پایگاه خبری تحلیلی اخبار محرمانه

آخرين مطالب

حملات بی‌رحمانه سلیمی‌نمین به منتقدان؛ حقیر هستند مصاحبه های ویژه

  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - مهر / مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران گفت: روشنفکرنماها عناصر حقیری هستند که به هیچ عنوان به توانمندی داخلی قائل نیستند و اعتقاد دارند که زندگی بهتر تنها از مسیر غرب می‌گذرد.
عباس سلیمی نمین مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران و کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب مبنی بر بی‌صبری برخی مسئولین و روشنفکرنماها، گفت: در حالی که روشنفکر واقعی تلاش می‌کند تا خود را به جامعه نزدیک کرده و مسائل آن را درک کند تا بتواند نقاط مثبت جامعه را تقویت کند و نقاط ضعف جامعه را برطرف کند، روشنفکرنماها تلاش می‌کنند خود را از جامعه متمایز کنند و این تمایز را مایع تفاخر برای خودشان قرار می‌دهند، بنابراین نمی‌توان این عناصر را روشنفکر خطاب کرد.
وی افزود: این جریان تلاش می‌کند حرف‌های ساختارشکنانه را طرح کند و هر جا که لازم باشد عقاید و آداب جامعه را در قیاس با سایر جوامع به سخره می‌گیرد، کما اینکه در ماجرای اخیر و ورود کرونا به کشور شاهد برخی از این کنش‌ها بودیم.
مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران تاکید کرد: با اینکه مردم ما هوشیاری بسیار قابل توجهی از خود نشان دادند و علیرغم اعتقاد گسترده به ائمه اطهار بر اساس دستاوردهای علمی و پزشکی به راحتی پذیرفتند که پروتکل‌های تعریف شده از جمله عدم تجمع در اماکن مقدسه را مراعات کنند، با این حال جریان مزبور مطالبی را مطرح کرده مبنی بر اینکه اعتقادات دینی و علوم روز در تضاد با یکدیگر قرار دارند.
سلیمی نمین با اشاره به اینکه این جریان در صدد آن بود که عملکرد نظام سیاسی در مواجهه با کرونا را تحقیر کند، گفت: قبل از اینکه این ویروس به اروپا وارد شود روشنفکرنماهای داخلی به شدت بر مسئولین می‌تاختند اما خوشبختانه در هفته‌های اخیر با عملکرد ضعیف جوامع غربی در مواجهه با کرونا نوعی سرخوردگی در میان این جریان پیدا شد و یک افتضاح سیاسی برای آنها رقم خورد.
وی با تاکید بر اینکه روشنفکر تلاش می‌کند نقاط قوت را تقویت کند اما روشنفکرنماها به هیچ قوتی در داخل قائل نیستند، یادآور شد: یکی از اساتید دانشگاه اخیراً مطلبی نوشته است با این مضمون که ما هیچ قوتی در این 40 سال نداشتیم! خُب با چنین شخصی چه می‌توان کرد؟ او فقط و فقط چشمش به دهان بیگانه است و هیچ توانمندی را در داخل نمی بیند.
مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران افزود: این جماعت برای اینکه مردم و کشور را تحقیر کنند تا دست تکدی ملت به سمت آنها و بیگانگان دراز شود، دائماً بر این طبل می‌کوبند که «شما نمی‌توانید کشور را اداره کنید.»
سلیمی نمین گفت: روشنفکرنماها عناصر حقیری هستند که به هیچ عنوان به توانمندی داخلی قائل نیستند و اعتقاد دارند که زندگی بهتر تنها از مسیر غرب می‌گذرد. این جریان در طول تاریخ همواره داشته‌های ملت را پس زده و به دنبال پیشرفت از راه تکیه به بیگانگان بوده است.
وی با اشاره به اینکه روشنفکر کسی است که کاملاً جامعه خود را بشناسد، گفت: شما می‌توانید بر جامعه‌ای تأثیر بگذارید که آن جامعه را به خوبی بشناسید، اما روشنفکرنماها هیچ شناختی از جامعه ندارند؛ به قول مرحوم دکتر شریعتی «کسانی که خود را روشنفکر می‌خوانند کوچه پس کوچه‌های پاریس را بهتر از تهران می‌شناسند» و هیچ تعلقی به داشته‌های ملت ایران ندارند.
این پژوهشگر تاریخ سیاسی تاکید کرد: خوشبختانه امروز اینها دیگر نمی‌توانند ملت ایران را تحقیر کنند، چون جامعه ما آنقدر رشد کرده و در این 40 سال تجربیاتی کسب کرده که هرگز در مسیری که روشنفکرنماها می‌خواهند قرار نخواهند گرفت. امروز ارتباطات گسترده باعث شده که مردم عملکرد سایر جوامع را ببینند و القائات روشنفکرنماها را باور نکنند.
سلیمی نمین تصریح کرد: در یک نمونه، دانشگاه شهید بهشتی استادی دارد که مطالب او مرا به یاد اظهارات و مقالات «عبدالرحیم طالبوف» و امثال او می‌اندازد، حتی می‌توان گفت که آنها هم تا این مقدار ملت و کشور را تحقیر نمی‌کردند، چنانکه حقارت در مقالات و اظهارات این استاد دانشگاه موج می‌زند و این موضوع جای تأسف دارد. چنین آدمی چطور می‌تواند بر جامعه اثرگذار باشد؟
وی اظهار داشت: کسی که می‌گوید در این 40 سال کشور هیچ توانمندی نداشته از دشمن هم پست تر است، چرا که دشمن دست کم به نقاط قوت کشور و ملت ما اعتراف و اذعان می‌کند اما روشنفکرنمای ایرانی قائل به این هم نیست. بنابراین تعبیر روشنفکر برای اینها به هیچ عنوان صدق نمی‌کند و این جماعت افراد حقیری هستند که برای تقویت جایگاه دشمن در کشور تلاش می‌کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

