پایگاه خبری تحلیلی اخبار محرمانه

آخرين مطالب

آتلانتیک: آیا زنان نتیجه انتخابات آمریکا را تعیین خواهند کرد؟ خواندنی ها

آتلانتیک: آیا زنان نتیجه انتخابات آمریکا را تعیین خواهند کرد؟
  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - آتلانتیک: آیا زنان نتیجه انتخابات آمریکا را تعیین خواهند کرد؟
سایز متن الف الف
لینک کوتاه در کلیبرد کپی شد! http://akhr.ir/6070595
k ١.٩
٠
انتخاب / متن پیش رو در انتخاب منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیست
درک تامپسون- آتلانتیک/ ده‌ها سال پس از تصویب اصلاحیه نوزدهم سال 1920، که حق رای برای زنان را به رسمیت می‌شناخت، زنان همچنان کم‌تر از مردان رای می‌دهند. سیاستمداران و تحلیلگران قرن نوزدهم این پدیده را این گونه توضیح می‌دادند که بیشتر زنان به سیاست اهمیتی نمی‌دهند و همیشه بدون حضور در نظرسنجی‌ها، همان رأی همسرشان را کپی می‌کنند. همانطور که جورج گالوپ در سال 1940 در پاسخ به این پرسش که زنان چگونه در روز انتخابات رای می‌دهند گفت: دقیقاً همانطور که شب قبل به آن‌ها گفته شده است.
در ادامه این مطلب آمده است: در 40 سال گذشته، اما نظریه گالوپ اعتبار خودش را به نوعی از دست داده است. در هر دو انتخابات اخیر ریاست جمهوری، زنان حدود 10 میلیون مشارکت کننده بیشتر نسبت به مردان داشتند. این میزان با کل تعداد آراء اخذ شده در تگزاس در سال 2016 برابر است. از دیدگاه انتخاباتی، میزان مشارکت زنان در انتخابات بیش از مردان است، ضمن اینکه زنان در حال کپی کردن آراء مردان نیستند. در حالی که اکثر مردان به حزب جمهوریخواه تمایل دارند، زنان به یک نیرو قابل اعتماد برای دموکرات‌ها تبدیل شده‌اند.
چرا زنان طی چند دهه اخیر تمایلات‌شان به سمت چپ‌گرا‌ها بیشتر شده است؟
الیزابت یو کاسسیو، استاد کالج دارتموث و یکی از نویسندگان مقاله جدید تاریخ 100 ساله رای دهندگان زن آمریکایی می‌گوید: به نظر می‌رسد تغییر میزان مشارکت زنان در طول زمان به واسطه تغییر نسل است. وی ادامه داد: مادربزرگ من متولد دهه 1930 است در آن زمان در حالی که پدربزرگم می‌رفت رای دهد، او در ماشین می‌ماند، اما امروز مادر من به اندازه پدرم رای داده است.
زنانی که در اواخر قرن نوزدهم یا اوایل قرن بیستم به دنیا آمده‌اند، کمتر از مردان برای شرکت در انتخابات تمایل نشان می‌دادند شاید به این دلیل که رای دادن برای آن‌ها یک آیین ناآشنا بود، یا به دلیل اینکه خانواده آن‌ها را از مشارکت در سیاست دلسرد کرده بود.
در مورد این که چرا زنان به طور کلی به دموکرات‌ها گرایش دارند، کاسسیو معتقد است: سیاست بین زنان کمی تغییر کرد و سیاست حزبی تغییر بیشتری کرد. برای جواب این پرسش باید به زمان رونالد ریگان رفت.
با نامزد شدن ریگان در سال 1980 به عنوان رئیس‌جمهور، حزب جمهوری خواه با اشاره به تعداد انگشت شماری از موضوعات مربوط به زنان خودش را در جناح راست قرار داد. این حزب حمایت خود از اصلاحیه حقوق برابر را کنار گذاشت، یک موضع ضد سقط جنین گرفت و از مسیحیان محافظه کار که از تأثیر کار زنان شاغل بر خانواده‌های سنتی ابراز تاسف می‌کردند، حمایت کرد. گرچه ریگان به راحتی توانست در انتخابات پیروز شود، اماحمایت زنان را پشت سر خود نمی‌دید. کاتلین دولان، استاد علوم سیاسی دانشگاه ویسکانسین در میلواکی، به واشنگتن پست گفت: از زمان ریگان به بعد بین جمهوری‌خواه‌ها و زنان فاصله افتاد.
