پایگاه خبری تحلیلی اخبار محرمانه

آخرين مطالب

مرغ کیلویی چند؟ اقتصادی

مرغ کیلویی چند؟
  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - باشگاه خبرنگاران /اسدالله نژاد از افزایش 700 تومانی قیمت جوجه یک روزه در بازار خبر داد.
حبیب اسدالله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، از ثبات نرخ مرغ طی روز‌های اخیر در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 8 هزار تا 8 هزار و 200 تومان و مرغ آماده به طبخ 12 تا 12 هزار و 500 تومان است.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با توجه به شرایط فعلی و عرضه و تقاضا پیش بینی می‌شود که تا هفته آینده افزایشی در بازار مرغ نداشته باشیم.
او ادامه داد: در حال حاضر شرایط تامین ذخایر استراتژیک برای پشتیبانی امور دام با قیمت کمتر از 13 هزار و 500 تومان فراهم است که با این وجود دیگر جای هیچ بهانه‌ای مبنی بر تامین ذخایر استراتژیک از طریق واردات پذیرفته نیست چرا که به سبب تولید مازاد مطرح شدن اظهاراتی مبنی بر جبران کسری کشور از طریق واردات غیر کارشناسی است.
اسدالله نژاد با انتقاد از سیر سعودی قیمت جوجه 1 روزه در بازار بیان کرد: قیمت کنون هی قطعه جوجه یک روزه با افزایش 700 تومانی نسبت به هفته گذشته به 4 هزار و 400 تا 4 هزار و 500 تومان رسیده که اگر نظارتی در بازار صورت نگیرد پیش بینی می‌شود که قیمت از مرز 5 هزار و 500 تومان عبور کند که این امر در قیمت تمام شده تولید تاثیر به سزایی خواهد داشت.
به گفته این مقام مسئول اگر قیمت مرغ در ایام پایانی سال افزایش نیابد زیان سنگینی متحمل مرغداران خواهد شد.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی قیمت واقعی هر کیلو مرغ زنده را 9 هزار و 500 تومان و مرغ آماده به طبخ را 14 هزار و 500 تومان اعلام کرد و گفت: فروش با نرخ‌های فعلی بیانگر حداقل زیان 1 هزار و 300 تومانی مرغداران است.
اسد الله نژاد در پایان درباره اخرین وضعیت بازار ذرت و کنجاله سویا تصریح کرد: در حال حاضر ذرت و کنجاله سویا با اختلاف ناچیز نسبت به نرخ مصوب در بازار عرضه می‌شود، اما همواره انتظار می‌رود که نظارت‌های بیشتری در بازار صورت گیرد تا دیگر پیک تولید قیمت افزایش نیابد یا کمبودی در بازار احساس نشود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield