پایگاه خبری تحلیلی اخبار محرمانه

آخرين مطالب

الاخبار: نتانیاهو 11 سال پیش از معامله قرن رونمایی کرد بین الملل

الاخبار: نتانیاهو 11 سال پیش از معامله قرن رونمایی کرد
  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - تسنیم / پول‌هایی که به عنوان خسارت در کنفرانس منامه مطرح می‌شود، علاوه بر اینکه واقعی نخواهد بود، هزینه برای کالاهای بسیار ارزشمندی است که در ادامه باید به نفع امنیت رژیم صهیونیستی واگذار شود.
به نقل از روزنامه لبنانی الاخبار، طرح اقتصادی که جارید کوشنر داماد و مشاور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای پیشبرد معامله قرن در نظر گرفته است، نمود عملیاتی تئوری آینده بنیامین نتانیاهو مبنی بر اصلاح اقتصادی است که وی امیدوار است فلسطینیان را از این طریق به سمت فراموش کردن آرمان فلسطین بکشاند. در همین راستا مراکز مطالعاتی رژیم صهیونیستی درباره این که کارگاه منامه به اشتباه به عنوان کلیدی برای حل و فصل طولانی مدت درگیری‌های عربی صهیونیستی مورد توجه قرار گیرد، هشدار دادند.
کوشنر بخش اقتصادی طرح معامله قرن را پیش از ابعاد سیاسی آن ترسیم کرد، این بدان معنا است که تمامی مبالغی که بر اساس این طرح بیان شده و ماموریت پرداخت بخش قابل توجهی از آن به کشورهای نفتی حوزه خلیج فارس واگذار شده، تنها روی کاغذ باقی خواهد ماند و جز در سایه اجرای شرایط سیاسی معامله قرن عملیاتی نخواهد شد.
از آنجایی که هیچ چیز به رایگان در کنفرانس منامه توصیه نمی‌شود، موافقت با دریافت هزینه در واقع به معنای موافقت با فروش کالای مورد نظر خواهد بود، البته کالایی که قیمت بسیار زیادی دارد و رژیم صهیونیستی آن را بر خلاف منافع ملت فلسطین دریافت خواهد کرد.
شاید برای افشای روابط میان رشوه مطرح شده در کنفرانس بحرین و طرح اسرائیلی برای حذف آرمان فلسطین تلاش زیادی نیاز نباشد، تمام آنچه در منطقه اتفاق می‌افتد، حدود 11 سال قبل توسط بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی زمینه‌سازی شده است. وی در همین رابطه در کنفرانس هرتزلیا در سال 2008 اعلام کرد که ابعاد اقتصادی تنها راه حل سیاسی بحران موجود است.
آنچه که از اظهارات کوشنر مشخص است اینکه ابعاد اقتصادی این طرح به عنوان رشوه‌ای برای فلسطینی‌ها به کار می‌رود تا در زمینه مطالب دیگر از جمله مطالبات ملی خود امتیازدهی کند.
نتانیاهو پیش از این در کنفرانس هرتزلیا بر این نکته تمرکز کرده بود که باید به افکار عمومی فلسطینی این گونه نشان‌دهنده شود که امکان بهبود شرایط زندگی آنها وجود دارد. وی توضیح می‌دهد که سازش اقتصادی مبتنی بر امنیت اسرائیل و قدرت بازار خواهد بود.
چشم اندازی که نتانیاهو در آن زمان مطرح کرده بود و همچنان نیز به آن پایبند است، مبنای اساسی پژوهش گسترده‌ای است که آکادمی مطالعات امنیتی رژیم صهیونیستی حدود دو سال قبل انجام داده و به عنوان «مشکل آوارگان فلسطین و منافع اسرائیل» برای حل این مشکل مطرح کرد. این طرح پیشنهاد کرده است که حل مشکل آوارگان در داخل کرانه باختری و نوار غزه و کشورهای خارجی به گونه‌ای صورت گیرد که امنیت و موجودیت اسرائیل را تهدید نکند.
این پژوهش چشم‌اندازی را ترسیم کرده است که بر اساس آن منافع سیاسی و اقتصادی اسرائیل در چارچوب توسعه اقتصاد و زیرساخت‌های فلسطین به ویژه در کرانه باختری معرفی شده و گفته شده باید شرایط رفاهی مناسب برای زندگی فلسطینیان ایجاد شود.
این طرح پیشنهاد می‌دهد که باید سیاست‌های اجرایی در اراضی که زیر نظر شهرک‌های اسرائیلی نیستند، تغییر پیدا کند و فقط طرح‌های توسعه‌ای در کرانه باختری به اجرا گذاشته شود و زیرساخت‌های این منطقه بهبود پیدا کند. این طرح همچنین پیشنهاد ایجاد مبانی کاری مشترک میان اسرائیلی‌ها و فلسطینیان در زمینه‌های علوم و تکنولوژی و حمایت از موسسات تشکیلات خودگردان فلسطین و موسسات محلی را مطرح کرده است.
این پژوهش امنیتی در عین حال نوار غزه را نیز نادیده نگرفته و پیشنهادهایی را در خصوص توسعه این مناطق مطرح کرده است. شاید مبالغی که امروز در راستای پیشبرد معامله قرن مطرح می‌شود، هزینه برای این است که فلسطینیان حقوق ملی ثابت خود را نادیده گرفته و به اشغالگری اسرائیل در سبک و روش کنونی مشروعیت بدهند. هزینه‌هایی که برای اردن در نظر گرفته شده، برای پذیرش بزرگترین مسئولیت آنها در خصوص آوارگان فلسطینی است. همین موضوع در خصوص لبنان نیز تحقق پیدا می‌کند، اما نبیه بری رئیس پارلمان لبنان واکنش قاطعی به این کنفرانس از خود نشان داد.
آکادمی مطالعاتی مذکور در خصوص نقشی که توطئه جدید برای حذف آرمان فلسطین مطرح کرده، در این گزارش آورده است که توافق صادر شده که اسرائیل امضا می‌کند، اقتصاد را بخشی از راه حل می‌داند و تمام راه حل نیست. این گزارش می‌‌افزاید که دولت ترامپ جدول برنامه‌ها را تغییر داده و در درجه اول خسارت‌ها را مطرح کرده و پس از آن طرح سیاسی برای سازش میان اسرائیل و فلسطینی‌ها را مطرح خواهد کرد. گرچه این موضوع تازه‌ای است، اما عملیاتی نخواهد بود.
این گزارش در پایان تاکید می‌کند که قبل از آغاز کارگاه منامه، بیشتر کشورهای شرکت کننده با مطالبات آمریکا تعامل کردند، اما به نظر می‌رسد آنها تمایلی برای ایفای نقش در این رابطه ندارند، چرا که سطح شرکت کنندگان از میان افراد ارشد کشورهای مختلف نیست.
این گزارش در عین حال تاکید کرد که باید طرح سیاسی مبتکرانه‌ای ارائه شود که خسارت‌های فلسطینی‌ها را جبران کند. البته این آکادمی مطالعاتی صهیونیستی معتقد است که شواهد تاریخی نشان می دهد که نباید به کارگاه منامه و سرمایه گذاری‌های برنامه‌ریزی‌شده آینده به عنوان کلیدی برای حل طولانی مدت مناقشه فلسطین نگاه شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نظر گوترش درباره مسأله اعضای خارجی داعش

توییتر حساب کاربری پسر نصرالله را بست

تشییع پیکر فرمانده گردان‌های القدس و همسرش در غزه

ابراز نگرانی روسیه درباره تحولات غزه

آسمان انگلیس شقایق باران شد!

واکنش خطیب مسجدالاقصی به احداث تله‌کابین توسط اسرائیل

انتقاد تند اتحادیه اروپا از پاسخ تلافی‌جویانه مقاومت فلسطین

مادورو: رشد اقتصادی ونزوئلا سال 2020 آغاز می‌شود

روسیه: مورالس درخواست پناهندگی از مسکو نکرده است

هنیه: سیاست ترور راه به جایی نخواهد برد

حمله دوباره ترامپ به بایدن و دموکرات ها

پاسخ کوبنده مقاومت به صهیونیست‌ها

پرو به هواپیمای حامل مورالس اجازه فرود نداد

العربی الجدید: آمریکا درصدد بین المللی کردن تظاهرات عراق است

دموکرات‌ها چگونه می‌توانند ترامپ را شکست دهند؟

پدر آسانژ: حال پسرم خوب نیست

نتانیاهو: تصمیم ترور فرمانده جهاد اسلامی را 10 روز پیش گرفتیم

وداع با شهید «بهاء ابوالعطا»

تصاویری دلخراش از آتش زدن طرفدار دولت هنگ کنگ توسط تظاهرکنندگان / 18+

اردوغان: آمریکا نباید با «مظلوم کوبانی» ارتباطی داشته باشد

وزیر خارجه ترکیه: نژادپرستی درحال سایه افکندن بر میادین ورزشی اروپا است

پشت پرده سفر اردوغان به آمریکا پس از نامه توهین آمیز ترامپ

مسکو درباره تحولات غزه و فلسطین اشغالی ابراز نگرانی کرد

آمریکا درصدد بین المللی کردن تظاهرات عراق است

بیانیه رژیم صهیونیستی درباره اوضاع امنیتی

لحظه‌ای که دست مهاجران رو شد!

لحظه شهادت جوان فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست

لحظه آتش زدن طرفدار دولت هنگ کنگ توسط تظاهرکنندگان

پاسخ کوبنده مقاومت فلسطین به ترور فرمانده ارشد جهاد اسلامی

هرج و مرج هنگ‌کنگ را فلج کرد

وقتی دود حمایت از داعش در چشم اروپایی‌ها می‌رود

تصاویری از محل برخورد راکت‌ مقاومت فلسطین به شهرک صهیونیست‌نشین

واکنش مجری عربی به سکوت سعودی‌ها در مقابل توهین‌های ترامپ

مغز کارتر از کار افتاد

تصاویری از حمله هوایی به ساختمانی حوالی سفارت لبنان در دمشق

تصاویر یورونیوز از آشوب و درگیری‌های عراق

وحشت در شهرهای صهیونیست‌نشین را ببینید

ویدئویی از حمله افراد ناشناس به مقرهای امنیتی بغداد

وزیر دفاع بولیوی هم استعفا کرد

جهاد اسلامی فلسطین، تل‌آویو را هدف گرفت

«مورالس» به مکزیک رفت

اتحادیه اروپا ساز و کار اعمال تحریم‌ ها علیه ترکیه را تصویب کرد

انفجار 2 خودروی بمب گذاری شده در قامشلی سوریه

لاوروف: تلاش آمریکا برای سرقت نفت سوریه غیرقانونی است

تخریب یک رستوران در هنگ کنگ توسط معترضان

مقام وزارت خارجه آمریکا: باید دموکراسی در بولیوی حفظ شود

تعویق جلسه پارلمان لبنان به دلایل امنیتی

هزاران فرانسوی از «اسلام هراسی» خسته شدند

کاروان خودروهای نظامی ترکیه سنگ باران شد

مردم بولیوی در حمایت از مورالس به خیابان ها آمدند