پایگاه خبری تحلیلی اخبار محرمانه

آخرين مطالب

ازدحام جمعیت نسبت به سال‌های قبل 4 برابر شده/ کمبود آب آشامیدنی در مرز عراق فرهنگی اجتماعی

ازدحام جمعیت نسبت به سال‌های قبل 4 برابر شده/ کمبود آب آشامیدنی در مرز عراق
  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - دبیر ستاد مرکزی اربعین کشور بابیان اینکه ازدحام مردم برای حضور در راهپیمایی اربعین چهار برابر سال قبل است، گفت: انجام هر اقدامی در عراق ملزم به موافقت دولت و حاکمیت آن کشور است.
به گزارش مشرق، به نقل از رادیو اربعین، احمد محمدی‌فر بابیان اینکه تردد زائران اربعین همزمان با صبح پنج شنبه در مرزهای ایران به‌خوبی در حال انجام است، بیان کرد: ازدحام جمعیت نسبت به سال‌های قبل بیش از سه تا چهار برابر شده است اما بااین‌حال در مرزهای کشورمان هیچ مشکلی وجود نداشته و تردد روان و در حال انجام است.
وی بابیان اینکه طی روز چهارشنبه 350 هزار نفر از مرزهای کشور عبور کرده‌اند، تأکید کرد: نهادها و ستادهای مختلف توانسته‌اند در مرز کشورمان خوشبختانه امکانات خوبی را فراهم کنند اما کمبود وسیله نقلیه در خاک عراق یکی از مشکلاتی است که زائران با آن روبرو هستند.
بیشتر بخوانید:
فیلم/ راهپیمایی از ملاشیه تا کربلای حسینی
عکس/ آغاز حرکت بزرگترین دسته پیاده‌روی اربعین کشور از اهواز
چطور در اربعین نائب‌الشهید باشیم؟ +فیلم
دبیر ستاد مرکزی اربعین کشور بابیان اینکه کمبود وسیله نقلیه برای بردن زائران از مرز به شهرهایی چون نجف مشکل اصلی زائران است، گفت: در تلاش هستیم تا بتوانیم از امکاناتمان در کشور عراق استفاده کنیم که این امر در حال رایزنی است.
محمدی‌فر گفت: عراق به هر صورت کشور خارجی است که هر اقدامی بخواهیم در آن صورت دهیم ملزم به موافقت دولت و حاکمیت آن کشور است لذا ما آماده کمک گرفتن از امکانات داخلی کشورمان در خاک عراق برای انتقال زائران از مرز به شهرهای آن کشور هستیم اما فعلاً باید درباره این امر رایزنی شود.
وی بابیان اینکه اقدامات خوبی از سوی کشور عراق صورت گرفته اما ازدحام جمعیت هم بسیار بالا است، تأکید کرد: به زائران توصیه می‌کنیم که در بدو ورود به خاک کشور عراق حتماً مقداری آب با خود همراه داشته باشند چراکه کمبود آب در مرزهای این کشور از سوی زائران بیان‌شده است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield