پایگاه خبری تحلیلی اخبار محرمانه

آخرين مطالب

گزارش سازمان ملل درباره "نقض‌های هولناک" علیه کودکان سوری بین الملل

گزارش سازمان ملل درباره "نقض‌های هولناک" علیه کودکان سوری
  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - ایسنا / سازمان ملل در یک گزارش حقوقی اعلام کرد کودکان سوری طی بحران سوریه در معرض نقض‌های هولناکی قرار گرفته‌اند.
به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، در گزارش حقوقی که با حمایت سازمان ملل تهیه شده آمده است: دختران 9 ساله در معرض تجاوز و بردگی جنسی قرار می‌گیرد. بچه‌ها شکنجه و مجبور می‌شوند به گروه‌های مسلح بپیوندند و دستوراتی درباره حکم اعدام در اماکن عمومی اجرا کنند. در شرایطی از کودکان به عنوان برگ برنده برای درخواست فدیه استفاده می‌شود.
کمیته تحقیقات سازمان ملل درباره سوریه بعد از دوره کوتاهی از آغاز جنگ در سال 2011 نقض‌های حقوق بشر را بررسی و ثبت کرده است.
در گزارش مذکور آمده است: تجاوزات و خشونت‌ها علیه کودکان سوری تنها به کسانی محدود نمی‌شود که در مناطق درگیر هستند. بعد از هشت سال از جنگ کودکان در معرض نقض‌های نابخشودنی قرار می‌گیرند. همچنان در معرض قتل و شکنجه و تجاوز قرار می‌گیرند و بار خشونت طرف‌های درگیر را به دوش می‌کشند.
در این گزارش آمده است: پنج میلیون کودک در داخل و خارج سوریه آواره شدند و به دلیل این نقض‌ها کودکی‌شان را در جنگ و قتل سپری کردند. تندروهای داعشی دختران 9ساله را به بردگی جنسی می‌گیرند و کودکان نیز برای جنگ در کنار القاعده به عضویت گرفته می‌شوند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield