پایگاه خبری تحلیلی اخبار محرمانه

آخرين مطالب

بودجه سال 99 بدون نفت تدوین می‌شود اقتصادی

بودجه سال 99 بدون نفت تدوین می‌شود

  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - سخنگوی هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه برنامه اداره کشور بدون در نظر گرفتن صادرات نفت در نظر گرفته‌شده، گفت: مجلس بودجه سال 99 را بدون در نظر گرفتن نفت برنامه‌ریزی می‌کند.
به گزارش مشرق ، اسدالله عباسی عصر امروز در نشست کمیته برنامه‌ریزی در سالن اجتماعات فرمانداری املش اظهار کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی با توجه به شرایط تحریم‌ها در خصوص چگونگی هزینه کرد اعتبارات حداکثر صرفه‌جویی را داشته باشند.
وی بر ضرورت کار جهادی مدیران دستگاه‌های اجرایی و حل مشکلات مردم با توجه به شرایط فعلی کشور تأکید کرد و افزود: با توجه به تحریم‌های ظالمانه دشمن و محدود بودن منابع اعتباری می‌طلبد تا مدیران باکار جهادی مانند سال‌های اول انقلاب و دوران دفاع مقدس عمل کنند و اجازه ندهند تا اجرای پروژه به دلیل محدودیت منابع، طولانی و با هزینه کرد بالایی انجام شود.
بیشتر بخوانید:
بودجه به‌مثابه ابزار رزم
چرا جزییات برنامه اصلاح ساختار بودجه منتشر نشد؟
8 منبع درآمدی جبران کسری بودجه امسال+جدول
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس طولانی شدن پروژه راه املش به شلمان و کنارگذر کلاچای را خیانت بزرگ در حق نظام و دولت دانست و تصریح کرد: طولانی کردن اجرای یک پروژه یعنی گران کردن انجام آن طرح و تحمیل هزینه اضافی به‌نظام و دولت که این کار غیرمسئولانه است و باید شرایط کشور را درک و بر اساس آن مدیریت و تصمیم‌گیری کرد.
وی از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست تا با سرعت بخشی به کارهای عمرانی در توسعه و پیشرفت شهرستان املش تلاش کنند و گفت: دستگاه‌های اجرایی شهرستان می‌توانند با تعامل و همدلی در انجام طرح‌ها حداکثر همکاری را داشته و در صورت نیازمند بودن به کمک یقیناً از منابع ملی حمایت‌هایی می‌توان گرفت.
اداره کشور بدون درآمدهای نفتی
سخنگوی هیات رئیسه مجلس با اشاره به اینکه مجلس بودجه سال 99 را بدون در نظر گرفتن نفت برنامه‌ریزی می‌کند، بیان کرد: برنامه اداره کشور بدون در نظر گرفتن صادرات نفت در نظر گرفته‌شده و تلاش می‌شود که یک بخش از کسری بودجه با دریافت مالیات از افرادی که فرار مالیاتی دارند جبران شود.
وی اصلاح ساختار دستگاه‌های اجرایی، اصلاح نظام مالی نفت و گاز، اصلاح مالیاتی، ارتقای توسعه، عدالت و تعهدات دولت و کنترل و نظارت بر درآمدهای نفتی را از مهم‌ترین برنامه‌های مجلس اعلام کرد.
افزایش 7.8 درصدی اعتبارات املش
فرماندار املش نیز با تأکید بر لزوم همدلی بین مدیران ادارات و نهادها اظهار کرد: در املش برای ایجاد تعادل بخشی و عدالت اعتباری، تمام پروژه‌های کدینگ و نیمه‌تمام دستگاه‌های اجرایی موردبررسی قرار گرفت تا بر اساس توان و میزان اعتبارات شهرستان در بین دستگاه‌های لازم توزیع شود.
یونس محمودی بر ضرورت اجرا و تحقق پروژه‌های عمرانی و زیرساختی نیمه‌تمام املش بر اساس سیاست‌های راهبردی دولت تأکید کرد و افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید همت و تلاش بیشتری داشته باشند تا شاهد شرایط خوب و مؤثر در تحقق پروژه‌های نیمه‌تمام این شهرستان باشیم.
وی با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه دو شاخص مهم جمعیت و محرومیت برای تقسیم اعتبارات در نظر گرفته‌شده، تصریح کرد: میزان اعتبارات سال 98 شهرستان املش بالغ‌بر 11 میلیارد و 346 میلیون تومان است که این میزان اعتبارات در نظر گرفته‌شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد 7.8 درصدی روبه‌رو بوده که برای تکمیل پروژه‌های عمرانی اختصاص داده‌شده است.
فرماندار املش با اشاره به جمعیت و نیمه برخوردار بودن املش، این شهرستان می‌بایست نسبت به سال گذشته از اعتبارات پائین تری برخوردار می‌شد، گفت: با اتخاذ سیاست‌های مؤثر در سطح استان و حمایت‌های مسؤولین شاهد رشد اعتبارات هستیم و امیدواریم با ادامه‌دار بودن این روند حمایتی بتوانیم موانع، مشکلات و انسدادهای موجود در این شهرستان را حل و شاهد رشد و شکوفایی پروژه‌های عمرانی باشیم.
محمودی پنج‌تا هفت درصد پروژه‌های نیمه‌تمام بالای 50 تا 70 درصد شهرستان املش را مربوط به پروژه‌های نیمه‌تمام بنیاد مسکن اعلام کرد و افزود: بازنگری و اجرای طرح‌ هادی و همچنین پرداخت مطالبات پیمانکاران باید از اولویت‌های شهرستان قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه یک درصد اعتبارات از سرفصل‌های ابلاغی به شهرستان املش به سپاه پاسداران و احداث پایگاه‌های مقاومت در سطح این شهرستان اختصاص‌یافته، خاطرنشان کرد: 10 درصد اعتبارات بر اساس بند «ب» ماده پنج قانون توسعه آب شرب به آب شرب روستایی اختصاص‌یافته است.
وجود 68 پروژه عمرانی نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی 50 تا 75 درصد
فرماندار املش پروژه‌های کددار این شهرستان را تعداد 204 طرح اعلام کرد و گفت: از 101 پروژه عمرانی در سال 98 تعداد 68 پروژه نیمه‌تمام با پیشرفت 50 تا 75 درصد داریم که باید موردتوجه قرار گیرد.
وی توجه به آب شرب و زراعی به‌عنوان یکی از مشکلات زیستی مردم را مورد تأکید قرارداد و بیان کرد: اجرای طرح‌های هادی روستایی از ضروریات است و هر روستایی که فاقد طرح هادی باشد یعنی آن روستا فاقد شناسه اقتصادی و اجتماعی بوده که هیچ‌گونه سرمایه‌گذاری در حوزه کاری، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و روبنایی و زیرساختی در این روستاها شکل نخواهد گرفت.
محمودی بر ضرورت ایجاد راه‌های متوازن و پایدار روستایی تأکید کرد و افزود: امیدوارم با اهتمام و تلاش همه مدیران دستگاه‌های اجرایی بتوانیم این اعتبارات تخصیص‌یافته و به مؤلفه‌های موردنظر دست‌یابیم.
وی با اشاره به اینکه از سفر نخست ریاست جمهوری به استان گیلان 50 میلیارد تومان به مقوله تعمیر و لایروبی استخرها و احداث سردهنه و 10 میلیارد تومان به منابع طبیعی و آبخیزداری اختصاص‌یافته است، خاطرنشان کرد: انتظار داریم با همکاری نماینده و پیگیری استانداری قدر السهم شهرستان املش مشخص شود.
فرماندار املش از اختصاص پنج میلیارد تومان به خانه فرهنگ و هنر املش از دور دوم سفر ریاست جمهوری خبر داد و تصریح کرد: املش مهد آزادمردان، نامداران در حوزه فقهی و کلامی، طبی و پزشکی بوده که احداث خانه فرهنگ و هنر در این شهرستان می‌تواند از مهم‌ترین زیرساخت‌های این شهرستان قرار گیرد.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سرمقاله دنیای اقتصاد/ پیشران‌های ارتقای سرمایه‌گذاری