حکایت/ استقبال و بدرقه عجیب

ضرب المثل ها/ مثل پایان شب سیه سپید است در قرآن

طنز/ نامه‌نگاری‌های تحریم مجدد ایران

مادورو: ما و ایران هرگز تسلیم امپریالیسم آمریکا نمی شویم

آماتورهای نوسان‌ساز در بورس تهران

مقصر افزایش قیمت مسکن

عبور 5 نفتکش ایرانی از مقابل ناوهای امریکایی

جای خالی آبادی در خطه مقاومت

نحوه فروش سهام عدالت

خرید تضمینی گندم در کشور به 1.8 میلیون تن رسید

بازار ترس و طمع

نفت به مسیر صعودی بازگشت

پیشنهادی برای تخصیص ارز به واردات روغن خام

نسخه صندوق‌ بین‌المللی پول برای اقتصاد کرونایی

محرک اقتصادی جدید سنگاپور برای مقابله با کرونا

اطلاعیه مهم سازمان خصوصی‌سازی درباره فروش سهام عدالت

"بایدن" پس از دو ماه با همسرش آفتابی شد

چین دو ناو هواپیمابر خود را به سوی تایوان اعزام می‌کند

تخلف مشاور «جانسون» از محدودیت‌های کرونایی قربانی گرفت

قبرهای آماده در انتظار کرونایی‌ها

تصاویری از لحظه سقوط بالگرد روسی هنگام پرواز آزمایشی

جولان ویروس کرونا در پاکستان

سازمان ملل: یمنی‌ها از روی فقر به گدایی، کار و ازدواج کودکان رو آورده‌اند

تاکید "شی جینپینگ" بر آمادگی برای نبرد نظامی در بحبوحه کرونا

چرا فیلمسازان به دنبال تنوع ژانرهای سینمایی نیستند؟

چهره ها/سانیا سالاری غرق در باد

تست بازیگری مهران مدیری از علیرضا نیکبخت چطور بود؟

تحلیل نیویورک تایمز از روابط اخیر ایران و ونزوئلا

اتفاق عجیب در مجلس یازدهم؛ تخلف 8 نماینده دیگر در مدرک حوزوی و دانشگاهی محرز شد

شادمانی ونزوئلایی‌ها با پرچم ایران هنگام استقبال از نفتکش ایرانی

مذاکرات هیات‌های سیاسی ایران و افغانستان درباره یک موضوع جنجالی

اعضای هیأت رئیسه سِنّی مجلس یازدهم را بشناسید

انتقاد میرسلیم از جلسات جداگانه منتخبین مجلس یازدهم

دیدار فرماندهان ارشد نیروهای مسلح با علی لاریجانی

درسی که ایران به آمریکا داد

همه کاندیداهای نایب رییسی مجلس یازدهم

دخالت وزیر خارجه فرانسه در مسائل امنیت داخلی ایران

دلایل واریز 50 درصد از وجه خودرو در طرح فروش ویژه

تالارهای پذیرایی همچنان تعطیل هستند/ گرما بر شیوع کرونا تاثیر ندارد

جزئیات دستگیری سازنده کلیپ صیغه کودکان

ورود دادستانی به موضوع قتل کودک 13 ساله تالشی

افزایش حقوق بازنشستگان براساس نرخ تورم

جاخوش کردن مار کبرای 3 متری در دستگاه تهویه هوا!

سازه ای که به حکومت قاجار خاتمه داد!

طنز/ روی کاناپه‌ یک زوج هنرمند، چه می‌گذرد؟

مراحل کوتاهی ریش در آقایون!

جاذبه های شگفت انگیز نزدیکترین شهر توریستی ترکیه به کشورمان!

حکمت/ شیوه نهی از منکر یک گناه

جزئیات افزایش نرخ سود تسهیلات اشتغال روستایی در اردبیل اعلام شد

سرپرست ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی 3 استان منصوب شدند