شکاف بی سابقه بین رأی دهندگان زن و مرد در سال 1980 باعث عصبانیت رسانه‌ها شد. سازمان ملی زنان مطلب خود را با عنوان "زنان به شکل متفاوت از مردان رای می‌دهند: بلوک فمینیستی در انتخابات سال 1980 ظهور کرد" در نخستین شماره روزنامه واشنگتن پست منتشر کرد. این اولین رسانه‌ای بود که به شکاف جنسیتی در آن دوره اشاره می‌کرد.
طی چند دهه بعدی، احزاب قطبی‌تر شدند. نخبگان محافظه کار در حزب جمهوریخواه قرار داشتند، در حالی که نخبگان لیبرال درون حزب دموکرات قرار می‌گرفتند. این ترازبندی دارای اختلافی خاص برای شکاف جنسیتی بود. از زمان رای گیری مدرن در آمریکا، مردان به طور مداوم مواضع محافظه کارانه تری نسبت به زنان در مورد موضوعات مختلفی از جمله هزینه‌های رفاهی، همجنسگرایی و استفاده از زور در سیاست خارجی داشتند. هرچه احزاب ایدئولوژیک‌تر شدند، شکاف جنسیتی هم رشد بیشتری یافت. شکاف جنسیتی از هشت درصد در سال 1980، به 12 درصد در سال 2000 و 13 درصد در سال 2016 رسید. نکته قابل توجه این است که دموکرات‌ها همه این انتخابات‌ها را شکست خوردند، زیرا مردان همه به نفع جمهوری‌خواه‌ها رای دادند. از سال 1980، اکثر مردان هرگز یک بار هم از کاندیدای دموکرات برای رئیس جمهوری حمایت نکردند. در سال 2016، 41 درصد از مردان و فقط 32 درصد از مردان سفید پوست به هیلاری کلینتون رأی دادند.
شاید به دلیل اینکه حزب دموکرات به پیروزی با اتکا به آراء زنان اعتماد کرده، سیاست‌های آن در اولویت‌های زنان قرار دارد. زنان احتمالاً بیشتر در خط فقر زندگی می‌کنند و به برنامه‌های غذایی و سایر خدمات رفاهی تکیه می‌کنند، تاکیدی که ناشی از بخشی از یک پدیده جهانی با عنوان زنانه سازی فقر شناخته می‌شود. همانطور که کاترین رامپ، نویسنده مقاله واشنگتن پست می‌گوید، زنان نیز احتمالاً در بخش‌های دولتی و تحت نظارت دولت مانند آموزش و مراقبت مشغول به کار هستند. به نظر می‌رسد که این روند‌های اشتغال باعث می‌شود زنان کمتر به حزب جمهوری خواهی رأی دهند که چهار دهه به طور مداوم قول داده مالیات‌ها و نقش دولت را کاهش دهد.
شکاف جنسیتی ممکن است منعکس کننده سایر شکاف‌ها در انتخابات مانند آموزش و جغرافیا نیز باشد. اکثر فارغ التحصیلان دانشگاه در آمریکا و اکثریت ساکنان بیشتر شهر‌های بزرگ را تشکیل می‌دهند. هر دو تحصیلات دانشگاهی و تراکم با رأی گیری دموکرات‌ها ارتباط دارد.
امروز، میزان تأیید دونالد ترامپ در بین زنان زیر 40 درصد است، در حالی که برنی سندرز، نامزد اصلی دموکرات‌ها، قوی‌ترین حمایت خود را نه فقط از رأی دهندگان جوان بلکه به ویژه در بین زنان جوان جلب کرده است. در 40 سال اخیر، شکاف جنسیتی از میزان نامشخصی خارج شده تا جایی که حتی نامی از آن به عنوان یکی از مهمترین گسل‌های سیاست در آمریکا نیامده است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

استفان والت: جهان پساکرونا به سمت چین متمایل خواهد شد

ضربه 3 هزار میلیارد تومانی کرونا به هتل‌های ایران

جولان دلالان دلار با تعطیلی صرافی‌ها

رئیس اتحادیه املاک: مسکن در اسفند زیاد گران نشد

اتحادیه اروپا نگران ادامه درگیری‌ها در یمن شد

بازداشت 5272 تن در بغداد به دلیل نقض منع آمد و شد

کمپین کروناییِ اردوغان: اهدای 7 ماه حقوق برای حمایت از نیازمندان

«این» به خانوارهای کره‌ای816 دلار یارانه کرونایی می‌دهد

توافق ترامپ و پوتین برای شکست کرونا

درخواست ضدتحریمیِ سوریه برای مقابله با کرونا

چهره ها/ سانیا سالاری به شبکه یک می آید

بیانیه وزارت خارجه به مناسبت روز سرزمین فلسطین

ربیعی: امروز با تایید یک «جمهور متحد» به تحریم و کرونا «نه» بگوییم

نعمتی در مورد کاهش قیمت نفت: روس‌ها بازی خوردند

آمریکا معافیت همکاری هسته‌ای با ایران را تمدید کرد

افروغ: تیغ انتقاد به مسئولان تیزتر شود

افشاگری کفاشیان از تغییرات فدراسیون: یکسال مقابل گودرزی مقاومت کردم

چرخ بزرگترین اقتصاد جهان از حرکت باز ایستاد +عکس

مقاومت عراق در اوج آمادگی برای مقابله با آمریکاست

استراماچونی: استقلال حیف شد

وزارت بهداشت یمن: به ماسک‌های دشمن دست نزنید! + ویدیو

حضور گسترده بالگردهای آمریکایی در عراق/ احتمال عملیات نظامی

سناریوهای واشنگتن برای بغداد

اقتصاد عربستان کوچکتر شد

برنامه احتمالی ائتلاف بین‌المللی در عراق بعد از ماه رمضان

عملیات داعش در شرق دیالی خنثی شد

واشنگتن قرنطینه شد

کارگردانی که «رنج و افتخار» خود را فیلم کرد

قدیری ابیانه: در مهار کرونا قوی‌تر از غربی‌ها عمل کردیم

12 فروردین؛ روز نخستِ حکومت الله در ایران

آمریکا در پایگاه «عین الاسد» پاتریوت مستقر کرد

چرا در روزهای کرونایی بیشتر خواب می بینیم؟

پاسخ جالب نیمار به اتهام نقض قرنطینه

عکس و مکث روزهای کرونایی

کرونا؛ یک سلاح جنگی دیگر در زرادخانه آمریکا

همبازی اینیستا هم کرونا گرفت

آمریکا معافیت‌های هسته‌ای ایران را 2 ماه تمدید کرد

کارگاه‌های ساختمانی تا اطلاع ثانوی تعطیل شد

تلفات کرونا در آمریکا از 3000 نفر فراتر رفت

هنگام خانه‌نشینی چه کنیم؟

عکس/ ضدعفونی محله‌های جنوب شرق تهران

آیا حتما باید از ماسک یکبار مصرف استفاده کرد؟

کاراته ایران در سالی که گذشت؟

فرق کم‌خونی با تالاسمی چیست؟

تلخ و شیرین تکواندو در سالی که گذشت

عادات و رفتارهای اشتباهی که دشمن کبد شما می‌شوند

اگر سفر ضروری داشتیم چه نکات بهداشتی را رعایت کنیم؟

ایکاردی هم از پاریس فرار کرد

کنایه سنگین مدیر بایرن به بارسایی‌ها

رایزنی تلفنی پوتین و ترامپ درباره کرونا و نفت