پایگاه خبری تحلیلی اخبار محرمانه

آخرين مطالب

بورس انرژی را «برق» گرفت اقتصادی

بورس انرژی را «برق» گرفت
  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - ایرنا / از رویدادهای قابل تامل بورس انرژی در هفته‌ای که گذشت، پرحجم‌تر شدن عرضه محموله‌های برق صنعتی از سوی نیروگاه‌های بخش خصوصی در بازار مصرف کنندگان برق در این بورس بوده است.
به گزارش روابط عمومی بورس انرژی ایران، این بورس در هفته آخر دی ماه 1398 شاهد عرضه پر حجم انواع فرآورده و حامل های انرژی در رینگ های داخلی و صادراتی خود بود.
تجار و معامله گران این بازار در هفته کاری منتهی به پایان روز چهارشنبه 25 دی ماه جاری 228 هزار و 644 تن انواع فرآورده‌های نفتی و هیدروکربوری را معامله کردند که ارزشی بالغ بر 15 هزار و 835 میلیارد ریال را برای این معاملات در بازار متشکل و تحت نظارت بورس انرژی ایران رقم زد.
از این حجم از معاملات بالغ بر 190 هزار و 735 تن انواع فراورده های نفتی شامل بنزین، گازوئیل، نفت سفید و سایر فرآورده های هیدروکربوری در رینگ صادراتی بورس انرژی ایران به مقاصد دریایی و خشکی خارجی معامله شده است که ارزشی بالغ بر 14 هزار و 111 میلیارد ریال را برای این بازار بر جای گذاشت.
در رینگ فروش داخلی محصولات هیدروکربوری بورس انرژی ایران نیز در هفته ای که گذشت برابر با 37 هزار و 909 تن انواع حامل‌های انرژی به ارزش یک هزار و 724 میلیارد ریال خرید و فروش شده است.
گفتنی است در هفته سوم دی ماه امسال نیز بورس انرژی ایران در رویدادی کم نظیر با بر جا گذاشتن حجم معاملاتی بالغ بر 277 هزار و 418 تن انواع فرآورده نفتی به ارزش 17 هزار و 387 میلیارد ریال به تعطیلات آخر هفته رفته بود.
به این ترتیب با پایان معاملات رسمی بورس انرژی ایران در هفته جاری ، ارزش کل معاملات بورس انرژی ایران در رینگ صادراتی این بازار برای بازه زمانی 10 ماهه امسال ، رقمی در حدود دو میلیارد و 500 میلیون دلار است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield