برای کاهش استرس ناشی از سفر، بسیاری از مسافران به خرافاتی روی آورده اند که به آن‌ها کمک می‌کند از بی خطر بودن و راحتی سفر خود اطمینان حاصل کنند. از وسایلی که گویا خوش شانسی می‌آورند تا زمان ترک سفر و انتخاب شماره پرواز مناسب، تعدادی از این موارد هستند.
پیش از آنکه برای سفر بعدی خود برنامه ریزی کنید، این موارد را بخوانید تا شاید به استرس شما در سفر کمک کند.
وسایلی که شانس می‌آورند
ممکن است هرکسی معتقد باشد که وسیله‌ای برای او شانس می‌آورد، اما نشان «کریستوفر قدیس» در اروپا در میان پر کاربردترین وسایلی که شانس می‌آورد قرار دارد. البته کریستوفر داستان جالبی دارد و با پشت سرگذاشتن مسائلی از سوی عیسی مسیح، گناهانش بخشوده و به قدیس پشتیبان مسافران تبدیل می‌شود. گردنبند کریستوفر یکی از محبوب‌ترین وسایل برای مسافران اروپایی است.
آغاز سفر
عده‌ای هستند که وقتی برای سفر برنامه ریزی می‌کنند، باید تاریخ‌های سفر خود را به طور کامل و دقیق مشخص کنند. همچنین در اروپا تصور می‌شود که سفر در روز جمعه بد شانسی می‌آورد. این موضوع ممکن است به خاطر این باشد که گفته می‌شود به صلیب کشیدن مسیح در روز جمعه صورت گرفته است؛ بدتر از یک روز جمعه معمولی، جمعه‌ای است که سیزدهم یک ماه باشد که تصور می‌شود اگر سفر را در این روز آغاز کنید با مشکل روبه رو خواهید شد. از طرف دیگر گفته می‌شود روز یکشنبه برای آغاز سفر مناسب است.
هرگز به پشت سر نگاه نکنید
زمانی که شما سفر خود را آغاز کردید، اگر برگردید و به خانه خود نگاه کنید، سفر شما با بد شانسی روبه رو می‌شود. همچنین بازگشت به خانه به هر دلیلی که حتی ممکن است فراموش کردن چیز مهمی باشد، فکر بدی محسوب می‌شود. گفته می‌شود طولانی کردن خداحافظی و ماندن تا زمانی که مسافر از دید شما خارج شود بد شگون خواهد بود.
عدد سیزده
عدد 13 نه تنها در سفر بلکه در مسائل مختلف روزمره هم جایگاه خود را در بین خرافات پیدا کرده است. گفته می‌شود که اقامت در طبقه 13 یک هتل بد شانسی دارد. به همین خاطر بسیاری از هتل‌ها طبقه 13 را جا می‌اندازند و میبینیم که در طبقه بندی‌ها از 12 به 14 مرتب شده اند. گاهی فرودگاه‌ها هم عدد 13 را برای گیت‌ها و صندلی‌ها حذف می‌کنند. همچنین وجود عدد سیزده در پلاک شماره‌ای که با آن سفر می‌کنید بد شانسی خواهد آورد. در تعدادی از کشور‌های آسیایی عدد 4 عدد منحوس است و ایتالیایی‌ها هم عدد 17 را با مرگ مرتبط می‌دانند.
رعایت امنیت در فرودگاه
گاهی مسافران برای اطمینان از سلامت سفر خود، کار‌های زیادی را در فرودگاه انجام می‌دهند که می‌تواند از بوسه زدن به زمین تا قدم گذاشتن روی پله‌ها با یک پای یکسان گسترده شود.
علائمی که از سفری در آینده خبر می‌دهند
عده‌ای باور دارند که علائمی از سفر آن‌ها در آینده خبر می‌دهد. برای مثال خارش پا نشانه این است که در آینده به سفر خواهید رفت و یا یافتن عنکبوتی که از تار خود پایین می‌رود نشان دهنده این است که سفری نزدیک در انتظار شما خواهد بود.
خرافات سفر در دریا
سفر در دریا‌ها خرافات زیادی را با خود به همراه دارند. اعتقاد‌ها بر این است علاوه بر اینکه اسم کشتی که با آن سفر می‌کنید مهم است، بدون نام بودن آن هم بد شانسی زیادی برای شما خواهد داشت. سفر کردن با کشتی که نام آن با A به پایان می‌رسد بد شگون است که به غرق شدن دو کشتی بریتانیا و لوئیزتانیا در طول جنگ جهانی دوم مربوط می‌شود.
مقاصدی که شانس می‌آورند
اگرچه هدف کلی سفر این است که از مقصد خود لذت ببرید، اما برخی مکان‌ها خرافات خاص خودشان را دارند. اگر در روم هستید و در فواره تروی سکه‌ای بیندازید، به معنای این است که روزی دوباره به این شهر باز خواهید گشت. در آمریکا هم خرافات مختص به آنجا وجود دارد. آن‌ها معتقدند که اگر به شهر اسپرینگفیلد در ایالت ایلینوی می‌روید، لمس دماغ لینکلن روز خوبی را برای شما رقم می‌زند.
اعداد بد شگون
علاوه بر عدد سیزده، شماره‌های دیگری هم به دلیل ارتباطشان با فجایعی که قبلا به وجود آمده نحس هستند. بسیاری از خطوط هوایی از گذاشتن اعداد 666 و 911 به دلیل مسائلی که به این اعداد مربوط هستند، روی هواپیماهایشان اجتناب می کنند. علاوه بر این، این شرکت‌ها شماره هواپیما‌های تصادفی را از لیست خود حذف می‌کنند تا خیال مسافران خرافاتی راحت شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کار‌هایی که پس از 40 سالگی سخت می‌شوند (قسمت اول)

