پایگاه خبری تحلیلی اخبار محرمانه

آخرين مطالب

آشتیانی: اصلاح طلبان حتما لیست می‌دهند مصاحبه های ویژه

آشتیانی: اصلاح طلبان حتما لیست می‌دهند
  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه -
نامه نیوز / امیررضا واعظ آشتیانی با اشاره به اینکه وجه تفاوت لیست پایداری و شورای ائتلاف در حد چهار، پنج نفر است، گفت: با توجه به تفاهم حاصل شده فضای موفقیت اصولگرایان فراهم است.
اصولگرایان نهایتا تا دوشنبه عصر تکلیف لیست انتخاباتی خود را روشن می‌کند و این طور که به نظر می‌رسد لیست آنان تا حد زیادی به لیست پایداری شبیه است. چهار، پنج سهم اما محل افتراق است. بر اساس شنیده‌ها پایداری زیر بار قرار گرفتن افرادی مثل احدیان، مهدیان، رسولی و عمویی در لیست نمی‌رود و اصرار قالیبافی‌ها و دیگران کار را به ارائه دو لیست رسانده است. برخی معتقدند که در صورت ادامه اختلافات بعید نیست که لیست‌های بیشتری هم در کار باشد. گروه دیگری از اصولگرایان اما خوشبین بوده و همین تفاهم حاصل شده را برای موفقیت جریان متبوع خود کافی می‌دانند. امیررضا واعظ آشتیانی از جمله همین افراد است.
او در گفت‌وگویی با «نامه نیوز» گفت: « من لیست را که دیده‌ام و فقط چهار، پنج تا تفاوت وجود دارد.»
وی در پاسخ به اینکه پایداری با کدام افراد یا طیف مشکل دارد؟ گفت: «پایداری بیش‌تر میخواهد که این چهار پنج تا هم از لیست خودشان باشد. گفتهاند که ما با اکثریت لیست موافق هستیم، مضافا بر اینکه میخواهیم این چهار پنج تا هم از نیروهای ما باشند و در لیست گنجانده شود.»
واعظ آشتیانی با اشاره به سابقه اختلافات در جریان اصولگرا گفت: «در ادوار گذشته هم لیست‌های اصولگرا یک اختلاف جزئی با هم داشته‌اند. انتخاب با مردم است و آنان تصمیم می‌گیرند که به لیست اصولگراها به صورت مطلق رای دهند یا به ترکیبی از لیست پایداری یا اصولگرا.»
وی تاکید کررد: «من این بحث افتراق را یک بحث سخت نمیدانم. خیلی مختصر و محدود است. به نظر من جای نگرانی نیست و پیچیدگی خاصی وجود ندارد. تعداد قابل توجهی اشتراک در لیست وجود دارد و این بسیار خوب است».
این فعال سیاسی اصولگرا در ادامه گفت: « اگر در تهران اقبال با اصولگرایان باشد، ترکیبی از دو لیست رای خواهد آورد».
وی در واکنش به اینکه شنیده می‌شود مشکل پایداری‌ها با طیف قالیباف است و ممکن است قالیباف نیز نهایتا لیست جداگانه ارائه کنند، گفت: «بعید می‌دانم این طور شود. به هر جهت اصولگرایی خانواده بزرگی است و وجود اختلاف سلیقه در آن اجتناب ناپذیر است. همین که با یک افتراق چهار، پنج نفره به تفاهم رسیده‌اند خیلی خوب است. من قبلا هم در مصاحبه‌ها گفته‌ام که اگر توافق نسبی باشد، امکان موفقیت فراهم است و الان تفاهم از حد نسبی خیلی بیشتر است. حالا شاید برخی این‌طور تعبیر کنید که پایداری با آقای قالیباف در برخی مسائل زاویه دارد اما در کل من ارائه بیش از دو لیست را بعید می‌دانم. مگر آنکه گروه‌های متفرقه دیگری منتسب به اصولگرایان مطرح شوند که آن‌ها شانسی هم ندارند».
وی در پیش‌بینی رفتار انتخاباتی جریان اصلاح‌طلب نیز گفت: «به نظر من تلاش‌ ما و گروه‌های سیاسی موجود در کشور باید این باشد که مردم در انتخابات انگیزه داشته باشند.حضور اصلاح‌طلبان می‌تواند به داغ کردن تنور انتخابات کمک کند. اینکه گروهی از اصلاح‌طلبان بگویند ما شرکت نمی‌کنیم و گروه دیگر ادعاهای دیگری داشته باشند درست نیست. تا جایی که من رصد کرده‌ام اصلاح طلبان لیست خواهند دارد. لیستی برگرفته از افرادی که مجموعه اصلاح طلبی به آنان رسیده اند».
واعظ آشتیانی با اشاره به اینکه «سرنوشت اصلاح طلبان به عملکرد دولت گره خوده است» گفت: « اصلاح‌طلبان در هفت سال گذشته بارها گفته‌اند که ما نقش تعیین لیست آقای روحانی داشته‌ایم و امروز هم باید پای عملکرد دولت بایستند و بتوانند مردم را اقناع کنند. مردم عملکرد دولت و مجلس دهم را دیده‌اند و روز دوم اسفند تصمیم می‌گیرند که به کدام گروه رای بدهند».
وی همچنین احتمال ارائه لیست ائلافی از سوی اصلاح طلبان را بعید ندانست و گفت: «اصلاح طلبان با یک لیست وارد می‌شوند و بعید نیست که با نیروهای اعتدالی ائتلاف کنند. اگر هم دو لیست ارائه کنند حتما یک لیست متشکل از اصلاح طلبانی است که حساب خود را از دولت جدا می‌کند و یک لیست دیگر کسانی هستند که از ابتدا با دولت همراه بود و عملکرد دولت را یدک می‌کشد».


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

عالم برجسته اهل‌سنت: شرکت‌نکردن در انتخابات «حرام» است

انصاری: اصلاح‌طلبان در مجلس آینده اقلیت هستند

همتی: رشد نقدینگی از میانگین 50 ساله کشور بیشتر شده است

عطریانفر: چون نظام را قبول داریم در انتخابات شرکت می‌کنیم

اظهارات مهم ظریف درباره مذاکره با آمریکا و انتقام خون حاج قاسم

اصلاح طلبان در تهران لیست واحد می دهند؟

معین: اصولگرایان و اصلاح‌طلبان پایگاه اجتماعی‌شان را از دست داده‌اند

ناگفته‌های زندگی حاج قاسم از زبان فرمانده اسبق نیروی زمینی سپاه

صوفی: ما از معیارهای اصلاح‌طلبی عدول کرده بودیم

آشتیانی: اصلاح طلبان حتما لیست می‌دهند

سلحشوری: فساد فقط اختلاس نیست

طلاق مصلحتی به‌خاطر 19 بهمن 60

سلحشوری: محروم کردن مردم از حق انتخاب، خشونت سیاسی است

مهاجری: قالیباف برای سرلیست شدن از هیچ معاهده‌ای روی برنمی‌گرداند

میرزایی‌نیکو: به نمایندگان رأی آور و دارای اعتبار افترا زدند

جزئیات ترکیب لیست 30 نفره شورای ائتلاف اعلام شد

دبیرکل جبهه‌ پایداری: منشا بیشتر مشکلات داخلی است

گفت‌وشنود عجیب نماینده اصلاح طلب مجلس با عضو شورای نگهبان

تفسیر شماست قبول نداریم!

انتقادات تند زیباکلام از اصلاح طلبان: مردم اسباب‌بازی ما نیستند

مهاجری: ترامپ بی‌ادبی را از دلواپسان یاد می‌گیرد

کاپیتان شهبازی: هنوز می‌گویم هواپیما را با موشک نزده‌اند