پایگاه خبری تحلیلی اخبار محرمانه

آخرين مطالب

نظر حسین الله کرم درخصوص حضور زنان در ورزشگاه سیاسی

نظر حسین الله کرم درخصوص حضور زنان در ورزشگاه
  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - نامه نیوز / یک فعال سیاسی گفت: به لحاظ قانونی و شرعی و وضع فعلی ورزشگاه ها، امکان این حضور نیست چون کرامت و امنیت زنان حفظ نمی شود. ما نیز به حکم شرعی توجه می کنیم و به اجرای آن می پردازیم.
زنان قرار است امروز در بازی ایران و کامبوج حاضر شوند اما این اتفاق مورد تأیید و حمایت همه اقشار جامعه نیست. گروهی به «ستاد مردمی آمران به معروف وناهیان ازمنکر» روز سه شنبه مقابل مجلس تجمع اعتراضی برگزار کردند که البته مورد نقد اصولگرایان قرار گرفتند.
حسین الله کرم درباره نتیجه برگزاری این تجمع با نامه نیوز به گفتگو پرداخت.
مشروح گفتگوی نامه نیوز با حسین الله کرم را در ادامه بخوانید.
*****
*تجمع مقابل مجلس در اعتراض به حضور زنان در ورزشگاه، آیا مورد نقد اصولگرایان هست؟
-ممکنه، زیرا جریان اصولگرایی،طیفی ازسنتی،جهادی وانقلابی دارد، اما اکثریت اصولگرایان امر به معروف و نهی از منکر را یک واجب شرعی می دانند و انجام آن توسط یک گروه مسلمان را به نفع جامعه تلقی می کنند.
*این تجمع اعتراضی می تواند به عنوان مصداق اصولگراهراسی مورد سوءاستفاده جریان رقیب قرار گیرد، به طوری که به جامعه القا کنند اگر اصولگرایان سرکار آیند، همین حداقل امکانات را از زنان می گیرند؟
-نوعا کار جریان افراطی اصلاح طلب و اعتدال گرا سیاسی است، چراکه در شهرداری شعار «شهر امن برای زنان را مطرح کردند» اما دیدیم متأسفانه شهردار همسر دوم خودش را به قتل رساند. این نشان می دهد شعار حضور زنان در ورزشگاه،بدون بسترسازی نرم افزاری وآمادگی فیزیکی ورزشگاهها نیز نه تنها فقط یک شعار است بلکه یک ادعای ظاهری ،سیاسی وبی محتواست. این نوع حرف ها فقط با هدف کسب قدرت بیان می شود.
معتقدم حضور زنان در ورزشگاهاشکالات متعددی دارد. اولا بند 24 قانون سازمان ملی جوانان می گوید «زنان نباید به وزرشگاه مردان بروند و بلعکس».لذا دولت توسط جریان حاشیه ساز دارد به انحراف کشیده می شود و سعی می کند دیدگاه غیرقانونی را به اجرا درآورد. ثانیا این اتفاق غیرشرعی هم است، برخی از عالمان دینی به دلایل مختلف مخالف حضور زنان در ورزشگاه هستند مثل آنکه کرامت وعفت زنان در وضعیت کنونی ورزشگاهها احتمالن شکسته می شود یا امنیت لازم را ندارند.
در مجموع به لحاظ قانونی و شرعی و وضع فعلی ورزشگاه ها، امکان این حضور نیست چون کرامت و امنیت زنان حفظ نمی شود. ما نیز به حکم شرعی و...توجه کرده و اجرای آنها را خواستاریم.
نکته دیگر آنکه تجارب گذشته را باید مدنظر قرار داد. در بازی‌ای بین ایران و سوریه، زنان در وزرشگاه حضور پیدا کردند، خیلی به سوری ها و بشار اسد شعارها و فحش های رکیک دادند. بنابراین آنها که می گویند در بازی های خارجی امنیت کلامی در ورزشگاه حفظ می شود به وضعیت ورزشگاه در آن بازی را بررسی کنند.
*نتیجه این تجمع اعتراضی در مقابل مجلس چه بود؟
-گرچه ادای تکلیف شرعی مهمتر از نتیجه آن است اما نتیجه هم داد زیرافقط عده خیلی کمی خواهان ورود به ورزشگاه مردان هستند، غیر از این چند درصد قلیل که به مطالبات اصلی زنان توجهی ندارند.بنده معتقدم امر به معروف و نهی از منکر اثر خود را دارد واکثریت قریب نمی روند.
*بعد از برگزاری تجمع، کسی از اصولگرایان برای تشکر با شما تماس گرفت؟
-خیر تماس نگرفت. البته شاید خواستند تماس بگیرند ولی گذاشتند تا در جلسات هفته آینده مطلب خود را مطرح کنند. البته قبل از تجمع در یکی از احزاب اصولگرا جلسه ای بود و مخالف و موافق درباره این موضوع طرح بحث کردند، من هم یکسری پاسخ هایی را به آن برادران اصولگرا دادم که حضور در امر به معروف و نهی از منکر یک واجب عینی است وقتی گروهی در این فریضه شرکت می کنند امر به معروف و نهی از منکر به واجب کفایی تبدیل می شود بنابراین از نظر وجوب دینی، وجود گروههای امربه معروف مورد نیاز جامعه اسلامی می باشد


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield