اخبار محرمانه

آخرين مطالب

برنامه‌ریزی سنگین برای تخریب ائتلاف تحلیل ویژه

  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - برنامه‌ریزی سنگین برای تخریب ائتلاف
سایز متن الف الف
لینک کوتاه در کلیبرد کپی شد! http://akhr.ir/6015717
٨٢٠
٠
صبح نو / متن پیش رو در صبح نو منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیست
اصلاح‌طلبان که این روزها با سطوح مختلفی از چالش برای حضور در انتخابات مواجه هستند، تحلیل‌های ناقص و غیردقیق و البته مغرضانه‌ای از فعالیت جبهه رقیب خود می‌تراشند. اخیرا نیز یکی از چهره‌های شهره جبهه اصلاحات در گفت‌وگویی اظهاراتی را علیه جریان انقلابی به زبان آورده که گزارش پیش رو فرصتی برای رد آنهاست.
همه طیف‌های جبهه انقلاب، ذیل یک لیست
عبدالواحد موسوی‌لاری، وزیر کشور دولت اصلاحات و نایب‌رییس شورای عالی سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح طلبان اخیرا در گفت‌وگویی با سایت شفقنا گفته‌هایی را درباره فعالیت‌های انتخاباتی جبهه انقلابی مطرح کرد که از قضا تمامی‌شان مردود و مطرود بود. او در بخشی از این گفت‌وگو در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید «حزب مقابل اصلاح‌طلبان معتقدند که اختلافات درون‌گروهی آن‌ها سبب می‌شود این جریان سیاسی در انتخابات پیش‌رو به پیروزی نرسند»، با طرح این ادعا که «اتفاقا این اصول‌گرایان هستند که اختلافات داخلی دارند»، اظهار کرد: اصول‌گرایان نحله‌های مختلفی از جمله اصول‌گرای احمدی‌نژاد، اصول‌گرای قالیباف، اصول‌گرای آقاتهرانی و اصول‌گرای باهنر هستند. در رقابت درون‌گروهی این حزب سیاسی غوغایی است و اختلافات بسیار دارد اما این مساله در میان اصلاح‌طلبان بسیار کمتر است.» موسوی‌لاری در حالی مدعی اختلافات و رقابت درون‌گروهی میان اصول‌گرایان است که در سازوکار انتخاباتی نیروهای اصول‌گرا معروف به «شورای ائتلاف نیروهای انقلابی» که از پس از انتخابات ریاست‌‌جمهوری سال 96 آغاز به کار کرد، همه طیف‌های جبهه انقلاب حضور دارند. دو روز پیش محمدباقر قالیباف، عضو شورای ائتلاف در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین درباره مکانیزم وحدت با تاکید بر اینکه «تا الان در مجموعه شورای ائتلاف همه گروه‌ها حضور دارند و این نوبت هم مکانیزم خوبی وجود دارد»، تصریح کرد: از 330 نفری که به‌عنوان نامزد به شورای ائتلاف معرفی شدند، به 156 نفر رسیده‌اند و از طریق مجمع تهران که شامل هفت هزار نفر است و با کمک یک سامانه رأی‌گیری، این 156 نفر به 90 نفر و طی یک مکانیزمی، به لیست نهایی خواهند رسید.» با وجود پروپاگاندای اصلاح‌طلبان در وجود اختلاف میان پایداری‌ها و بقیه طیف‌های شورای ائتلاف گفت: «سازوکار انتخاب افراد برای لیست این بار پشت درهای بسته نبود؛ حتی الان که دوستان پایداری مشغول مذاکره هستند، در مکانیزم انتخاب نفرات حضور دارند.» از این گذشته و برخلاف ادعای موسوی‌لاری که جبهه انقلابی را به یاران عمر و زید تقسیم کرده، سیاهه 156 نفره‌ای که شورای ائتلاف روز یکم بهمن منتشر کرد، واجد افرادی بود که در ظاهر منتسب به یکی از اردوگاه‌های اصول‌گرایی هستند اما در عمل، ذیل یک لیست جمع شده‌اند.
موسوی‌لاری در بخش دیگری از اظهارات خود، رقیب را تلویحا به قدرت‌طلبی متهم کرد؛ آنجا که مدعی شد: «در فضای فعلی عده‌ای گمان می‌کنند که اکثریت مجلس را خواهند داشت و به جان هم افتاده‌اند که چه شخصی رییس مجلس آینده شود و این در حالی است که ممکن است این حزب سیاسی(اشاره به اصول‌گرایان) اکثریت کرسی را از دست بدهد و در مجلس آینده فراکسیون‌هایی نزدیک به هم تشکیل شود.» او در این‌باره تاکید کرد: «مشخص نیست که مردم به چه کسانی به‌عنوان نمایندگان خود در مجلس رأی دهند؛ این مردم همیشه غافلگیر می‌کنند. به‌عنوان مثال در سال 75 وقتی رقابت انتخابات ریاست‌‌جمهوری بین آقایان خاتمی و ناطق‌نوری بود، همه ارکان تصمیم‌گیری کشور می‌گفتند که آقای ناطق‌نوری رییس‌جمهور آینده است، ولی مردم برخلاف موج همگانی که وجود داشت، آقای خاتمی را انتخاب کردند. در سال‌های بعد هم اتفاقات اینچنینی رخ داد.» ادعاهای موسوی‌لاری آنجایی عجیب و البته کلیشه‌ای است که تاکید می‌کند: «در سال 75 همه ارکان تصمیم‌گیری کشور می‌گفتند که آقای ناطق‌نوری رییس‌جمهور آینده است.» برای پاسخ به این اوهامات موسوی‌لاری، بررسی خاطرات اکبر هاشمی‌رفسنجانی در سال 76 لازم می‌نماید. این خاطرات نشان می‌دهد که اولا رهبری نظام یعنی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای هیچ ‌نظر خاصی درباره هیچ ‌نامزدی نداشته و صرفا بر برگزاری پرشور انتخابات تاکید داشتند و ثانیا خواست خود هاشمی، رییس‌جمهوری وقت به‌عنوان دومین رکن نظام، اتفاقا پیروزی نه ناطق‌نوری بلکه محمد خاتمی بوده است.
ترس اصلاح‌طلبان از قالیباف
در بخش دیگری از این گفت‌وگو، وزیر کشور دولت اصلاحات به محمدباقر قالیباف حمله و در اظهاراتی عجیب، کناره‌گیری او از انتخابات را پیش‌بینی کرد. او در این‌باره مدعی شد: «اینکه چه شخصی
رییس مجلس یازدهم می‌شود به ترکیب مجلس مربوط می‌شود. هنوز مشخص نیست که آقای قالیباف تا پایان در انتخابات مجلس می‌ماند یا نمی‌ماند، شاید انصراف داد.» این پیش‌بینی نازل، در شرایطی است که قالیباف از ماه‌ها پیش و با طرح مجدد کلیدواژه نواصول‌گرایی و مجلس نو، تغییر و تحول در شاکله مجلس آینده را خواستار شده بود. این مطالبه با نامزدی خود او در انتخابات، شکل رسمی‌تری به خود گرفت؛ البته موسوی‌لاری و رسانه‌های خبری منتسب به او از همان روز ثبت‌نام قالیباف در انتخابات مجلس، روند سم‌پاشی سیاسی علیه او را کلید زدند. با توجه به اینکه موسوی‌لاری از بخت پایین اصول‌گرایان برای پیروزی در انتخابات مجلس و حتی احتمال انصراف قالیباف از انتخابات سخن می‌گوید، باید این سوال را مطرح کرد که حجم بالای تخریب‌های او و رسانه‌های منتسب به او علیه شهردار پیشین تهران و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، با چه پشتوانه عقلی و منطقی صورت می‌گیرد؟ آیا جز این است که از میزان محبوبیت و مقبولیت اجتماعی قالیباف به هراس افتاده‌اند و بزرگ‌ترین ماموریت خود برای کامروایی در انتخابات پیش رو را تخریب وجهه او قرار داده‌اند؟ این استفهامات انکاری آنقدر عیان است که مخاطب را حاجتی برای بیانش نیست.
موج جدید تخریب‌ها علیه قالیباف، البته محدود به موسوی‌لاری نبوده است. در جدیدترین پروژه اصلاح‌طلبان که یاشار سلطانی ابزار عملیاتی‌کردن آن است، تخریب‌ها نه‌تنها شخص قالیباف بلکه منتسبان به او را نیز هدف گرفته است. یاشار سلطانی به‌تازگی موضوع تراکم‌فروشی الیاس قالیباف، فرزند محمدباقر قالیباف در مدرسه شمس‌الشموس را مطرح کرد که خیلی زود با پاسخ علی‌اصغر قهرمانی، وکیل او رو‌به‌رو شد. وکیل الیاس قالیباف درباره ادعاهای بی‌پایه یاشار سلطانی گفت: «این موضوع صددرصد کذب محض است، قبلاً هم این ادعا توسط نجفی، شهردار سابق تهران، طرح شده بود که در این رابطه موکل بنده، آقای الیاس قالیباف در اوایل اردیبهشت سال جاری، شکایتی مبنی بر صدور گزارش خلاف واقع و نشر اکاذیب علیه نجفی شهردار وقت تهران مطرح کرد که در شعبه یک دادسرای کارکنان دولت به موضوع رسیدگی و قرار جلب به دادرسی صادر شد (یعنی اینکه متهمان مجرم شناخته شده‌اند) و پرونده برای صدور حکم محکومیت در حال ارسال به دادگاه است. رسیدگی به این پرونده به‌علت رسیدگی به پرونده قتل عمد توسط آقای محمدعلی نجفی طولانی شده است.»


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ظریف: آمریکا درصورت بازگشت به برجام باید خسارت پرداخت کند

تخت روانچی: اگر بایدن پیروز شود و بخواهد به برجام بازگردد، ایران دو شرط برای اجرای کامل تعهداتش خواهد داشت / یکی تعهد آمریکا برای تکرار نکردن نقض برجام و دیگری رسیدگی به خساراتی که ایران به خاطر تحریم ها متحمل شده

واعظی: خون مقامات از مردم رنگین‌تر نیست اما اگر رئیس جمهور کرونا بگیرد، قطعا کشور لطمه می‌خورد / درمورد حضور در مجلس، رئیس‌جمهور خودش تصمیمی نمی‌گیرد؛ تابع دستورالعمل ستاد کروناست

تقویم تاریخ/ اشغال بُستان در روزهای آغازین جنگ

روش برخورد صحیح با همسایه آزاری

داشتن دوست خوب در زندگی چه فوایدی دارد؟

مهارت کودک 8 ساله در تعمیر جاروبرقی کار و کاسبی‌اش را سکه کرد!

روایت "فارن پالسی" از درسی که دولت ترامپ به ایران آموخت

کارشناس مسائل روسیه: انجام معامله نظامی بین تهران و مسکو قطعی است

خاورمیانه جدید با طراحی پاریس در راه است؟

عراق شایعه توافق برای افزایش صادرات نفت را تکذیب کرد

دنده عقب دلار در معاملات خارجی

حباب سکه از یک میلیون تومان فراتر رفت

39 نماد بورسی متوقف شدند

قیمت اقلام اساسی در بازار

روزی 1.2 میلیارد تومان یارانه برای پر کردن استخر خانه‌های لاکچری!

طلا از صعود به کانال جدید بازماند

واکنش بخش خصوصی به ماجرای واردات 700 پورشه توسط پیرزن

برادرزاده ترامپ موی دماغش شد

تعیین سفیر جدید رژیم صهیونیستی در اردن

جدیدترین آمار ابتلا به کرونا در جهان

مصاحبه دیده نشده از المهندس زمان جنگ با داعش

موضوعی که به نظر روسیه، آلمان باید به آن افتخار کند

بازی کدام زوج هنرمند را بیشتر دوست دارید؟

ناگفته های جنگ از نگاه اسناد جهانی در «کلاشینکف‌های آمریکایی»؛ قسمت دوم

ادامه بلاتکلیفی سریال «بازی خانه» در میان مجادله ارشاد و صداوسیما

روایتی از سختی‌های ساخت یک فیلم آخر زمانی در ایران

چهره‌ها/ لیندا کیانی در فیلم «اینجا خانه من است»

داستان جالب محمدرضا علیمردانی از نداشتن مناعت طبع

اذعان سناتورهای دموکرات به انزوای واشنگتن در برابر تهران

جزئیات جدید از رصد ناو آمریکایی توسط نیروی دریایی سپاه

ورود جدی جامعه روحانیت مبارز به انتخابات 1400

واکنش رئیس کمیسیون بهداشت به ماجرای واکسن‌های آنفلوآنزای مجلس

گزارش ظریف از سفر به مسکو

کنایه‌های سنگین به برخی نمایندگان: برای 2 رأی از کوه و کمر بالا می‌رفتید

مشاور عالی فرمانده سپاه: اگر عین الاسد را نمی‌زدیم امنیت ایران از دست می‌رفت

موسوی خوئینی‌ها می‌خواهد جای خاتمی را بگیرد؟

یک مرگ مشکوک در خاندان پهلوی؛ محمدرضا قاتل برادرش علیرضا بود؟

تدارک ناوگان اتوبوسرانی پایتخت برای فصل پاییز

سقوط هواپیمای فوق سبک آموزشی در نظرآباد

سازش با اسرائیل، شرط آمریکا برای خروج از عراق!

واکنش نایب رئیس AFC به احتمال شکایت الهلال به فیفا

توپخانه؛ نخستین میدان شهر

مردم از مراجعه به داروخانه برای دریافت واکسن آنفولانزا پرهیز کنند

فرمان 6 ماده‌ای برای جلوگیری از یک واگذاری "ناصواب" / کشت و صنعت مغان جان می‌گیرد

ترامپ 7 دقیقه هم تحمل نکرد

برگزاری یادواره شهدای محله شوش، مظاهری و مطهری منطقه 15

هشدار پلیس به والدین در مورد مصرف ماده مخدر گل

روزی 1.2 میلیارد تومان یارانه برای پر کردن استخر خانه‌های لاکچری

آیا محمدرضا پهلوی؛ برادرش علیرضا را کشت؟