وزیر بهداشت: اگر آزمایشات انسانی نتیجه دهد، بهار 1400 از تولیدکنندگان مطرح واکسن کرونا خواهیم بود

آخرین آمار کرونا در ایران، 12 آذر 99: شناسایی 13621 بیمار جدید در کشور / فوت 362 نفر در شبانه روز گذشته / مجموع جانباختگان به 48990 نفر رسید / مجموع مبتلایان به 989572 نفر افزایش یافت

عبدالله اسکندری به کرونا مبتلا شد/ استراحت و قرنطینه در منزل

متن کامل لایحه بودجه ١4٠٠ منتشر شد / سقف بودجه 2435 هزار میلیارد تومان؛ بودجه عمومی 929 هزار میلیارد تومان

بودجه 1400؛ یارانه نقدی و معیشتی و وام ازدواج ثابت ماند

دومین جلسه دادگاه پوری حسینی برگزار شد / نماینده دادستان: سازمان خصوصی سازی در قرارداد با قربانعلی فرخزاد، سود فروش اقساطی را محاسبه نکرده

بر اساس بودجه 1400، سه دهک یارانه بگیر حذف می شوند

عوارض خروج از کشور در سال آینده، 264 هزار تومان

روحانی: دولت با مصوبه دیروز مجلس موافق نیست؛ این مصوبه را برای فعالیت‌های دیپلماتیک مضر می‌دانیم / دلیل حاضر نشدنم در جلسه مجلس مصوبه ستاد کروناست نه مصوبه دیروز / می‌توانیم با سانتریفیوژ‌های آی آر 6، زنجیره غنی سازی داشته باشیم؛ از نظر هسته‌ای از هر زمان دیگر قدرتمندتریم

فارس: شورای نگهبان طرح «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها» را با 3 ایراد به مجلس باز می‌گرداند

عضو هیات رئیسه مجلس: ایراد شورای نگهبان به مصوبه اقدام راهبردی لغو تحریم ها این بود که نسبت این طرح با مصوبه شورای عالی امنیت ملی روشن نیست / مجلس طرح را اصلاح کرد؛ عبارت «یک‌ماه» به «دوماه» تغییر کرد؛ کلمه «تصویب» هم به «لازم الاجرا شدن» تغییر کرد

نظر آشنا درمورد مصوبه مجلس: می خواهند گشایش های قطعی از طرف بایدن را به اسم نتیجه طرح مجلس و به نفع خودشان مصادره کنند؛ برای انتخابات 1400 هم مصرف خوبی خواهد داشت

راجع به یک تهمت به ظریف / دوستان انقلابی‌نما! اگر دین ندارید، لااقل بدانید که در عصر ارتباطات زندگی می‌کنید!

ترور دماوند و مسئولیت منطقه ای وزارت خارجه

بیانیه مجریان و گویندگان صداوسیما در محکومیت ترور شهید فخری زاده

ماهیگیری BBC فارسی از آبگرفتگی خوزستان

سهم صداوسیما از بودجه کشور چقدر است؟

هرگز از واتس‌اپ استفاده نکنید، مگر اینکه...

شبکه «سه» پربیننده‌ترین شد/ رقابت «چهار» و «افق» در انتهای جدول

کرونا گرفتن رویا نونهالی از زبان خودش و بی‌خبری احسان علیخانی/ ویدئو

پیشنهاد آیت‌الله عندلیب‌همدانی برای حل مشکلات فقهی حضانت زنان

بهره‌گیری از پویایی فقه شیعه برای حل معضلات حضانت زنان

پادکست های خانه مان /5: همدلی

بسیار بسیار بسیار خسته، مانده، قضای نماز ظهر و عصر را نشسته کردم

لحظه نفس گیر عبور پسر بچه از خیابان!

یک شب عادی در روسیه

4گوشه دنیا/ این نوزاد ضد کروناست!

وقتی برق بدترین موقع قطع میشه

4 گوشه دنیا/ مردی که نیم قرن با سکه در بینی اش زندگی می کرد!

4گوشه دنیا/ سرطان ساختگی برای پول جمع کردن!

فرو ریختن تلسکوپ عظیم در پورتوریکو

سیلی زدن بیمار به پرستار حین انجام تست کرونا

آبشاری زیبا در ایران

جدال دو خرس گریزلی با یکدیگر

ستون های نوری شگفت انگیزی که در آسمان چین پدیدار شدند

راهکار قیمت گذاری مرغ!

آسمانی زیبا در شب‌های مه آلود پایتخت

گازسوز کردن خودرو در چین هم حادثه آفرید

صوت/ کدام بدن ما دچار عذاب میشود؟

خرید پیتزا در ونزوئلا با ارز دیجیتال

30 حقیقت و نکته از روم باستان که از وجود آن بی‌خبر بودید!

یکی از مهمترین اختراعات بشر را ببینید!

حکایت/ چه آرزویی داری؟

داستانک/ بی حیا و با حیا

ارزش سخاوت و جایگاه سخاوتمند

سرّ اینکه پیامبران و مؤمنین به گرفتاری‌ها مبتلا می‌شوند چیست؟

شکوهی به نام خرس سیاه ایرانی

این نوزاد 27 سال سن دارد

خشم یک زن از همسایه اش برای دزدیدن غذا