سرمقاله جوان/ ‌اقتدار دفاعی را به حوزه اقتصاد تعمیم دهید

سرمقاله جام جم/ ابعاد چندوجهی توسعه ظرفیت پالایشی و پتروشیمی

حد مقاومت مالکان شکست

بازار انحصاری و حاشیه امن

شکست سرمایه‌گذاری سیاسی در 5 کشور

گره تعطیلی روز سرگردان

چرا دخالت دولت‌ها در بازار ارز نتیجه عکس داده است؟

پرونده قضائی حراج 60 تن طلا کجاست؟

فهرست سنگین‌ترین ‌وثیقه‌های ایران

خیز دوباره نفت برای 60 دلار

دبیرکل سابق سازمان ملل: تهدید برجام فراتر از ایران است

ضرورت تغییر نگاه به تولید کننده به‌عنوان رزمنده جنگ اقتصادی

تاثیر تحریم‌ها بر صادرات فرش ایران به آمریکا

صدور کارت هوشمند سوخت چقدر هزینه دارد؟

آمریکا ترمز خرید نفت چین از ونزوئلا را کشید

اظهارنامه مضحک اصناف برای مالیات!

جهانگیری: کالاها از بنادر سریع تخلیه شود

سوالاتی درباره تولید 150 هزار واحد مسکونی در "طرح اقدام ملی مسکن"

قیمت طلا، سکه و دلار در روز دوشنبه

گرانی، بازار محرم را هم بی‌نصیب نگذاشت

لوله‌کشی آمریکا زیر دریای خزر

ضرب العجل وزیر اقتصاد به سازمان مالیات برای اصلاح

دژپسند: سهام دولت در 15 شرکت بورسی واگذار می‌شود

بیت کوین در یک قدمی مرزِ پرواز

مدیرعامل جدید ایران خودرو کیست؟

بدترین رئیس بانک مرکزی در دنیا شناخته شد

برنج طی یک سال 100 درصد گران شد

قیمت انواع شیرینی در عید غدیر

فردا گل گران نمی شود

کنایه مجری تلویزیون به پست اینستاگرامی همتی

سامانه شفافیت با رئیس صندوق بازنشستگی رفت!

کاهش اندک در بازار طلا

تاثیر حذف صفر پول بر قیمت دلار

آمار جالب دستگاه‌هایی که با اداره مالیات همکاری نمی‌کنند

ادامه دریافت شبای بانکی مشمولان جهت واریز سود سهام عدالت

سکونت 77 درصد تهرانی ها در خانه های زیر 100 متر

عید غدیر شیرینی گران نمی‌شود

چرا مردم ایران به تولید ملی بی‌توجهند؟

وزیر صمت: قیمت کالاهای اساسی روند نزولی دارد

سوتی دیدنی نماینده وزارت صنایع در تلویزیون

خوش خبری رئیس کل بانک مرکزی

یارانه نقدی چه کسانی حذف می‌شود؟

زمان واریز یارانه مرداد اعلام شد

افشاگری تکان دهنده از زد و بند در صنعت خودرو؛ 250 میلیون دلار برای طراحی صندوق عقب

آغاز ثبت‌نام طرح ملی مسکن از شهریور امسال

درآمد 61 هزار دلاری آمریکایی ها در سال

تخم‌ مرغ‌ها به عراق رفتند

دلار اندکی عقب‌نشینی کرد

احتمال همکاری بورس تهران و وین